przepisanie przedmiotów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
asiuula
Posty: 26
Rejestracja: 21 lis 2009, o 15:35

przepisanie przedmiotów

Post autor: asiuula »

Czy na UMB jest możliwość przepisania: technologii informacyjnej, wf-u i angielskiego? Aktualnie jestem na dietetyce, ale za rok zamierzam dostać się na lekarski (w tym roku zabrakło 1 pkt ).
karolyn
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2010, o 22:08

Re: przepisanie przedmiotów

Post autor: karolyn »

Z TI i wf myślę, że nie będzie problemu. Ale na ang nie licz.
Awatar użytkownika
peHa
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:32

Re: przepisanie przedmiotów

Post autor: peHa »

technologia - tak
wf - tak, zależy jak szybko się ogarniesz i pokażesz index

angol pewnie nie, gdyż treść nauczania zależy od kierunku.
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: przepisanie przedmiotów

Post autor: neocortex »

A czy ktoś się orientuje, czy takie przedmioty jak biologia (licencjat z bioli) i chemia (2 semestry chemii zaliczone w indeksie) są do przepisania?
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: przepisanie przedmiotów

Post autor: Tau »

Biologia raczej tak, co do chemii to zależy jaką miałaś chemię, jaką masz mieć chemię (kierunek) bo np na Farmacji to możesz se mieć 2 semestry jak tu masz rozbitą na 2 lata , a jak na lekarskim to raczej tak, gdyż maja strasznie obciachaną.
Ale wszystko zależy od zakładu, ambicji kierownika i jego humoru
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: przepisanie przedmiotów

Post autor: smooth_criminal »

no biologii chyba raczej nie przepisza, bo na leku w sklad biologii wchodzi parazytologia lekarska, a na kierunku biologia chyba nie jest realizowana. predzej chemie, tylko zalezy jakie miales.
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: przepisanie przedmiotów

Post autor: neocortex »

Miałam sem organicznej i sem nieorganicznej, tradycyjnie.
Kurcze, parazytów miałam tyle, że powtarzanie ich jeszcze raz mnie załamie (zakładając oczywiście, że się dostane.). Ale fakt, oddzielnego przedmiotu nie miałam.
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: przepisanie przedmiotów

Post autor: smooth_criminal »

wszystko zalezy od kierownika. ale jak mialas parazyty na biologii to mysle ze wystarczy z prosba o przepisanie przedmiotu dolaczyc charmonogram przedmiotu (pamietaj ze druga czesc biologii na leku to genetyka medyczna wiec to tez powinno byc w zrealizowane zeby moc przepisac) i powinno dac rade.
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: przepisanie przedmiotów

Post autor: Gregory »

Uśmiechaj się do docent Kiziewicz już teraz, bo zagląda od czasu do czasu na biologa ( i na fora poszczególnych kierunków- w tym roku zaskoczyła kolegów z 1 roku leka znajomością ich sekretnych, niecenzuralnych, forumowych dyskusji )

Pozdrawiam panią Docent i przy okazji stwierdzam, że moja ocena z biologii lekarskiej jest zdecydowanie zaniżona! Kolega oddał identyczną pracę i dostał o 0.5 stopnia więcej (nie powinienem narzekać - drugi kolega mimo identycznej pracy dostał 0,5 stopnia mniej : P). Za samo nazwisko należała się jednak ta 5 : )

Enterobius vermicularis vobiscum!
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: przepisanie przedmiotów

Post autor: neocortex »

Czy forum kierunku nie powinno być zamknięte? A hasła udostępniane po dłuugiej weryfikacji tożsamości?P

A tak na serio, zastanawiam się, czy warto w ogóle próbować, czy szanse są marne i po prostu lepiej dać sobie spokój.
Nie wiem, czy mam biegać po wydziale i zbierać programy kursów
Awatar użytkownika
zielona_karotka
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 12:21

Re: przepisanie przedmiotów

Post autor: zielona_karotka »

Uśmiechaj się do docent Kiziewicz już teraz, bo zagląda od czasu do czasu na biologa ( i na fora poszczególnych kierunków- w tym roku zaskoczyła kolegów z 1 roku leka znajomością ich sekretnych, niecenzuralnych, forumowych dyskusji )

sekretne - owszem, ale absolutnie nie było tam wypowiedzi niecenzuralnych
zaskoczenie - to za mało powiedziane!
a odnośnie przepisywania - z chemią może być różnie - tym co przeszli z analityki nie przepisano chemii, mimo że na analityce mieli jej dużo
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: przepisanie przedmiotów

Post autor: Gregory »

Koleżanka mi nie wmówi, że w jednakowej formie komunikuje się z wykładowcami jak i z kolegami z roku. Autocenzura pozwala nam na zachowanie pozoru elekowentnych, kulturalnych młodych ludzi, którzy to są lub też niedługo będą elitą intelektualną Narodu. Przyznam, że stwierdzenie o niecenzuralności zostało wysnute po lekturze maili na skrzynce mojego roku więc może faktycznie koleżanka ma rację i nie ma potrzeby jakiegokolwiek cenzurowania treści Waszego forum ^^

Docent Kizieiwcz można porównać do Jezusa. Mimo zamkniętych drzwi weszła! Cud w ZBL!
Po odbyciu ćwiczeń z obu przedmiotów mogę tylko stwierdzić, że WARTO biegać po wydziale i zbierać te programy
Awatar użytkownika
zielona_karotka
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 12:21

Re: przepisanie przedmiotów

Post autor: zielona_karotka »

Koleżanka mi nie wmówi, że w jednakowej formie komunikuje się z wykładowcami jak i z kolegami z roku.

niczego nie próbuję wmawiać - prawdę mówiąc po przeczytaniu niecenzuralne skojarzyło mi się tylko z wulgaryzmami a tego z pewnością nie ma. zupełnie nie wiem, czemu miałam takie wąskie skojarzenia więc mea culpa.
ale lepszym określeniem będzie swobodne wypowiedzi".
generalnie biologia i chemia są przedmiotami, które da się przeżyć w razie gdyby nie przepisano
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości