PUM 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Piotrr »

Largix tylko jedna sprawa. regulamin studiow jest uchwalany co rok i na jeden rok, to znaczy ze to co podeslalem to regulamin obowiazujacy na ten rok akademicki 2013/14. Jak ty się zrekrutujesz to wejdzie regulamin obowiazujace na rocznik 2014/15 i nie jestem ci w stanie obiecać, ze dalej będzie możliwość przeniesienia(ale jak dotad ta kwestia była niezmienna). Sam byłem/jestem w takiej sytuacji jak ty i dokładnie rok temu snułem podobne plany stomalek(jak starczy pkt), i kierowałem się. regulaminem z roku 12/13. dopiero w dziekanacie uświadomiono mnie podczas składania papierów, ze jeszcze nie wiadomo bo nie ma aktualnego regulaminu. Ja tobie proponuje zadzwonić do biura rekrutacji i wypytać się w tej kwestii, bo możesz się niestety niemile zaskoczyć i okaze się nagle ze pkt na lek starczy, a na stomie trzeba zostać bo transfer niemożliwy. No i jeśli wszystko pojdzie po myśli to nastaw się na dość dużo pracy P bo na stomie lekko nie jest, a trzeba(może dobrze by było, a nie trzeba) roznice programowe w miare na bierzaca odrabiać, bo potem dużo tego wszystkiego na raz
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Largix
Posty: 86
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 22:30

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Largix »

A jeśli wolno wiedzieć, jakie są Twoje plany? Bo rozumiem, że poszedłeś na stomę po to, by w następnym roku przenieść się na lek, ale od tego roku zmieniły się wymagane przedmioty do rekrutacji, więc próg będzie porównywalny do innych dwuprzedmiotowych uczelni. Poprawiałeś w tym roku maturę czy może jest jeszcze jakiś inny sposób?
A może stoma tak Cię wciągnęła, że już nie masz zamiaru z niej rezygnować?

Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Piotrr »

myślałem, że z mojego postu jednak można wywnioskować, że zamierzam się przenieść. Nie muszę poprawiać matury. Trzeba mieć ilość pkt, która uprawniałaby mnie na dostanie się na lek w roku w którym się rekrutowalem, a nie w roku w którym się przenosze. jak rekrutowalem się 13/14 to jeśli spelnilem limit pkt na lekarski z tego wlasnie roku, to mogę się przenosić, jeśli nie to nie mogę. Inne progi pkt nie są dla mnie istotne
W końcu lekarz
Jeferson
Posty: 100
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 15:19

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Jeferson »

[at],
A jak myślisz, po roku stomy jakieś przedmioty mogą zostać Ci przepisane? Czy stoma a lekarski to kompletnie co innego?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Piotrr »

no jej nie chce mi się tłumaczyć każdemu z osobna. regulamin studiów PUM jest na stronie uczelni. Przenosiny są z pierwszego roku stomy na 2 rok lekarskiego po odrobieniu różnic programowych, tak wiec jak łatwo się domyślić będę miał cały rok przepisany skoro uzyskuje wpis na 2 rok lekarskiego.
W końcu lekarz
Jeferson
Posty: 100
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 15:19

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Jeferson »

Ludzka ciekawość nie zna granic! Piwo dla Ciebie
Awatar użytkownika
honoratusia99999
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2014, o 17:41

Re: PUM 2014/2015

Post autor: honoratusia99999 »

Udało wam się bez problemu dodać zdjęcie przy wypełnianiu danych osobowych? bo mi się nie chce wczytać
Awatar użytkownika
Largix
Posty: 86
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 22:30

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Largix »

U mnie nie było z tym problemu. Jedynie po wypełnieniu danych i wybraniu kierunku wyskakiwał jakiś błąd cały czas, ale na następny dzień już wszystko działało.

marianek1004
Posty: 47
Rejestracja: 25 cze 2013, o 19:22

Re: PUM 2014/2015

Post autor: marianek1004 »

A jak Wy robicie z tym zdjęciem ? Przez skaner trzeba się bawić ? Czy jakoś inaczej ? I na PUMie mogę złożyć na 3 kierunki papiery ? Chciałem na analitykę medyczną, lekarski i biotechnologię, mogę tak?
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: PUM 2014/2015

Post autor: nika0645 »

marianek1004 pisze:A jak Wy robicie z tym zdjęciem ? Przez skaner trzeba się bawić ? Czy jakoś inaczej ? I na PUMie mogę złożyć na 3 kierunki papiery ? Chciałem na analitykę medyczną, lekarski i biotechnologię, mogę tak?
ja byłam u fotografa, który wywołał mi zdjęcie + wrzucił też na pendrivea, więc stąd brałam
Awatar użytkownika
honoratusia99999
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2014, o 17:41

Re: PUM 2014/2015

Post autor: honoratusia99999 »

to można aż na 3 kierunki? jaka jest wtedy opłata rekrutacyjna
Awatar użytkownika
honoratusia99999
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2014, o 17:41

Re: PUM 2014/2015

Post autor: honoratusia99999 »

Jeszcze jedno pytanie z trochę innej beczki. wie ktoś jak to jest z wyborem języka obcego? jest tylko angielski? przy rekrutacji była możliwość wyboru angielskiego średnio-zaawansowanego lub zaawansowanego ja akurat w szkole miałam zawsze tylko niemiecki, dlatego troszkę się obawiam:D
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: PUM 2014/2015

Post autor: egocentryk »

Czy jesli wybiorę lek-dent w rekrutacji to pozniej jest jakaś mozliwosc zmiany na lekarski? bo nie mam pojecia co wybrac na lek-dent mam wieksze szanse dostania się, ale wolalabym zdecydowanie lek. i zal byloby mi gdybym dostala sie na lek-dent a pozniej okazaloby sie ze na lek dostalabym się. to samo jak bym wybrala lek i przez to nigdzie sie nie dostala

Mozna jakos zmienic ten kierunek nie wiem jak juz widzi się listy czy cos ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości