Przepisywanie przedmiotow

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
stonka102
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2011, o 15:21

Re: Przepisywanie przedmiotow

Post autor: stonka102 »

u nas było tak: poszli wszysyc bo to raptem jeden wykład ale pani na wstępie powiedziała że jęsli ktoś odbył takie szkolenie może wyjśc i jedynie stary indeks podać przy wpisie pod koniec semetru także doradzam wcale sie na to nie wybierać skoro masz już wpis w indeksieD
hyaq
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2011, o 18:19

Re: Przepisywanie przedmiotow

Post autor: hyaq »

właściwie to mam samą pieczątkę tytułem: zaliczono szkolenie BHP. 0ECTS i jedynie na uniwersyteckim systemie obsługi studenta adnotację - zal.
Switch_625
Posty: 56
Rejestracja: 19 lis 2009, o 23:16

Re: Przepisywanie przedmiotow

Post autor: Switch_625 »

Katasia pisze:Ja 2 lata studiowałam analitykę medyczną na ŚUMie. Byłam popytać o różne przedmioty do przepisania i tak:

1) chemia - zaniosłam program nauczania (miałam chemię org., nieorg., fiz., analit.) przepisali mi ćwiczenia i seminarki, jeśli się miało z egz ocenę 4,5 i więcej przepisywali również egzamin. Do uzupełnienia miałam jeden temat (toksyczne związki) - najlepiej iść od razu do kierownika - pani Tyrpień
2) biologię mi przepisali ( bo miałam biologię i parazytologię) - załatwiałam u kierownika - Wiczkowskiego
3) w-f przepisują połowę godzin
4) hist. medycyny - przepisali mi, pytałam kierowniczkę katedry (ma siedzibę w sosnowcu - ona się zgodziła) na zajęciach powiedziałam o tym babce prowadzącej i przepisała
5) łaciny na 100% nie przepisują, biofizyki też nie
6) histologia - oglądali mój program - treściowo się zgadzał, godzinowo nie, nie musiałam pisać kolokwiów, tylko chodzić oglądać szkiełka, w czerwcu z wszystkimi pisałam test semestralny, podobnie ma być w trzecim semestrze, ale jak będzie naprawdę się okaże
7) filozofia/bioetyka - ten dziwny człowiek kazał sprawdzić czy kierownik katedry na poprzednim kierunku należał do jakiegoś grona filozofów czy coś takiego - jeśli tak przepisywał, jeśli nie - nie przepisywał (ten z Sosno chyba nie miał bo nie przepisał)

to chyba wszystko na pierwszym roku. jakby co to pytajcie Ja nawet Monkosa pytałam czy mi biofizy nie przepisze, zapytałam grzecznie, a on grzecznie odpowiedział. powiedział że będzie mi łatwiej i nie było źle
A zgadzała Ci się godzinowo historia medycyny? Może ktoś jeszcze przepisywał historię medycyny? Ja miałam mniej godzin i na innej uczelni - we Wrocławiu. Zastanawiam się, czy w ogóle jest sens jechać do Sosnowca w tej sprawie. Odpiszcie
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Re: Przepisywanie przedmiotow

Post autor: Onaaa »

Żeby przepisać trzeba chodzic do koordynatora przedmiotu czy wystarczy to uzgodnić z prowadzącym ćwiczenia?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Przepisywanie przedmiotow

Post autor: york »

u nas trzeba iść do kierownika katedry, jak jest kordynator to i tak decydował kierownik katedry
subarun12
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2011, o 18:03

Re: Przepisywanie przedmiotow

Post autor: subarun12 »

Orientuje się ktoś może jakie przedmioty przepisać mogą po przeniesieniu się np. z lekarskiego w Katowicach na stomę w Zabrzu? Anatomia, biofizyka, chemia, biologia itp?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Przepisywanie przedmiotow

Post autor: Stalowy »

subarun12, z biologią i chemią raczej nie ma problemu. Z biofizy o ile wiem, Monki lubił tworzyć cuda i nie przepisywać. Nie wiem jak to wygląda z anatą niestety, tymbardziej, że teraz przychodzi nowy kierownik katedry i nikt do końca nie wie jak to będzie wyglądać.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Przepisywanie przedmiotow

Post autor: David »

Kto ma teraz rządzić?
lykorz
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Przepisywanie przedmiotow

Post autor: Stalowy »

David, dr. hab. M. Kucharzewski - chirurg z Bytomia. Z tego co słyszałem - kończył Ligotę.

Mam nadzieję, że coś się zmieni bo to co jest teraz to burdel na kółkach .
medykzab
Posty: 63
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 19:26

Re: Przepisywanie przedmiotow

Post autor: medykzab »

Miałem z nim(M. Kucharzewski) zajęcia z chirurgii, jedyny lekarz który coś z nami robił, pokazał nam co i jak, a nawet dał co nieco do roboty. Ogólnie wywarł na mnie b dobre wrażenie, do minusów zaliczyłbym tylko, że homofob z niego, co zresztą cały czas podkreślał no i jeszcze lubi zapodać suchara niczym Strasburger w familiadzie
macieklublin
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2011, o 08:47

Re: Przepisywanie przedmiotow

Post autor: macieklublin »

Monkos nie przepisuje Biofizyki. Sam miałem ją zaliczoną z Biotechnologii i kazał mi spadać na drzewo".

Z Biologia i Chemią nie ma problemu.

Z Anatomią to prawda. jest nowy szef katedry, ale do końca roku władzę sprawuję Profesor.

Stalowy, możesz mi wytłumaczyć o co Ci chodzi z tym burdelem?

-

Jest szansa że na drugim roku przepiszą mi Mikrobiologię?
medykzab
Posty: 63
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 19:26

Re: Przepisywanie przedmiotow

Post autor: medykzab »

Mikrobiologię mojemu koledze przepisali z farmacji, więc chyba nie powinno być z tym problemu. Co do Monkosa, to się zgadzam, że robi problemy. Mój kolega miał biofiz zaliczoną u niego jak był na lekarskim, a gdy zaczął stomatologię, to Monkos nie chciał mu przepisać oceny Dlatego jeżeli chcecie mieć jakieś szanse na przepisanie oceny z tego jakże ważnego przedmiotu, to polecam załatwiać to od razu w dziekanacie. Koledze w końcu dziekan przepisał i miał zaliczone
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Przepisywanie przedmiotow

Post autor: David »

Mam nadzieję, że coś się zmieni bo to co jest teraz to burdel na kółkach .

Mógłbyś rozwinąć?
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości