Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: dream »

Szyszek1993 pisze:Przeciez szynszyl nie będzie przez 3tygodnie siedział w transporterze-jedynie przyda się do przewiezienia i odebrania szysnzyla!
czy ja mowie, ze bedzie?! poza tym nikt klatki nie bedzie brał!
moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to kupić transporter dosyć duży (mój 7Ox5O} więc pewnie gdybym jechała to musiałby mu zastąpić klatkę jak to pogodzić? wystarczy puszczać szylka na jeszcze więcej biegania
co do wyjazdu za granice, nie trzeba szylka szczepić, nie trzeba mieć paszportu.
zacytuje wiadomość dziewczyny która dzwoniła po roznych weterynarzach, ambasadach itp.
ok słuchajcie sprawa się wyjaśniła w końcu dodzwonilam się do pewnej kobiety zajmującej się sprawami szynszyli (o ile tak to można nazwać ) w warszawskim inspektoracie weterynaryjnym, sprawdziła wszystkie obecne wymagania Anglii dotyczące przewozu szynszyli i okazało się, że nie muszę mieć nic mam nadzieję, że moja przygoda z walką o informację przyda się równiez wam tak więc, bez obaw możecie przewozić i wwozić swoje maluchy do innych państw, nawet do tak rygorystycznego jakim jest całe UK, pozdrawiam wszystkich
arasari:)
Posty: 37
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:20

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: arasari:) »

A trzeba miec bilet dla szyszorka? (topytanie moze wydac wam sie dziwne ale wole sie upewnic.)
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

Bilet no co? Samolot, autokar.?
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: nakrecona_malpa »

Jeśli chcemy w wieść szyszk do krajów skandynawskich to jest takie coś jak kwarantanna. Jechałam w zeszłym roku do Norwegii do pracy na kilka miesiecy i zadzwoniłam zeby sie dowiedziec jak to wygląda z odprawa zwierzaczków i niestety taki maluszek też musi chyba że mamy jakieś tam zaświadczenia. Ale ogólnie ciężka przeprawa.no ale co zrobic przecież go nie zostawie załatwiłam sobiezaświadczenie o braku zarazy itp u jakiegoś weta z Uniwersytetu przyrodniczego i nie musiałam do warszawki jechać i pojechałam do tej Norwegi . stresowałam sie strasznie a na miejscu pan celnik kazał pokazac zwierzaka, pogłaskał i tyle. nie wiem czy zapomniał ie zpytać o te dok czy co ale sie udało
arasari:)
Posty: 37
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:20

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: arasari:) »

Chodzi o bilet na samolot.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

U tu tkwi jeden problem za drugim. Po pierwsze trezba kupic transporter spełniający jakies am normy i nadajacy sie do przewozu samolotem. Po drugie trzeba bedzie wykupić z pewnością specjalny bilet na bagaż ze zwierzęciem- transportem z żywa istota. Po trzecie bedzie to ogromny stres dla syznsyzla i na pewno źle to przeżyje!
W tym przypadku lepsze chyba będzie pozostawienie u przyjaciólki która ma tegonieszczęsnego psa. Tekie jest moje zdanie na ten temat ale poczekaj co pwoedza na to inni forumowicze!
arasari:)
Posty: 37
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:20

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: arasari:) »

Musze jednak zostawic szyszusia buu juz kupione bilety.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: nakrecona_malpa »

nie wieźcie szynszyla samolotem bo zdechnie moja pierwsza kruszynka w taki sposób zdechła jak jechaliśmi samochodem i promem do norwegi to przeżyła ale to był ogromny stres a jak wracaliśmy samolotem to już nie dała rady nie popełnijcie mojego błędu.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

No właśnie. Podczas lotu samolotem przeciez sa zmiany ciśnienia co źle może znieśc szynszyl! Ja tego nie lubie a co dopiero taki mały szyszorek!
arasari:)
Posty: 37
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:20

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: arasari:) »

No to jednak dobrze ze kupilismy bilety juz. Troche mi bedzie tak dziwnie go zostawic na 3 tygodnie.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

A powiedz jeszcze gdzie lecisz? To tez moż ebyć kolejnym powodem dal którego lepiej zostawić szyszka w domu!
arasari:)
Posty: 37
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:20

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: arasari:) »

Do Polski lece :):)
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: dawidw »

hehe, czyli szyszorek pewnie zagraniczny- obawiam sie, że względy patriotyczne u twego pupila mogą zaważyć na jego złym samopoczuciu w obcym kraju.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości