Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: przeniesienie

Post autor: Collo »

kornelia95 pisze:A jak to są dwa wydziały? Czym się różnią?
U nas są 2 wydziały lekarskie - I i II. W największym skrócie różnią się tym, że niektóre przedmioty prowadzi inny zakład dla I WLu i inny zakład dla II WLu, co w praktyce może oznaczać, że na jednym wydziale mogą Ci bez gadania jakiś przedmiot przepisać, a na innym kazać Ci go zaliczać jeszcze raz. Na I roku większość zakładów (albo nawet wszystkie) prowadzą przedmioty dla obu wydziałów. Większe różnice są dopiero od II roku.
quba03
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2015, o 10:02

Re: przeniesienie

Post autor: quba03 »

Słyszał ktoś może o osobach, które przeniosły się na lekarski z innych kierunków na WUMie jak fizjoterapia lub położnictwo? Podobno jest taka możliwość. Wiecie może na jakich to działa zasadach?

Ps Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum
zab
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2015, o 20:04

Re: przeniesienie

Post autor: zab »

Na pewno nie ma takiem mozliwosci, trzeba sie dostac w rekrutacji.
nieznany
Posty: 33
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 19:13

Re: przeniesienie

Post autor: nieznany »

Czy ktoś będzie sie probowal przeniesc w tym roku na 4 rok?

la_bella_1995
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2015, o 15:08

Re: przeniesienie

Post autor: la_bella_1995 »

Hej, jak rozwiązujecie sprawę w kwestii przenosin z ŚUM na WUM (z I na II rok), jeżeli został podany termin na składanie dokumentów: 01.07.2015-10.07.2015? ŚUM ma jeszcze wtedy sesję do 5 lipca (konkretnie egzamin z histologii 2 lipca) a fizycznie nie zdąży się zdobyć wszystkich podpisów na karcie przebiegu studiów (z punktami ECTS, liczbą godzin i podpisem dziekana), bo mój rocznik (jako pierwszy) ma indeks elektroniczny, więc jedynym dokumentem potwierdzającym przebieg studiów jest właśnie ta karta? Nie mówiąc o tym, że na karcie przebiegu studiów jest rubryka na podpis zaliczeniowy z praktyk wakacyjnych, których wtedy nie będzie miał najprawdopodobniej nikt.
Bardzo liczę na Wasze odpowiedzi i pomoc
panidziobaq
Posty: 53
Rejestracja: 5 sty 2015, o 18:09

Re: przeniesienie

Post autor: panidziobaq »

uff, dobrze, że napisałaś tego posta, bo byłam pewna, że podania się będzie składać jak rok temu w sierpniu i nawet do głowy mi nie przyszło, żeby teraz to sprawdzić. Ominęłabym termin i papa Warszawo. Jeśli chodzi o praktyki to nikt nie będzie miał ich zaliczonych, ale oni się chyba z tym liczą.
Cwany sposób z tą zmianą terminu, myślę, że dużo osób przeoczy to i automatycznie zmniejszą sobie liczbę chętnych = mniej problemów dla nich.
Chomisia
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 18:59

Re: przeniesienie

Post autor: Chomisia »

Hej, w tym roku na WUM można było składać tylko na jeden stacjonarny kierunek. Analizując progi z poprzednich lat doszłam do wniosku, że nie dostane się na lekarsko-dentystyczny i złożyłam na farmacje.Na lekarsko-dentystyczny złożyłam do Białegostoku, gdzie się dostałam. Jednak wczoraj były wyniki i spokojnie dostałabym się na ten kierunek również na WUM (progi spadły o 20 pkt), wie ktoś może czy pisząc podanie do dziekanatu jest jakaś nadzieja na dostanie się na ten kierunek w Warszawie? Z góry dzięki za odp!
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: przeniesienie

Post autor: annusza »

Myślę, że na tym etapie nie ma szans. Możesz próbować po pierwszym roku .
katplo2308
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2015, o 16:10

Re: przeniesienie

Post autor: katplo2308 »

Jestem w dość dziwnej sytuacji odnośnie rekrutacji. Zarejestrowałam się na WUM, wpłaciłam opłatę rekrutacyjną, wypełniłam zakładkę świadectwo maturalne, ale nie dodałam wyników maturalnych, przeoczyłam to, dlatego nie zostałam wzięta pod uwagę w rekrutacji, nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Czy jest jakiś sposób, żeby to zmienić? Czy napisanie podania do danej komisji rekrutacyjnej ma sens?
Tynia717
Posty: 12
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 11:35

Re: przeniesienie

Post autor: Tynia717 »

Jak myślicie, kiedy mozemy spodziewać się informacji o przenosinach?

Awatar użytkownika
lot_named
Posty: 46
Rejestracja: 23 cze 2011, o 23:51

Re: przeniesienie

Post autor: lot_named »

2 lata temu była informacja 24 września, rok temu niestety nie wiem.
ircia
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 08:10

Re: przeniesienie

Post autor: ircia »

Czy ktoś już miał informację w sprawie decyzji o przeniesieniu na IIWL?
nieznany
Posty: 33
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 19:13

Re: przeniesienie

Post autor: nieznany »

Tak dzisiaj byly decyzje przynajmniej na 4 rok)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości