PUM 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: PUM 2014/2015

Post autor: nika0645 »

też się chciałam o to zapytać - dobrze, że ktoś mnie wyprzedził
no spoko
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Sofia »

Piotrr, no nie twierdzę że to zły przedmiot, bo zajęcia z niego też mi się podobały. Co nie zmienia faktu, że nauka na niego to strata czasu po prostu (zwłaszcza jak się ma zajęcia z kierowniczką )
Safakis
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2014, o 15:20

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Safakis »

Witam wszystkich. Może to co teraz napiszę kogoś zainteresuje. Właśnie wróciłem z Zakładu Fizyki Medycznej. Jak dotąd na zajęcia zapisały się trzy osoby z leku. Jedna osoba do gr.A a dwie do gr.B. Za uczestnictwo dostaje się dwa punkty". Ponoć to niewiele, ale czasami ratuje tyłek. Z uczestnictwa można zrezygnować zarówno przed rozpoczęciem zajęć, jak i w trakcie. W ZFM pani zapytała mnie jak się czuję z fizyką i jaką miałem ocenę w liceum z tego przedmioty. Ponieważ miałem ocenę bardzo dobrą odradziła mi uczestnictwa, ale dodała, że to dobry sposób na zawarcie pierwszych znajomości i wdrożenia się w życie studenckie. Dlatego zamierzam się zapisać.
Awatar użytkownika
Maciek418
Posty: 44
Rejestracja: 10 cze 2013, o 10:58

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Maciek418 »

Ja tam się zapisałem do grupy B z moim kolegą, który też się dostał. Może żeby kogoś poznać a przy okazji żeby czegoś się nauczyć z fizy, bo jestem kompletnie zielony
taktotak
Posty: 118
Rejestracja: 23 maja 2012, o 16:54

Re: PUM 2014/2015

Post autor: taktotak »

Macie już jakieś mieszkania załatwione? Wam też tak trudno cokolwiek fajnego znaleźć?
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: PUM 2014/2015

Post autor: nika0645 »

mi też tak trudno znaleźć, ale może przez to, że póki co wstrzymuję się i nie szukam pełną parą", bo czekam na to, co przyznają mi w akademiku
jak będzie kiepsko, to szukam mieszkania
jak nie, to akademik
ale fakt faktem trudno znaleźć, jak się nie ma kogoś, z kim można by było zamieszkać (żadnej koleżanki)
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Sofia »

Dostaniesz dwójkę, ale w większości przypadków trójkę. Dla pierwszoroczniaka nic lepszego raczej nie przewidują. A we wrześniu to może być już ciężko z mieszkaniem. Ale serio, nie bójcie się tak tego aka, tyle razy o tym pisałam. Trójki rzadko są wypełnione całkowicie, znam tylko jedną osobę która tak miała. Zwykle są w niej dwie osoby, typowe dwójki są zwykle pełne. Zresztą o tym się przekonujesz dopiero jak się wprowadzasz, bo kierowniczka ma listę osób gdzie kto jest przydzielony. I często wtedy ludzie przydzieleni do pokoju po prostu się nie wprowadzają (bo mają mieszkanie na mieście, nie chciało im sie rezygnować pisemnie itd.).
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: PUM 2014/2015

Post autor: nimfka »

nika, taktotak, jak byscie znalazły jakieś mieszkanie na Pomorzanach, albo niedaleko, w cenie do 500zł razem z opłatami to dajcie znać, może ja zostanę wspolokatorka

Po ilu dniach od wysłania dokumentów dostaliście maila? Bo już się niecierpliwie.

promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: PUM 2014/2015

Post autor: promyczek14175 »

Dzwoniłam do PUMu. Babka przesympatyczna powiada, że ten kurs będzie jeszcze 2 razy organizowany (I i II semestr) i tam będzie można sobie natrzepać te dodatkowe punkty
Zatem czil
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: PUM 2014/2015

Post autor: nika0645 »

o, to świetnie
Awatar użytkownika
inqaa
Posty: 118
Rejestracja: 5 sty 2014, o 10:00

Re: PUM 2014/2015

Post autor: inqaa »

Witam wszystkich PUM-owiczów
Również zostałam przyjęta już we wcześniejszej liście. Ale mam dylemat, nie wiem co robić. Do Łodzi brakuje mi dosłownie 1 pkt
Do Bydgoszczy po wczorajszej liście brakuje 0,3 pkt.

Czekam ciągle na Łódź, choć w ostatniej liście próg w ogóle nie spadł

No i na razie jedyne pewne miejsce to Szczecin, ale strasznie daleko od domu. Aż 450 km Wniosku o akademik nie składałam, bo ciągle czekam na inne uczelnie Okaże się, że zostanę z ręką w nocniku we wrześniu, bo ani akademika, ani mieszkania
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: PUM 2014/2015

Post autor: nika0645 »

mi się wydaje (patrząc na spadki progów z poprzednich lat), że do Bydgoszczy spokojnie wejdziesz
ale na wszelki wypadek nie wycofywałabym papierów ze Szczecina, póki się tam nie dostaniesz
pozdrawiam i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: PUM 2014/2015

Post autor: nimfka »

inqaa pisze:Witam wszystkich PUM-owiczów
Również zostałam przyjęta już we wcześniejszej liście. Ale mam dylemat, nie wiem co robić. Do Łodzi brakuje mi dosłownie 1 pkt
Do Bydgoszczy po wczorajszej liście brakuje 0,3 pkt.

Czekam ciągle na Łódź, choć w ostatniej liście próg w ogóle nie spadł

No i na razie jedyne pewne miejsce to Szczecin, ale strasznie daleko od domu. Aż 450 km Wniosku o akademik nie składałam, bo ciągle czekam na inne uczelnie Okaże się, że zostanę z ręką w nocniku we wrześniu, bo ani akademika, ani mieszkania
Myślę, że nawet we wrześniu przyznają ci akademik tak w razie czego, albo po prosty złóż teraz wniosek, a jak pójdziesz jednak do Łodzi to po prostu zrezygnujesz z miejsca.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości