przeniesienia pomiedzy uczelniami

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: micra »

Mi kazano przychodzić na prosektorium w sobotę odrabiać anatomię oO nie będę powtarzać całej anatomii przez wydzimisie profesora - bez przesady . Piątki zawalone do późna przez fakultety gdzie w Ol mam praktycznie wolne, w środę tylko jedne zajęcia miałam, w Lublinie zawalony cały tydzień (odrabianie w-f z pierwszego roku w Lublinie polega na zapłacie za karnet na basen bo w grupach miejsc nie ma )

A na Olsztyn narzekają bo raz miasto jest straszne wg mnie , taka trochę pipidowa, dwa nie ma warunków (w Lublinie ze wszystkiego są i nie trzeba się martwić o repete) - tylko z naprawdę prostych przedmiotów dodatkowo na pierwszym roku się wylatuje bo nie ma repet . Porównując (dużo rozmawiałam ze studentami z Lbl) w Olsztynie do tej pory mieliśmy trudniejsza anatomię i egzamin z niej , histologia u nas to już w ogóle kosmos , w Olsztynie są lajtowe przedmioty zapychacze, w Lublinie jak siedziałam przez 15 minut w Waszym dziekanacie przyszło z 5 osób z podaniem o warunek wiec mam trochę wrażenie że rozdają u Was te warunki na prawo i lewo, w Olsztynie na trzecim semestrze jest 1 egzamin - biochemia (fakt straszna ale jedna w sesji) , dużo lepiej rozłożone przedmioty przez wszystkie lata dodatkowo u Was w sesji zawsze 4-5 egzaminów - w Olsztynie dużo mniej plus na 5 roku nie ma sesji zimowej (minus po 6 roku ma się egzaminy przekrojowe ze wszystkich zwierząt ). I mały minusik dla UWM na wydziale (podobniez przez akredytację ) nie ma żadnych automatów , po kawę trzeba latać do humana /

Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: Korczaszko »

micra pisze: w Olsztynie dużo mniej plus na 5 roku nie ma sesji zimowej (minus po 6 roku ma się egzaminy przekrojowe ze wszystkich zwierząt )
Auć nie zazdroszczę. Jak macie to rozwiązane? Egzamin łączony z danego gatunku, czy np. rozród/chirurgia/interna.

Dla mnie to byłby minus, w duże nigdy nie chciałam iść i po egzaminie na IV roku swobodnie mogłam o wszystkim zapominać
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: micra »

Z tego co wiem :po dwa pytania rozrodu, choroby zakaźne , chirurgia , choroby wewnętrzne - egzamin pisemny
Także nie ma egzaminów np tak jak u Was z bydła po 4 roku tylko wszystko na koniec, ale można to obejść wybierając się na MOST

Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: Korczaszko »

micra pisze:Z tego co wiem :po dwa pytania rozrodu, choroby zakaźne , chirurgia , choroby wewnętrzne - egzamin pisemny
Ale to z jednej grupy zwierząt czy jeden egzamin ze wszystkich naraz?
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: micra »

Grupami, jednego dnia bydło drugiego np konie

tysia95
Posty: 11
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 22:10

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: tysia95 »

Hej, jestem na pierwszym roku wety w Olsztynie, studia naprawdę mi się podobają, jednak moim największym marzeniem był Wrocław. Od samego początku myślę nad przeniesieniem, jednak rozważam to dopiero po drugim roku, gdyż wtedy większość różnic programowych zaciera się. Problemem jednak okazuje się być patofizjologia, która we Wrocku zaczyna się semestr wcześniej. Wiecie może, czy możliwe jest jakieś nadrobienie tych wykładów, czy musiałabym kombinować w jakiś inny sposób? Zamierzam udać się we wakacje i porozmawiać o tym w dziekanacie, ale tak sobie myślę, czy ktoś mógłby mi udzielić jakichkolwiek informacji już teraz? Moze ktoś był juz w podobnej sytuacji i wybrnął z niej bez problemu?
CoffeeVet
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2015, o 23:06

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: CoffeeVet »

Micra - a może się znamy? :- ) Przenosiłaś się na ten rok MedVet do Lublina? Zastanawiam się nad przeniesieniem właśnie z Lublina do Olsztyna, bliżej domu, więcej znajomych anatomia za mną, teraz topo i zobaczymy.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: micra »

Pewnie tak Tak się przenosiłam że zostałam w Ol
dobrze zrozumiałam ? Z Lublina do Olsztyna ?
przedewszystkim mikrobiologia ci się nie pokrywa

izdeb
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2013, o 19:22

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: izdeb »

Mam pytanie do osób, które starały się przenieść na SGGW. Czy składaliście po prostu podanie po zakończeniu roku akademickiego i czekaliście na odpowiedź, czy od razu umawialiście się np. na rozmowę w tej sprawie z Dziekanem wydziału?
Z góry dziękuję za pomoc.
lajlaa
Posty: 28
Rejestracja: 14 maja 2014, o 17:33

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: lajlaa »

A wiecie może jak wygląda przeniesienie się na wetę we Wrocławiu z wety w Poznaniu? Jest to w ogóle możliwe? Bo słyszałam, że studenci z Poznania nie chcą być przyjmowani na inne uczelnie.
seler
Posty: 18
Rejestracja: 12 lip 2015, o 22:25

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: seler »

Mógłby ktos mi udzielić informacji na temat przenosin z Lublina do Wrocławia po pierwszym roku, i czy to w ogóle jest możliwe? Wchodziłam na strony uczelni czytałam regulaminy niestety w niczym mi to nie pomogło Moze być na pw. Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi!

Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: Kas_ia »

A w Lublinie nie ma przypadkiem 1,5 roku anatomii ? Bo we Wrocławiu jest rok, więc chyba nie da rady tak zrobić. Wiem, ze u nas były 2 dziewczyny, które się z Lublina przeniosły po trzecim semestrze ( czyli wlasnie po ich egzaminie z anaty). Tylko przez to, ze my zaczaynamy mikro na 3 semestrze, a w Lublinie na IV, to musiały potem robić mikro będąc na III roku.
seler
Posty: 18
Rejestracja: 12 lip 2015, o 22:25

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: seler »

Hej, a jest możliwość przeniesienia sie po pierwszym semestrze?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości