przydzielenie do I lub II WL

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: Tomq »

Nie łudź się, że na 2wl dostaniesz legitkę na spotkaniu organizacyjnym 21 Będziesz musiał ją odebrać w dziekanacie pierwszego dnia roku akademickiego czyli 26 września -)
ratopher
Posty: 28
Rejestracja: 22 sie 2010, o 11:44

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: ratopher »

A od rozpoczyna się rok akademicki tak Czyli, że już od 27 będą normalne zajęciaczy to się jakoś przesunie Bo normalnie rok akademicki zaczyna się od października zwylke.
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: ar33k »

26 startują normalne zajęcia.
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: Tomq »

ratopher pisze:A od rozpoczyna się rok akademicki tak Czyli, że już od 27 będą normalne zajęciaczy to się jakoś przesunie Bo normalnie rok akademicki zaczyna się od października zwylke.
Twój wybór albo zajęcia albo legitymacja i książki z biblioteki A gdzie się tak zaczyna rok akademicki zwykle od października?
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: halidor »

który wydział jest lepszy I czy II, czym one sie różnią, proszę o odpowiedz
Awatar użytkownika
FretkaMD
Posty: 47
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:03

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: FretkaMD »

żaden nie jest lepszy. Różnią się tym, że jedni mają coś w I semestrze, a w II semestrze zamiana. Albo WLe mają różne zakłady prowadzące przedmioty niektóre, albo zajęcia w innych szpitalach. To bez różnicy. I tak nie masz wpływu na to, do którego trafisz.
Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: dr-a »

uwazajcie z pytaniem ktory wydzial jest lepszy. Znajdzie sie tu pewnie troche osob, ktore tylko czekaja zeby zaczac kolejny etap bitwy o lepszy wydzial.

Pierwsze dwa lata w zasadzie sie nie roznia, oba wydzialy maja w tych samych miejscach. Roznice pojawiaja sie na dalszych latach, kiedy kliniki na Iwl sa glownie w szpitalu na Banacha, a na 2wl w roznych szpitalach. 1 wydzial ma tez ponad 3 razy wiecej studentow (ponad 300) niz 2 wydzial (120). Jesli ktos rekrutuje sie na studia niestacjonarne, to moze byc pewien przydzialu do 1 wl. I to w zasadzie tyle z roznic.

Jesli chodzi o przeniesienie, to jest ono praktycznie niemozliwe, nawet jak sie znajdzie osobe na zamiane, wiec jak w liscie z hogwartu ktory dostaniecie pod koniec lipca bedzie napisane 1 lub 2 wydzial to trzeba sie z ta mysla oswajac

Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: a_niap »

Przeniesienia pomiędzy wydziałami są możliwe ale tylko na początku i trzeba mieć kogoś na wymiane-proces jest troche skomplikowany ale nie niemożliwy tylko nie wiem po co sie ktoś ma przenosić, chyba tylko ze względów logistycznych jak np: mieszka od dziecka na banacha a trafil na 2wl albo odwrotnie jesli mieszka gdzieś na bródnie i akurat trafil na 1wl czy tez inny wazny powód.
Zwykle więcej ogloszen jest od ludzi ktorzy trafili na drugi a chca na pierwszy z tym ze w wiekszosci jest to po prostu chęć bycia na 1wl bez większego sensu bo ktoś coś powiedział.

Każdy wydział ma swoje plusy i minusy, raz jest lepszs to a raz cos innego. Gdzies na forum jest temat ze szczegółami co i jak na którym wydziale

Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: dr-a »

Ja dostalem sie na 2wl, i wlasnie przez takie ktos cos powiedzial ubzduralo mi sie ze chce byc na 1. Znalazlem osobe na zamiane, napisalismy podanie i zlozylismy je jeszcze na poczatku sierpnia. Kolezanka sie przeniosla z 1 wydzialu, ale mi nie pozwolono, mimo ze podobno jak sie znajdzie kogos na zamiane to podanie to tylko formalnosc (tak mowili.). Tak czy siak, zostalem na drugim i najchetniej osobiscie podziekowalbym dziekanowi ze mnie nie przeniosl, bo super trafilem

Marshall Law
Posty: 2
Rejestracja: 1 sie 2013, o 15:08

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: Marshall Law »

Ja akurat poszukuję kogoś, kto chciałby się ze mną wymienić - ja z 2WL chcę przejść na 1WL. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na priv.
mia
Posty: 24
Rejestracja: 15 maja 2013, o 09:54

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: mia »

Bardzo proszę o kontakt na priv osoby która chciałaby zamienić się wydziałem. ja jestem na 2 wydziale, lecz bardzo mi zalezy na przeniesieniu, ze wzgledu na miejsce zamieszkania.
jesli komus nie zalezy na konkretnym wydziale lub chcialby znalezc sie na 2, niech sie ze mna skontaktuje, a reszte zalatwimy juz bez wiekszych problemow
pozdrawiam
Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: dr-a »

mia pisze:a reszte zalatwimy juz bez wiekszych problemow
pozdrawiam
"reszte bez większych problemów raczej nie załatwicie.
mia
Posty: 24
Rejestracja: 15 maja 2013, o 09:54

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: mia »

tak sie składa, ze zalatwimy
ps dzieki za zbedna odpowiedz
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości