PUM 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
inqaa
Posty: 118
Rejestracja: 5 sty 2014, o 10:00

Re: PUM 2014/2015

Post autor: inqaa »

nimfka pisze:albo po prosty złóż teraz wniosek, a jak pójdziesz jednak do Łodzi to po prostu zrezygnujesz z miejsca.
Też o tym myślałam, ale wolałabym chyba jednak mieszkać w mieszkaniu. Szukałam nawet jednoosobowych pokoi, bo boję się, że w akademiku będą słabe warunki do nauki
Chociaż czytałam waszą dyskusję i widzę, że wiele z was poleca akademiki

A ile akademików jest w Szczecinie?
bialaroza
Posty: 274
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 15:54

Re: PUM 2014/2015

Post autor: bialaroza »

widzieliście na stronie pumu listę rankingową lek-dentu z dzisiaj, zatytułowaną lista przyjętych? czy to oznacza, że skończyli rekrutację na stomę? ciekawe, co będzie z lekarskim, oby tylko nie zatrzymało się na 164, jak uważacie?
Awatar użytkownika
inqaa
Posty: 118
Rejestracja: 5 sty 2014, o 10:00

Re: PUM 2014/2015

Post autor: inqaa »

inqaa pisze:A ile akademików jest w Szczecinie?
Już znalazłam. Są nawet pokoje jednoosobowe w boksach dwupokojowych lub czteropokojowych.
Czy to znaczy, że można od razu wybrać sobie czy się chce pokój jednoosobowy czy kilkuosobowy i w jakim boksie?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: randomlogin »

inqaa, nie znam PUMu, ale jesli na pierwszym roku liczysz na pokoj jednoosobowy. Pomysl ponownie.
Awatar użytkownika
inqaa
Posty: 118
Rejestracja: 5 sty 2014, o 10:00

Re: PUM 2014/2015

Post autor: inqaa »

randomlogin, nie znam się na tym, dlatego pytam. Skoro w ofercie podają ceny pokoi jednoosobowych to mogę wnioskować że składać można.
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: PUM 2014/2015

Post autor: nika0645 »

składać można, ale my pierwszoroczniacy nie mamy co na nie liczyć, to w sumie było pierwsze zdanie, które usłyszałam po wejściu do pokoju, gdzie składa się wnioski
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: PUM 2014/2015

Post autor: nimfka »

Swoją drogą to nie za bardzo rozumiem czemu tak jest, przecież to właśnie na 1 roku jest ludziom najtrudniej więc taki pokój to byłaby fajna rzecz dla osób, które potrzebują więcej spokoju do nauki.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: randomlogin »

Pewnie dlatego, ze wtedy wszyscy by tak chcieli - najprostsza opcja jak nie znasz miasta. Wiem, ze tu dochodzi jeszcze specyfika uczelni, ale u nas np jedynke najlatwiej dostac na ostatnim roku, zwlaszcza na kierunkach, na ktorych pisze sie prace.

BTW czemu uwazasz, ze na 1. rok najtrudniej?
Zosieńka
Posty: 11
Rejestracja: 6 lip 2014, o 16:26

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Zosieńka »

Myslicie ze prog na stomie spadnie jeszcze o 1 pkt?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Sofia »

nimfka, każdy w aka potrzebuje spokoju do nauki, pierwszoroczni nie są żadnym wyjątkiem. Sorry, ale to że jesteś nowa w nowym mieście i warunkach nikogo nie obchodzi. Takie życie dorosłego po prostu, pogódź się z tym. Z tego co widziałam to raczej ludzie na starszych latach kuli więcej.

Jedynki się przyznaje starszym właśnie, bo oni już tam dłużej mieszkają i je sobie wcześniej zaklepują/proszą o nie kierownika. A do pokoi z większą liczbą osób dają właśnie zwykle pierwszorocznych, żeby nie skończyli jak wampiry, co siedzą cały boży dzień w pokoju i nigdzie nie wychodzą. Akademik też integruje, i jak mieszkasz z kimś starszym i bardziej obeznanym na uczelni to uwierz, że naprawdę jest lepiej. W każdej chwili spytasz o radę, opinię na temat danego asystenta itd.

Poza tym tyle razy się pisało to tutaj: AKADEMIKI PUMU SĄ WYJĄTKOWO SPOKOJNE, WARUNKI DO NAUKI SOBIE ZNAJDZIECIE! Chyba to dam na podpis żeby nie pisać co chwilę bo to już nudne.
Jak nie pokój to ryjec na dole, tam na 100% jest cisza i spokój, bo się każdy uczy. A jak nie to na 120% macie biblio 30 sek drogi od aka i też tam jest spokój.

promyczek14175: na drugim semestrze z tego co się orientuję już biofizyki nie ma, więc chodzenie na te kursy wtedy nie ma sensu jak dla mnie.

inqaa: 450 km to w sumie taka standardowa odległość . Uwierz, że na PUMie większość ludzi to są przyjezdni z dalekich stron, z samych krańców Polski. Odległością się nie przejmuj . I wniosek o akademik lepiej złóż, jak się dostaniesz gdzie indziej to po prostu nie przyjedziesz na meldowanie i zabierzesz papiery z PUMu. A jeśli nigdzie się nie dostaniesz to możesz mieszkać w aka i szukać jednocześnie mieszkania. Jak znajdziesz to się wyprowadzisz bez problemu. Jak nie złożysz to zostaniesz z ręką w nocniku, a tak to zawsze masz pewny nocleg jednak. Napisz wniosek o aka i wyślij na wszelki wypadek
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: PUM 2014/2015

Post autor: nimfka »

Sofia pisze:nimfka, każdy w aka potrzebuje spokoju do nauki, pierwszoroczni nie są żadnym wyjątkiem. Sorry, ale to że jesteś nowa w nowym mieście i warunkach nikogo nie obchodzi. Takie życie dorosłego po prostu, pogódź się z tym. Z tego co widziałam to raczej ludzie na starszych latach kuli więcej.

Jedynki się przyznaje starszym właśnie, bo oni już tam dłużej mieszkają i je sobie wcześniej zaklepują/proszą o nie kierownika. A do pokoi z większą liczbą osób dają właśnie zwykle pierwszorocznych, żeby nie skończyli jak wampiry, co siedzą cały boży dzień w pokoju i nigdzie nie wychodzą. Akademik też integruje, i jak mieszkasz z kimś starszym i bardziej obeznanym na uczelni to uwierz, że naprawdę jest lepiej. W każdej chwili spytasz o radę, opinię na temat danego asystenta itd.

Poza tym tyle razy się pisało to tutaj: AKADEMIKI PUMU SĄ WYJĄTKOWO SPOKOJNE, WARUNKI DO NAUKI SOBIE ZNAJDZIECIE! Chyba to dam na podpis żeby nie pisać co chwilę bo to już nudne.
Jak nie pokój to ryjec na dole, tam na 100% jest cisza i spokój, bo się każdy uczy. A jak nie to na 120% macie biblio 30 sek drogi od aka i też tam jest spokój.

promyczek14175: na drugim semestrze z tego co się orientuję już biofizyki nie ma, więc chodzenie na te kursy wtedy nie ma sensu jak dla mnie.

inqaa: 450 km to w sumie taka standardowa odległość . Uwierz, że na PUMie większość ludzi to są przyjezdni z dalekich stron, z samych krańców Polski. Odległością się nie przejmuj . I wniosek o akademik lepiej złóż, jak się dostaniesz gdzie indziej to po prostu nie przyjedziesz na meldowanie i zabierzesz papiery z PUMu. A jeśli nigdzie się nie dostaniesz to możesz mieszkać w aka i szukać jednocześnie mieszkania. Jak znajdziesz to się wyprowadzisz bez problemu. Jak nie złożysz to zostaniesz z ręką w nocniku, a tak to zawsze masz pewny nocleg jednak. Napisz wniosek o aka i wyślij na wszelki wypadek
Sofia, ja się o warunki do nauki nie martwię, po prostu byłam ciekawa czemu tak, a nie inaczej funkcjonuje przyznawanie miejsc w aka

Czy ktoś z osób, które dostały się ostatnią listą, wysyłał dokumenty pocztą i dostał już jakieś potwierdzenie mailem? Bo wysłałam w dzień ogłoszenia listy, a nadal maila nie dostałam i zaczynam się bać, że nie dotrą na czas

Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Sofia »

nimfka, w każdym aka tak jest, że pierwszoroczni na jedynkę szans nie mają raczej. Bo jako pierwszoroczny stoisz w rankingu najniżej i tyle. A kierownictwo wychodzi z założenia że skoro jesteście dorośli to z pewnymi nowymi sytuacjami sobie poradzicie. Na I roku jest najtrudniej tyko przez zmianę środowiska, nowy styl życia jeśli się wyprowadzasz, po prostu przez pewne zmuszenie do usamodzielnienia się. To że masz niby więcej nauki to żaden argument. A akurat mieszkanie z kimś starszym (bo tak często dają do pokoi) wbrew temu co większość z pierwszorocznych myśli bardzo wiele daje. Jak trafisz na fajne współlokatorki to sama zobaczysz, się będziesz dziwić że chciałaś jedynkę

Poza tym starsi zawsze mają czas wcześniej na składanie podań o akademik. Więc wiadomo że zajmują sobie swoje dotychczasowe pokoje, albo starają sie o lepsze. Pierwszoroczni mogą wysyłać podania dopiero jak się dostaną, gdy każdy starszy już sobie miejsce zarezerwował. Więc wam przyznają po prostu to co zostało.
13alexia13
Posty: 12
Rejestracja: 3 lip 2014, o 16:20

Re: PUM 2014/2015

Post autor: 13alexia13 »

Ja wiem, że to pytanie mogło już tutaj paść, ale czy w oświadczeniu studenta o niewnoszeniu opłat zwykły człowiek, który dostał sie na pierwszy rok wypełnia tylko i wyłącznie punkt pierwszy nic więcej?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości