Proszę o radę :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
h20
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2007, o 18:26

Proszę o radę :)

Post autor: h20 »

Hej !

Więc wszyscy wiemy jaka jest sytuacja na polskim rynku pracy - tragiczna P Jednak najlepiej jest w Warszawie. Przykładowo za wychowawstwo klasy podstawowej tam można dostac 400 zł premii podczas gdy na Podlasiu 30 zł

Mieszkam w miejscowosc oddalonej o 30 km od Białegostoku i mam zamiar iśc na AM Co nie dawno postanowiłem P

Zawsze chciałem wyjechac do Wa-wy na studia ze względu na niezbyt dobry poziom Uniwersytetu w Białym, a tym czasem dowiaduję się, że AM w Białymstoku jest jedna z lepszych w Polsce. Czy lepiej studiowac na AM w Warszawie czy w Białymstoku, w którym mam mieszkanie. ? ? ? Czy nie będzie problemu ze stażami na Podlasiu ?

Z góry dziękuję za opinie
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Proszę o radę :)

Post autor: Andzia »

Otóż również mieszkam na Podlasiu, około 220 kilometrów do Białego, ale tam się urodziłam, czuję sentyment do tego miasta i w ogóle mogłabym tam zamieszkać w przyszłości. Również planuję studiować medycynę. Zastanawiałam się nad AMB i AM w Warszawie, tak jak Ty.
Postanowiłam, że skoro mam możliwości, wybieram uczelnię lepszą. Jeśli się dostanę, będę studiowała w Warszawie, jeśli nie - wybiorę któryś z awaryjnych wariantów .
h20
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2007, o 18:26

Re: Proszę o radę :)

Post autor: h20 »

Ale wiesz Sentyment to będzie zawsze w końcu Jagiellonia

Jedyną moją wiedzą o uczelniach są rankingi A w nich AM w Białymstoku plasuje się w czołówce (przeważnie za Krakowem i Poznaniem) Warszawa jest dalej
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Proszę o radę :)

Post autor: Medycyna Lwów »

h20 pisze:Jedyną moją wiedzą o uczelniach są rankingi A w nich AM w Białymstoku plasuje się w czołówce (przeważnie za Krakowem i Poznaniem) Warszawa jest dalej
jaasne pokaż jakikolwiek ranking na którym warszawa nie jest w pierwszej dwójce, trójce. zresztą ranki sam za sibie mówi wynik Lepu (warszawa najlepsza, potem gdanisk i łódź) oraz kontakty uczelni z zagranicą i ich rozpoznawalność za granicą - tu nawet ma co tych 2 uczelni porównywać.

ps gdyby białystok był taki dobry to nie szły by tam osoby które nie dostały sie na inne AMy (patrz tegoroczna rekrutacja). tyle w qwoli wyjaśnienia.

Tak w ramach dygresji AM Warszawa wszystkim bardzo wytrwałym i nie poddającym się w naukowym trudzie szczerze polecam.
h20
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2007, o 18:26

Re: Proszę o radę :)

Post autor: h20 »

Ranking uczelni medycznych według Newsweeka

1. AM w Białymstoku
2. AM w Bydgoszczy
3. AM w Lublinie
4. AM we Wrocławiu
5. AM w Gdańsku
6. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
7. AM w Poznaniu
8. Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie
9. Śląska Akademia Medyczna w Katowicach

Ranking uczelni medycznych według Rzeczpospolitej i Perspektyw

1. Akademia Medyczna w Warszawie
2. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
3. Collegium Medium Uniwersytetu Jagielońskiego
4. Akademia Medyczna w Białymstoku
5. Akademia Medyczna im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
6. Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie
7. Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
8. Akademia Medyczna w Gdańsku
9. Akademia Medyczna im. prof. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie
10. Śląska Akademia Medyczna w Katowicach


Faktycznie na jednym jest B-stok a na drugim W-wa na początku raknigu. Chociaz jeszcze widziałem którys, ze W-wa ma 3 miejsce, a B-stok 6, ale obecnie nie moge znalezc

Nawet nie chodzi mi o to czy W-wa jest lepsza czy nie, ale chodzi mi, że nie ma aż tak dużej różnicy Szczerze mowiac to W-wa jest na bank lepsza p Ale czy warto rzucac wszystko i tam jechac skoro B-stok w jakims tam stopniu dorownuje jej ?
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Proszę o radę :)

Post autor: Andzia »

Białystok nie dorównuje Warszawie. Miałam podobne złudzenia, tak jak Ty teraz. Warszawa i Kraków - przyjęło się, że to są najlepsze uczelnie. I tyle w temacie.
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Proszę o radę :)

Post autor: kallinka1 »

Andzia czyli studiujesz w Białymstoku i nie podoba Ci się Nie jestem pewna ale z tego co pamietam to chyba byłaś bardzo zapalona na tę uczelnię? Co się stało
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Proszę o radę :)

Post autor: Andzia »

Nie byłam zapalona na nic. Byłam bardziej przychylna Białemustokowi. Co się zmieniło. Jeszcze nigdzie nie studiuję, ale chciałabym zacząć medycynę w Warszawie.
A zapalona jestem na Białystok, jako miasto. Bardzo.
Jeszcze jakiś czas temu wolałam AMB, jednak po namysłach i rozmowach zrozeznanymi ludźmi, zdanie zmieniłam .
I wcale nie twierdzę, że mi się gdzieś nie podoba. Nie wiem, nie studiuję. Wiem tylko, że na pewno jedna i druga uczelnia jest dobra. No, ale Warszawa na pewnolepsza (śliskie słowo ).
Zmienność decyzji gwarantuje trwałość działania .
Milenka
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2007, o 09:44

Re: Proszę o radę :)

Post autor: Milenka »

czy dana uczelnia jest lepsza od innej nie oddadzą na pewno żadne rankingi, a każdy iadomo zawsze będzie chwalił swoją uczelnię. Ja studiują na AMB i sobie chwalę kierunek i uczelnią a na AMW to nawet nie składałam papierów. A jak student chce sie uczyć to na każdej akademi jest w stanie osiągnąć wysoki poziom, a ja osobiście przy wyborze uczelni nie kierowałam sie panującymi trendami tylko jakością studiowania (łatwiej się studiuje kiedy w grupie panuje przyjazna atmosfera). Życzę powodzenia w wyborze uczelni i braku rozczarowania.
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Proszę o radę :)

Post autor: bedroom-bar »

Mnie tam nie obchodzą żadne rankingi, i wcale mi się nie marzy akurat Wawa, wręcz przeciwnie ( może dlatego że bardzo nie lubię tego miasta /, czuję wręcz odrazę, ale przecież nie miasto jest najważniejsze!) Imo, żadna uczelnia nie jest zła czy gorsza.Te uwagi to tylko beznadziejny przerost ambicji ludzi. Kosiara jest na każdej uczelnii, a jesli chodzi o kwestie prof. doktorów, asystentów, i nie miłe atmosferki to to się zdarza na każdej uczelni, ale takie rzeczy czemuś służą I tak, o tym czy będziesz świetnym lekarzem świadczyć będzie twój wkład w pracy. Pacjent nasz pan hehe

btw. Wesołych i spokojnych Świąt )
Martusia
Posty: 171
Rejestracja: 25 maja 2007, o 21:02

Re: Proszę o radę :)

Post autor: Martusia »

studiuje na AMB i mam kilkanasćie osob z Warszawy na roku - dlaczzego studiuja w Bialym ? bo po 1. latwiej dojsc na uczelnie w 20 minut i wstac np. o 7 niz tluc sie autobusami czy mkssami po 40 minut i wstawac o 6
po 2. . latwiej dogadac sie z ludźmi bo sa przyjaźnej nastawieni i zawsze wyciagna pomocna dlon
po 3. nie dla nich wyscig szczurow bo studia maja byc mimo wszystko najpiekniejszym okresem w zyciu czlowieka

ach. i wielu z tych ludzi z roku z warszawy mialo powyzej 240 i w okolicach 260 pkt. i mysle ze podjeli swiadoma decyzje. ale jesli ktos pragnie zameczac sie i sypiac po 3-4 h to prosze bardzo droga wolna
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Proszę o radę :)

Post autor: Padre Morf »

kończyłem warszawę a pracowałem na AM Białystok i mam miłe wspomnienia. No może pomijając spotkanie z prof. Zarembą
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Proszę o radę :)

Post autor: lung »

Nie wiem czy to co do niektorych dotrze, ale z tego co wynika po Twoich postach, Morfeusz, to pisales ze AMB i AM Wawa są porownywalne jesli chodzi oedukowanie a Bialy po prostu jest uwazany za gorszy bo brzydsze miasto, przynajmniej ja odnioslem wrazenie ze o to Ci chodzilo hm.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości