PRZEPISYWANIE PRZEDMIOTÓW?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
winged-hands

PRZEPISYWANIE PRZEDMIOTÓW?

Post autor: winged-hands »

mam do Was pytanie związane z przepisywaniem ocen z innego kierunku.
przenoszę się z farmacji na GUMEDZIE na stomę i patrząc na przedmioty kilka mi się powtarza włącznie ze szkoleniami bibliotecznymi itd.
interesuje mnie czy jakieś oceny mogą być przepisane ?

z tego, co słyszałam np w przypadku statystyki to dużo cięższa jest na farmacji, więc może by się udało? ktoś coś słyszał ?

będę wdzięczna bardzo bardzo za odpowiedź.
xyz_1913
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2011, o 08:31

Re: PRZEPISYWANIE PRZEDMIOTÓW?

Post autor: xyz_1913 »

przepiszą Ci statystykę, informatykę, historię filozofii, szkolenie biblioteczne i BHP, miałaś już zajęcia z biofizy więc ćwiczenia Ci również przepiszą ale egzamin tak czy siak trzeba zdać Z biologią robią problemy i nie przepisują, chemii oczywiście też nie)
musisz się pokręcić z podaniami do kierowników katedr czy tam szkoleń BHP i bibliotecznego i najlepiej mieć od razu przy sobie ksero karty okresowych osiągnięć z farmacji zanim ją zdasz wtedy szybko idzie to ogarnąć)
vigifalis
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2012, o 10:22

Re: PRZEPISYWANIE PRZEDMIOTÓW?

Post autor: vigifalis »

Dlaczego nie przepisuja chemii?
xyz_1913
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2011, o 08:31

Re: PRZEPISYWANIE PRZEDMIOTÓW?

Post autor: xyz_1913 »

po farmacji chemii nie przepiszą (przynajmniej po pierwszym roku farmy) ze względu na różnice programowe - na farmie nazywa się to bodajże chemia bionieorganiczna na pierwszym roku - na leku czy tam stomie dodatkowo dochodzi do nieorganicznej organiczna
winged-hands

Re: PRZEPISYWANIE PRZEDMIOTÓW?

Post autor: winged-hands »

dzięki za odpowiedź ! w sumie to świetnie i tak wychodzi.
ja mam kartę swoją oryginalną, i pani przy rezygnacji kazała ją mieć na wszelki wypadek.


w sumie ta chemia chyba nie jest taka ciężka, patrząc na extranecie na wyniki egzaminu z tego roku .
winged-hands

Re: PRZEPISYWANIE PRZEDMIOTÓW?

Post autor: winged-hands »

a tak z ciekawości . wiesz to z własnego doświadczenia?
xyz_1913
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2011, o 08:31

Re: PRZEPISYWANIE PRZEDMIOTÓW?

Post autor: xyz_1913 »

Tak, też jak Ty byłam przez rok na gumedowej farmacji)
Z tą różnicą, że przeszłam na lekarski i teraz będzie już trzeci rok
Chemii źle nie wspominam - nawet na zwolnienie z egzaminu nie trzeba było bardzo się wysilać) ale teraz tam się troszkę pozmieniało i nie bardzo orientuję się jak z tym przedmiotem obecnie wygląda
winged-hands

Re: PRZEPISYWANIE PRZEDMIOTÓW?

Post autor: winged-hands »

dobrze wiedzieć, że ktoś był w podobnej sytuacji


ja spojrzałam na wyniki z tego roku i mało kto miał 3 , przeważnie 3+, 4 i 4+ , więc może nie będzie tak hardkorowo
Marti_Be
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2011, o 09:05

Re: PRZEPISYWANIE PRZEDMIOTÓW?

Post autor: Marti_Be »

kurcze szkoda,ze z biologia robia problemy, na leku jest jej 45h a ja mialam 60h mialam nadzieje,ze bez problemu mi przepiszatak czy siak sprobuje
winged-hands

Re: PRZEPISYWANIE PRZEDMIOTÓW?

Post autor: winged-hands »

Marti_Be pisze:kurcze szkoda,ze z biologia robia problemy, na leku jest jej 45h a ja mialam 60h mialam nadzieje,ze bez problemu mi przepiszatak czy siak sprobuje

ach te różnice programowe, ale w sumie skoro już miałyśmy biologię to jakoś pójdzie .
ważne, że wgl coś przepisują.
Awatar użytkownika
rousseau
Posty: 202
Rejestracja: 20 maja 2011, o 10:44

Re: PRZEPISYWANIE PRZEDMIOTÓW?

Post autor: rousseau »

winged-hands, patrzyłaś na wyniki z I terminu? . :p z chemią był cyrk na kółkach w tym roku. reprezentowali największy burdel z wszystkich katedr na I roku :p
winged-hands

Re: PRZEPISYWANIE PRZEDMIOTÓW?

Post autor: winged-hands »

rousseau pisze:winged-hands, patrzyłaś na wyniki z I terminu? . :p z chemią był cyrk na kółkach w tym roku. reprezentowali największy burdel z wszystkich katedr na I roku :p

a nie, fakt nie na pierwszy .
ale o co dokładniej chodziło?
Awatar użytkownika
rousseau
Posty: 202
Rejestracja: 20 maja 2011, o 10:44

Re: PRZEPISYWANIE PRZEDMIOTÓW?

Post autor: rousseau »

hm, po krótce.
asystenci, którzy błędnie liczą punkty z ćwiczeń, wskutek czego wiele osób znalazło się omyłkowo na liście do zbója. była weryfikowana aż do poranka przed omawianym egzaminem, i to dopiero po kilkukrotnych indywidualnych wyprawach zainteresowanych na katedrę. nie wspominając już o tym, że najwięcej namieszał nie kto inny, a opiekun roku HZ we własnej osobie.
gdy się okazało, że do zbója jest trochę większa liczba studentów od oczekiwanej, katedra wpadła na cudowny pomysł, cyt.
"1. Osoby, które wykazały się aktywnością na wykładach i zostały nagrodzone tabliczką czekolady otrzymują jeszcze 1 PLZ.
(.)
3. Za każdą obecność na wykładach prof. M. Woźniaka potwierdzoną podpisem na liście można otrzymać dodatkowo 0,5 PLZ".
= kolejne pielgrzymki na katedrę pod wezwaniem wielkiego dr Z.

treść kolokwiów i egzaminu pokrywała się z tym co było na wykładach i ćwiczeniach może w 35-40%? :p niby 25 pytań zamkniętych, ale jak przyszło co do czego to nie każdemu łatwo było ustrzelić prawidłową odpowiedź. godzina czasu, w tym oprócz namysłu trzeba zawrzeć próby policzenia 6-7 zadań, które raczej były bardziej niż mniej rozbudowaną wersją tego, co mieliśmy (bądź nie, niektóre grupy nie liczyły w ogóle nic, bo nie było czasu) na ćwiczeniach. dla mnie najgorsze doświadczenie na I roku, z tego prostego względu, że właściwie nie została określona konkretna lista wymagań czy źródeł wiedzy. oczywiście spis polecanych podręczników był, ale w obliczu anatomii i histologii raczej ciężko się przedzierać przez 400stronicowe, albo lepiej - 5tomowe wydania - w poszukiwaniu prawdy, o którą zostaniemy zapytani na kole/egzaminie. jak się okazało, prawda ta głównie dotyczyła osobistych przemyśleń kierownika dydaktycznego katedry, którą podzielił się chyba tylko z prowadzoną przez siebie grupą p
koniec końców jakieś 35 osób oblało, co nie wydaje się jakąś dużą liczbą, ale na większą uwagę zasługuje przeprawa pozostałych przez to chemiczne bagno, według mnie zbytnio urozmaicona jak na minorowy, trwający 1 semestr, przedmiot.
dodam jeszcze, że skoro osoby zaliczające na wysoki procent koła z anatomii i histologii nagle mają takie przygody z chyba-jednak-mniej istotnymi zajęciami, to zdaje się, że coś jest nie tak.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości