przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią problemy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: szska »

Ja też w tym temacie! Czy ktoś sie orientuje jak wyglądają przenosiny z Bydgoszczy do Wroclawia po 1 roku? W dziekanacie nie udzielają za wiele odpowiedzi, przeczytałam sobie ten cały regulamin przenosin ale mam inne pytanie, nieco nietypowe- chcemy przenieść się w 3 z moimi przyjaciółmi i zastanawiamy się co jeśli np jedno z nas odrzucą. Czy wtedy nie ma już odwrotu i będziemy musieli się rozdzielić"?
Jak wygląda tak faktycznie cały proces przenosin? Jeśli jest ktoś zorientowany prosze o pomoc jak to krok po kroku zrobić żeby miało ręce i nogi. Dodam że rok mam zaliczony i wszystko zdane a praktyki wakacyjne w toku
nasen
Posty: 6
Rejestracja: 8 lip 2014, o 18:10

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: nasen »

okej, załóżmy, że dostałem się już z tej rekrutacji to od razu przy składaniu papierów mam im zaznaczyć jak wygląda sytuacja (tzn. że chcę iść od razu na 3rok, nie na 1) czy dopiero gdy dostanę we wrześniu wpis na trzeci rok na poprzedniej uczelni? czy dziekan na lekarskim robi większe problemy? i czy w tym wypadku gdy dostanę się z rekrutacji moja średnia (dość marna) z poprzedniej uczelni też ma większe znaczenie?
LadyChocolatte
Posty: 8
Rejestracja: 6 lip 2014, o 09:27

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: LadyChocolatte »

Hej Mam pytanie

Złożyłam wczoraj papiery do Poznania- zabrali mi tam mój orginał świadectwa. Mam w planach przenosiny do Wrocławia jak tylko się dostane. Czy we Wrocku mogę im podać odpis, czy wymagaja orginału? Bo nie mam pojecia co teraz zrobic, listy we Wrocku są co 2 dni wiec nie zdaze pojechac do Poznania, odebrac dokumenty i zawiezc do Wroclawia
charliebrown
Posty: 47
Rejestracja: 6 lut 2013, o 12:13

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: charliebrown »

Oddajesz odpis, ale sprawdzają zgodność z oryginałem na miejscu. Najlepiej zadzwoń i się zapytaj. A ile masz punktów?
Awatar użytkownika
plexus
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 00:49

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: plexus »

hej, mam mały problem z napisaniem podania. Chciałabym się przenieść z Wrocka do Poznania poniewaz tam studiuje moj narzeczony, który z przyczyn losowych nie może przenieść się do mnie. Pytanie: jak ując to w słowa, żeby jakoś to wyglądało?
LadyChocolatte
Posty: 8
Rejestracja: 6 lip 2014, o 09:27

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: LadyChocolatte »

Mam 266 punktow. Juz wiem, musze oddac odpis, dzwonilam do Wrocka, ale tan pan jakis taki niemily :O
laurie
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2014, o 18:45

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: laurie »

W moim przypadku grozi mi powtarzanie przedmiotu na mojej uczelni, dlatego zalogowałam się do Wrocławia (i patrząc na progi prawdopodobnie przy kolejnej albo ostatniej lipcowej się dostanę). W związku z tym mam pytanie: jakie jest prawdopodobieństwo przepisania pozostałych zaliczonych przedmiotów? Czy w takim razie będę musiała płacić tylko za niezaliczony przedmiot, mimo że będę musiała chodzić na biochemię, której nie miałam? Ile kosztuje we Wrocławiu jeden punkt ECTS?
Dodam, że moja sytuacja wygląda dość dziwnie, mam zaliczony drugi semestr z tego przedmiotu natomiast niezaliczony pierwszy, czy w takim razie muszę płacić za powtarzanie obu?
Awatar użytkownika
DisfiguredMind
Posty: 15
Rejestracja: 29 cze 2014, o 00:20

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: DisfiguredMind »

[at], mysle, ze bedziesz musiała powtarzac ten caly rok we Wrocku jesli sie dostaniesz Co do oplat najlepiej zadzwon do dziekanatu, moja kolezanka miala podobna sytuacje i na jednej uczelni musialaby placic a na innej nie :p ile masz punktow tak z ciekawosci?
djhose
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2014, o 16:14

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: djhose »

nasen pisze:okej, załóżmy, że dostałem się już z tej rekrutacji to od razu przy składaniu papierów mam im zaznaczyć jak wygląda sytuacja (tzn. że chcę iść od razu na 3rok, nie na 1) czy dopiero gdy dostanę we wrześniu wpis na trzeci rok na poprzedniej uczelni? czy dziekan na lekarskim robi większe problemy? i czy w tym wypadku gdy dostanę się z rekrutacji moja średnia (dość marna) z poprzedniej uczelni też ma większe znaczenie?
Czy udalo Ci sie przeniesc ? Podzielisz sie z nami informacja jak nalezy rozwiazac problem ktory opisales ?
lukrecja1
Posty: 60
Rejestracja: 6 lip 2011, o 09:10

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: lukrecja1 »

Hej,mam pytanie czy jest szansa żeby po 2 roku przenieść się do Wrocławia z Poznania bez koniecznosci nadrabiania? Czy komuś się udało czy różnice programowe są za duże?

Lilka97
Posty: 8
Rejestracja: 2 paź 2014, o 07:00

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: Lilka97 »

Właśnie czy komuś się udało przenieść ? Szczególnie z ŚUMu, konkretnie z Zabrza. Nie chciałabym być po raz kolejny na pierwszym roku. Mało tu robimy, więc mogą być za duże różnice, więc nie wiem czy warto próbować teraz czy po 2roku. Egzaminy mam z biolo molo i będę mieć po tym sem. z anatomii, chemii i biofizyki. Zaliczenie z genetyki jeszcze. Nie mam angielskiego w ogóle i histologię tylko pół rokuA w zeszłej rekrutacji brakło mi tylko 2 punktów do tej wymarzonej uczelni Z jakich przedmiotów we Wrocławiu są egzaminy?
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: mossa »

Na pierwszym roku są egzaminy z biologii, chemii, historii medycyny, anatomii i histologii chyba. W starym systemie ludzie się przenosili mając jakieś tam różnice do nadrobienia, nie wiem jak teraz.
lek. mossa
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: goodman »

Jak już próbować, to najlepiej po pierwszym roku. Do nas kilka osób się przeniosło z ŚUMu, PUMu czy nawet Ukrainy. Z czasem bywa coraz gorzej, bo różnice coraz większe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości