przeniesienia pomiedzy uczelniami

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: Korczaszko »

U mnie w grupie jest taka dziewczyna i właśnie z Olsztyna.

Biochemia - ćwiczenia bardzo dużo osób uwala. Co miesięczne koła dla mnie były koszmarne, ogólnoroczne robione o 19 w czwartek x.x żeby zaliczyć ćw z 4 kół trzeba mieć 4 pkt (chyba że oblewa się kartkówki lub się jest nie obecnym na ćwiczeniach wtedy więcej), więc niby jednym można zaliczyć. ale wyniki to był system zero jedynkowy.
Egzamin już całkiem spoko, poryje się parę dni (u mnie to były tydzień od rana do wieczora ) i raczej się zda. Jak nie w pierwszym to w drugim terminie. Koła są zue.
kofeina
Posty: 65
Rejestracja: 7 lis 2009, o 22:10

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: kofeina »

a wy macie jakiś system na punkty tak? licza się te z 2. semsetru czy na drugim roku się zbiera je od początku
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: Korczaszko »

Każdy semestr ma swoje punkty. Punkty są za zaliczenia ćwiczenia - czyli właściwie za obecność (dlatego po prostu nie warto opuszczać ćwiczeń) - 9?pkt, kartkówki - 5pkt, kolokwia - 28pkt. Za moich czasów koła były głównie testowe - 30 pytań (czasem 25 testowych i 5 otwartych - narysuj wzór/reakcję), żeby dostać 1 duży pkt (liczący się do zaliczenia semestru) trzeba było mieć 16-17pkt z testu (nie pamiętam). Lepsze były koła otwarte, bo tam łatwiej było wywalczyć ten jeden jakże cenny punkt
A te testy w większości wyglądały tak, że człowiek zapominał jak się nazywa, czyli seria pytanie z dupy, a jeszcze gorsze odpowiedzi.

Ja niby przeszłam to bezboleśnie, tylko dwa razy miałam 0, ale i tak bardzo źle wspominam biochemię.
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: Ewakuacja »

kofeina pisze:a jak to jest z angielskim we Wro, patrzyłam na wasz plan i są to dwa lata,my w olsztynie zaczynamy od drugiego roku ang i tylko na dwa semestry, jeszcze chciałam się zapytać jak jest u was z biochemią? jakaś masakryczna czy ujdzie". Może znacie osoby ktore przenosiły się po pierwszym roku do Wrocławia
moje 3 kolezanki przeniosly sie po 1 roku, 1 po 2 roku.
powiedzialabym, ze to u nas jest masakra na biochemii. w calym rozrachunku duzo wiecej osob u nas nie zaliczylo tego przedmiotu.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: Korczaszko »

a no to u nas jest prosto, bo u was jest gorzej
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: Ewakuacja »

tego nie powiedzialam
ale przykry jest troche efekt - 25-27 osob polecialo na egzaminie, a we wrocku tylko 2.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: Korczaszko »

a wcześniej 50 na cwiczeniach po pierwszym semestrze, po drugim jakoś 20. u nas na egzaminie się nie odpada.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: Miniaa »

Biochemia to zuo :p
kofeina
Posty: 65
Rejestracja: 7 lis 2009, o 22:10

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: kofeina »

a jak z tym angielskim? w ogóle jest może na forum ktoś kto się przeniósł po pierwszym roku do Wro?
krystek1616
Posty: 80
Rejestracja: 13 cze 2012, o 00:05

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: krystek1616 »

Korczaszko pisze:
krystek1616 pisze:A ktoś próbował z CM UJ?
:O
Och, Korczaszko, moja głowa.
emm11
Posty: 25
Rejestracja: 11 lip 2014, o 16:11

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: emm11 »

Cześć wszystkim mam tez pytanie odnosnie przenoszenia na UP we Wroclawiu z Lublina. ale chodzi mi o studia niestacjonarne. czy jest to w ogole mozliwe zeby przeniesc sie z Lublina z niestacj. do Wrocławia tez na niestacj.? czy robią jakieś problemy jeśli chodzi o płacenie?
ecoliving
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:46

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: ecoliving »

Hej właśnie zaczęłam wete w Olsztynie ale bardzo chciałabym się przenieść do Lublina. Mam tak znajomych i do domu blisko a nie to co do Olsztyna. Poszukuję więc ludzi którym udało się przenieść z UWM na UP w Lublinie. Chciałabym się dowiedzieć jak to dokładnie zrobić i kiedy zacząć próbować?bo już słyszałam wiele wersji. Niektórzy mówią że już warto zacząć działać no i tez czytałam osobach którym udało się już przenieść po pierwszym semestrze co bardzo bym chciała też zrobić. Jeśli cokolwiek na ten temat wie to dzięki za wszelkie info )
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: micra »

Udało mi się przenieść bez żadnych problemów do Lublina po pierwszym roku z Olsztyna. Ale uwaga ODRADZAM! Całe szczęście udało mi się odkręcić te nieszczęsne przenosiny i wrócić na UWM.
Na bank nie będziesz mieć przepisanej anatomii, i płacz nic nie da, z profesorem nie ma rozmowy, najchętniej widzi Cię powtarzającą 1,5 roku anatomii od nowa no ew. rok bo łaskawie osteologię może odpuścić (argument: bo mięśnie w Olsztynie są na psach, a w Lublinie na koniach, t przez dwa koła mam wszystko powtarzać i zdawać egzamin od nowa). Podobnież są problemy z przepisaniem biochemii, ale tutaj już nie dopytywałam, zaczęłam i skończyłam na anatomii. Błahostka ale ze względu na plan żeby nadrobić w-f z pierwszego roku musiałam za niego płacić. W porównaniu z Olsztynem plan bardzo niekorzystny, zajęcia w sobotę, więc wolałam pożegnać się z Lublinem.
Jak chcesz wiedzieć więcej o całej procedurze przenosin pytaj
ale naprawdę lepiej zrobisz jak zostaniesz w Olsztynie, tam nie ma wyolbrzymianych problemów (plusik dla UWM przedmioty zapychacze są bardzo lajtowe)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości