PUM 2014/2015

Medycyna w Szczecinie
Awatar użytkownika
nika0645

Re: PUM 2014/2015

Post autor: nika0645 » 22 sie 2014, o 13:23

składać można, ale my pierwszoroczniacy nie mamy co na nie liczyć, to w sumie było pierwsze zdanie, które usłyszałam po wejściu do pokoju, gdzie składa się wnioski :wink:

Awatar użytkownika
nimfka

Post autor: nimfka » 22 sie 2014, o 14:07

Swoją drogą to nie za bardzo rozumiem czemu tak jest, przecież to właśnie na 1 roku jest ludziom najtrudniej więc taki pokój to byłaby fajna rzecz dla osób, które potrzebują więcej spokoju do nauki.

[ Post via Android ] Obrazek

randomlogin

Post autor: randomlogin » 22 sie 2014, o 14:12

Pewnie dlatego, ze wtedy wszyscy by tak chcieli - najprostsza opcja jak nie znasz miasta. Wiem, ze tu dochodzi jeszcze specyfika uczelni, ale u nas np jedynke najlatwiej dostac na ostatnim roku, zwlaszcza na kierunkach, na ktorych pisze sie prace.

BTW czemu uwazasz, ze na 1. rok najtrudniej?

Zosieńka

Post autor: Zosieńka » 22 sie 2014, o 22:42

Myslicie ze prog na stomie spadnie jeszcze o 1 pkt?

Sofia

Post autor: Sofia » 23 sie 2014, o 11:25

nimfka, każdy w aka potrzebuje spokoju do nauki, pierwszoroczni nie są żadnym wyjątkiem. Sorry, ale to że jesteś nowa w nowym mieście i warunkach nikogo nie obchodzi. Takie życie dorosłego po prostu, pogódź się z tym. Z tego co widziałam to raczej ludzie na starszych latach kuli więcej.

Jedynki się przyznaje starszym właśnie, bo oni już tam dłużej mieszkają i je sobie wcześniej zaklepują/proszą o nie kierownika. A do pokoi z większą liczbą osób dają właśnie zwykle pierwszorocznych, żeby nie skończyli jak wampiry, co siedzą cały boży dzień w pokoju i nigdzie nie wychodzą. Akademik też integruje, i jak mieszkasz z kimś starszym i bardziej obeznanym na uczelni to uwierz, że naprawdę jest lepiej. W każdej chwili spytasz o radę, opinię na temat danego asystenta itd...

Poza tym tyle razy się pisało to tutaj: AKADEMIKI PUMU SĄ WYJĄTKOWO SPOKOJNE, WARUNKI DO NAUKI SOBIE ZNAJDZIECIE! Chyba to dam na podpis żeby nie pisać co chwilę bo to już nudne.
Jak nie pokój to ryjec na dole, tam na 100% jest cisza i spokój, bo się każdy uczy. A jak nie to na 120% macie biblio 30 sek drogi od aka i też tam jest spokój.

promyczek14175: na drugim semestrze z tego co się orientuję już biofizyki nie ma, więc chodzenie na te kursy wtedy nie ma sensu jak dla mnie.

inqaa: 450 km to w sumie taka standardowa odległość :D. Uwierz, że na PUMie większość ludzi to są przyjezdni z dalekich stron, z samych krańców Polski. Odległością się nie przejmuj :). I wniosek o akademik lepiej złóż, jak się dostaniesz gdzie indziej to po prostu nie przyjedziesz na meldowanie i zabierzesz papiery z PUMu. A jeśli nigdzie się nie dostaniesz to możesz mieszkać w aka i szukać jednocześnie mieszkania. Jak znajdziesz to się wyprowadzisz bez problemu. Jak nie złożysz to zostaniesz z ręką w nocniku, a tak to zawsze masz pewny nocleg jednak. Napisz wniosek o aka i wyślij na wszelki wypadek :)

Awatar użytkownika
nimfka

Post autor: nimfka » 23 sie 2014, o 14:17

Sofia pisze:nimfka, każdy w aka potrzebuje spokoju do nauki, pierwszoroczni nie są żadnym wyjątkiem. Sorry, ale to że jesteś nowa w nowym mieście i warunkach nikogo nie obchodzi. Takie życie dorosłego po prostu, pogódź się z tym. Z tego co widziałam to raczej ludzie na starszych latach kuli więcej.

Jedynki się przyznaje starszym właśnie, bo oni już tam dłużej mieszkają i je sobie wcześniej zaklepują/proszą o nie kierownika. A do pokoi z większą liczbą osób dają właśnie zwykle pierwszorocznych, żeby nie skończyli jak wampiry, co siedzą cały boży dzień w pokoju i nigdzie nie wychodzą. Akademik też integruje, i jak mieszkasz z kimś starszym i bardziej obeznanym na uczelni to uwierz, że naprawdę jest lepiej. W każdej chwili spytasz o radę, opinię na temat danego asystenta itd...

Poza tym tyle razy się pisało to tutaj: AKADEMIKI PUMU SĄ WYJĄTKOWO SPOKOJNE, WARUNKI DO NAUKI SOBIE ZNAJDZIECIE! Chyba to dam na podpis żeby nie pisać co chwilę bo to już nudne.
Jak nie pokój to ryjec na dole, tam na 100% jest cisza i spokój, bo się każdy uczy. A jak nie to na 120% macie biblio 30 sek drogi od aka i też tam jest spokój.

promyczek14175: na drugim semestrze z tego co się orientuję już biofizyki nie ma, więc chodzenie na te kursy wtedy nie ma sensu jak dla mnie.

inqaa: 450 km to w sumie taka standardowa odległość :D. Uwierz, że na PUMie większość ludzi to są przyjezdni z dalekich stron, z samych krańców Polski. Odległością się nie przejmuj :). I wniosek o akademik lepiej złóż, jak się dostaniesz gdzie indziej to po prostu nie przyjedziesz na meldowanie i zabierzesz papiery z PUMu. A jeśli nigdzie się nie dostaniesz to możesz mieszkać w aka i szukać jednocześnie mieszkania. Jak znajdziesz to się wyprowadzisz bez problemu. Jak nie złożysz to zostaniesz z ręką w nocniku, a tak to zawsze masz pewny nocleg jednak. Napisz wniosek o aka i wyślij na wszelki wypadek :)
Sofia, ja się o warunki do nauki nie martwię, po prostu byłam ciekawa czemu tak, a nie inaczej funkcjonuje przyznawanie miejsc w aka :)

Czy ktoś z osób, które dostały się ostatnią listą, wysyłał dokumenty pocztą i dostał już jakieś potwierdzenie mailem? Bo wysłałam w dzień ogłoszenia listy, a nadal maila nie dostałam i zaczynam się bać, że nie dotrą na czas :(

Sofia

Post autor: Sofia » 23 sie 2014, o 15:34

nimfka, w każdym aka tak jest, że pierwszoroczni na jedynkę szans nie mają raczej. Bo jako pierwszoroczny stoisz w rankingu najniżej i tyle. A kierownictwo wychodzi z założenia że skoro jesteście dorośli to z pewnymi nowymi sytuacjami sobie poradzicie. Na I roku jest najtrudniej tyko przez zmianę środowiska, nowy styl życia jeśli się wyprowadzasz, po prostu przez pewne "zmuszenie" do usamodzielnienia się. To że masz niby więcej nauki to żaden argument. A akurat mieszkanie z kimś starszym (bo tak często dają do pokoi) wbrew temu co większość z pierwszorocznych myśli bardzo wiele daje. Jak trafisz na fajne współlokatorki to sama zobaczysz, się będziesz dziwić że chciałaś jedynkę :D

Poza tym starsi zawsze mają czas wcześniej na składanie podań o akademik. Więc wiadomo że zajmują sobie swoje dotychczasowe pokoje, albo starają sie o lepsze. Pierwszoroczni mogą wysyłać podania dopiero jak się dostaną, gdy każdy starszy już sobie miejsce zarezerwował. Więc wam przyznają po prostu to co zostało.

13alexia13

Post autor: 13alexia13 » 25 sie 2014, o 22:20

Ja wiem, że to pytanie mogło już tutaj paść, ale czy w "oświadczeniu studenta o niewnoszeniu opłat" zwykły człowiek, który dostał sie na pierwszy rok wypełnia tylko i wyłącznie punkt pierwszy nic więcej?

Awatar użytkownika
inqaa

Post autor: inqaa » 26 sie 2014, o 11:36

13alexia13 pisze:wypełnia tylko i wyłącznie punkt pierwszy nic więcej?
Tak, dokładnie :)

Awatar użytkownika
inqaa

Post autor: inqaa » 26 sie 2014, o 20:28

A tak btw akademików - co z ludźmi którzy dostaną się z kolejnych list? Przecież nie wiedzieli że się dostaną i nie złożą do 28 sierpnia podania.

Sofia

Post autor: Sofia » 26 sie 2014, o 20:31

Jest napisane na stronie że komisja do spraw przyznawania miejsc będzie się zbierać w miarę potrzeby wraz z ukazywaniem się kolejnych list.

Awatar użytkownika
kalcytonina

Post autor: kalcytonina » 27 sie 2014, o 11:55

Hej, a wiesz Sofia mniej więcej jak to jest z pokojami 3-osobowymi: czy są tylko w boksach 4-pokojowych(tak jest w cenniku, ale we wniosku nic nie piszą o boksach(nie ma też do wyboru np. przy 2-os. a w cenniku są różne opcje))? Czy boks polega na tym, że tam jest łazienka do tych kilku pokoi? Jak jest z kuchnią i czy lepiej wybrać ds3 czy ds4 (ds4 jest po remoncie?)
Dziękuję bardzo za wszystkie rady, którymi się z nami, pierwszoroczniakami dzielisz :D :)

Sofia

Post autor: Sofia » 27 sie 2014, o 15:16

Boks polega na tym ze masz wspólny przedpokój na dwa pokoje, a wspólną łazienkę na cztery pokoje. Tak to wygląda w ds4. Pokoje są 3 i 2 osobowe, na jedną łazienkę przypada maks 10 osob. ( ale spokojnie, o takim przeludnieniu w boksie nigdy nie słyszałam :D). Kuchnia jest jedna na piętro. W ds3 nie wiem jak warunki wyglądają do końca, wiec tego nie powiem. Ds3 jest po generalnym remoncie i z tych dwóch uchodzi z "lepszy" (choć słyszałam historie że ten remont troche na odwal sięitd... takie ploty xd). Ds4 jest w trakcie remontu, w tym roku będzie nowe 3 i 4 piętro, ponoć teżkuchnie na każdympiętrzemają zrobić.

Szczerze mówiąc jak dla mnie to bez wielkiej różnicy w jakim sie mieszka. Niby w trojce są lepsze warunki, ładniejsze troche pokoje itd, ale to też więcej kosztuje. Ja mieszkam w teoretycznie gorszym aka i nie narzekam :-). Większość zależy tak naprawde od współlokatorów jakich będziecie mieli, ale na to akurat jako pierwszoroczni nie macie żadnego wplywu :D

Spoko, nie ma za co dziękować. Też byłam tam nowa w obcym mieście i każda rada była dla mnie na wagę złota. Kto wie, może sie spotkamy przy meldowaniu, i tym razem to ja bede pocieszać przerażonych pierwszaczków :D

ODPOWIEDZ