Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie

Post autor: Medycyna Lwów »

argument zameldowania w waw-e - najlepiej od urodzenia + trudna sytuacja materialne + ew. dobra średnia i na pewno przyjmą. W tym roku ograniczyli napływ studentów z innych uczelni - po raz pierwszy nikt nowy nie zasilił mojej grupy mimo zwolnienia miejsca przez powtarzających rok.
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: przeniesienie

Post autor: iori »

Dzięki wielkie za odpowiedź, na dzień dzisiejszy moja sytuacja wygląda w miarę optymistycznie, pomijając kwestię ograniczenia owego napływu nowych studentów. W każdym razie pozostaje mi tylko nauka i za rok zobaczymy jak to wszystko wyjdzie.

Pozdrawiam.
medmartin
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2011, o 14:36

Re: przeniesienie

Post autor: medmartin »

A jaka jest średnia od której można się ubiegać o przeniesienie?4,5 czy 4?Zapytam choc moje pytanie wydaje sie bez sensu po przeczytaniu o tych 2 dziewczynach z 5 z anatomii
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przeniesienie

Post autor: a_niap »

Srednia to sprawa drugorzędowa, najwazniejsze jest uzasadnienie. 4.0 na pewno wystarczy bo są takie osoby.
medmartin
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2011, o 14:36

Re: przeniesienie

Post autor: medmartin »

Hm przyznam, że wolałbym aby to średnia odgrywała decydującą rolę, ale doskonale rozumiem osoby zamiszkałe w Warszawie a studiujące w innych miastach. Zobaczymy czy się uda. Pozdrawiam i dzięki
Paulaaa291
Posty: 10
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 13:39

Re: przeniesienie

Post autor: Paulaaa291 »

A czy ktoś orientuje się gdzie są większe szanse na przeniesienie tzn na I WL czy na II WL na pierwszym wydziale jest niby więcej miejsc ale w tym roku nie przenieśli prawie nikogo na III rok. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przeniesienie

Post autor: a_niap »

A jak składasz podanie o przeniesienie to odrazu na konkretny wydzial?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie

Post autor: Medycyna Lwów »

na IWL jest sporo ciężej i relatywnie więcej osób pozostaje na kolejny rok itp.
geronimo22
Posty: 144
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:55

Re: przeniesienie

Post autor: geronimo22 »

a jak to wygląda w praktyce - WUM ma jakieś preferencje że np. z uczelni X zupełnie nie przyjmujemy chętnych do przeniesienia ? np. chodzi mi o Olsztyn czy Białystok
Czy też uczelnia naprawdę nie ma znaczenia i po prostu kto spełni wymogi i dobrze uzasadni wchodzi na WUM ?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przeniesienie

Post autor: a_niap »

Nie ma znaczenia
nuitsa
Posty: 117
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:44

Re: przeniesienie

Post autor: nuitsa »

czyli warto próbować, myślałam, że to nierealne.
nuitsa
Posty: 117
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:44

Re: przeniesienie

Post autor: nuitsa »

a czy zameldowanie kilkadziesiat km od waw też jest jakims argumentem, w porownaniu ze do obecnej uczelni mam z 500 km.? czy jedynie zameldowanie w waw?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie

Post autor: Medycyna Lwów »

jest argumentem jak każdy inny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości