Ptasia zagadka

Fotograficzne zagadki przyrodnicze. Dodawaj zachęcające zdjęcia przyrodnicze do forum i zadaj merytoryczne pytanie do dyskusji
Kasia Yorkshire
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2011, o 19:58

Ptasia zagadka

Post autor: Kasia Yorkshire »

Witam serdecznie !

Fotografia to moja pasja, a od weekendu zostałam przeszczęśliwą posiadaczką teleobiektywu dzięki czemu mogę zbliżyć się do świata zwierząt

Zaczęłam od ptaków i tu pierwsza prośba o nazwę ptaka. O ile byłam w stanie rozpoznać rudzika i parę szczygiełków o tyle ten osobnik pozostaje dla mnie zagadką.
Może ktoś z Was mi pomoże?
ptasiek 1.jpg
Z góry dziękuję !
asdf23445
Posty: 68
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 22:35

Re: Ptasia zagadka

Post autor: asdf23445 »

Kasia Yorkshire pisze:Fotografia to moja pasja, a od weekendu zostałam przeszczęśliwą posiadaczką teleobiektywu dzięki czemu mogę zbliżyć się do świata zwierząt
czyli lubisz zwierzeta innymi slowy?
Kasia Yorkshire pisze:Zaczęłam od ptaków i tu pierwsza prośba o nazwę ptaka
no tak, jesli chce sie zblizyc do ptakow (takich) to inaczej niz na zdjeciach nie mozna
Kasia Yorkshire pisze:Może ktoś z Was mi pomoże?
golab chyba
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Ptasia zagadka

Post autor: WojtekB »

player1 pisze:golab chyba
Na pewno to nie jest gołąb.

Według mnie to jest koczujący, młody kos po pierwszym pierzeniu (przypuszczam, że samica - przynajmniej tak upierzenie wskazuje na to )
Kasia Yorkshire
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2011, o 19:58

Re: Ptasia zagadka

Post autor: Kasia Yorkshire »

Dzieki Wojtku, tez mi się wydawało że ma w sobie coś z kosa, ale mało znam się na ptakach no i kolor dziuba inny więc wolałam na Waszym forum sprawdzić.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Ptasia zagadka

Post autor: WojtekB »

Kasia Yorkshire pisze:kolor dziuba inny więc wolałam na Waszym forum sprawdzić.
U młodych drozdowatych w juvenalnym upierzeniu może zdarzać się również ciemniejsze dzioby.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości