PUM 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
izabela911
Posty: 474
Rejestracja: 4 lip 2013, o 11:39

Re: PUM 2014/2015

Post autor: izabela911 »

egocentryk pisze:Czy jesli wybiorę lek-dent w rekrutacji to pozniej jest jakaś mozliwosc zmiany na lekarski? bo nie mam pojecia co wybrac na lek-dent mam wieksze szanse dostania się, ale wolalabym zdecydowanie lek. i zal byloby mi gdybym dostala sie na lek-dent a pozniej okazaloby sie ze na lek dostalabym się. to samo jak bym wybrala lek i przez to nigdzie sie nie dostala

Mozna jakos zmienic ten kierunek nie wiem jak juz widzi się listy czy cos ?
Obawiam się że niestety nie, ponieważ mieliby zaraz straszny chaos w rekrutacji Każdy złożyłby papiery na lek-dent w nadziei na niższy próg a potem w efekcie połowa chciałaby na lek Chyba nie bardzo.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Sofia »

honoratusia99999, Jest u nas grupa która ma niemiecki, więc jest taka możliwość. Ale jak to załatwić to już nie wiem akurat, bo sama mam angielski.

egocentryk, Przy ogłaszaniu list nie ma takiej możliwości. Tutaj rekrutujesz się albo na lek albo na lek-dent. Nie jestem pewna ale chyba jeszcze przed wysłaniem pism na PUM (bo mają wymaganie żeby wysłać potwierdzenie wpłaty i kilka innych papierów przed ogłoszeniem wyników matury) można to zmienić. Niestety, tutaj stawia się wszystko na jedną kartę
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: PUM 2014/2015

Post autor: egocentryk »

To glupie. juz mi sie nie podoba ta uczelnia.

powinna chociaz byc mozliwosc zmiany po otrzymaniu wynikow matur.

bo rekrutacja przzed wynikami to tylko uczelnie leca na kase
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Sofia »

To nie nowość i nie jedyna uczelnia która tak ma, a po maturze przed zarejestrowaniem się masz jeszcze sporo czasu na zastanowienie się na jaki kierunek chcesz iść.

Trudno, takie życie, przyzwyczajaj się.
Wyobrażasz sobie jaki uczelnie miałyby bajzel jakby ludzie dowiedzieli się po wynikach z matury że mają szanse na lek i wszyscy hurtowo zaczęli zmieniać swoje dane.

I do wiadomości: uczelnie zawsze lecą na kasę, więc takie stwierdzenie to oczywista oczywistość
krowawkropkibordo
Posty: 22
Rejestracja: 19 maja 2014, o 14:45

Re: PUM 2014/2015

Post autor: krowawkropkibordo »

tak, dla upewnienia zapytam Was - do uczelni należy dostarczyć Formularz rekrutacyjny oraz druk wpłaty rekrutacyjnej ? czy coś jeszcze o czym nie wiem ?
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: PUM 2014/2015

Post autor: nika0645 »

tylko to
Awatar użytkownika
honoratusia99999
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2014, o 17:41

Re: PUM 2014/2015

Post autor: honoratusia99999 »

Pobrał Wam się ten formularz bez problemu? bo mi od 3 dni wyskakuje błąd, proszę spróbować później może to być dlatego, że nie zrobiłam jeszcze opłaty?
ssoleil
Posty: 43
Rejestracja: 29 cze 2012, o 14:17

Re: PUM 2014/2015

Post autor: ssoleil »

witam, chciałabym sie dowiedziec jak sie przelicza w tym roku punkty na PUM
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Sofia »

Wystarczy że w jednym temacie zadasz to pytanie

Biologia R+ Fiza R albo Chemia R (do wyboru)
gamestar
Posty: 35
Rejestracja: 6 lip 2013, o 10:23

Re: PUM 2014/2015

Post autor: gamestar »

A formularz wysyłamy pod adres uczelni czy trzeba jakoś uwzględnic biuro rekrutacji?
izabela911
Posty: 474
Rejestracja: 4 lip 2013, o 11:39

Re: PUM 2014/2015

Post autor: izabela911 »

gamestar pisze:A formularz wysyłamy pod adres uczelni czy trzeba jakoś uwzględnic biuro rekrutacji?
Pomorski Uniwersytet Medyczny
ul. Rybacka 1
70-204 Szczecin
p. 201, II piętro

Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Sofia »

Na stronie uczelni pisze że to się składa w biurze rekrutacji, więc jeśli jest na niej podany adres tego biura to tam właśnie wysyłasz.
Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: PUM 2014/2015

Post autor: kuszumai »

W razie czego to biuro rekrutacji jest o rzut beretem od dworca.

Progi w Szczecinie faktycznie spadną lekko, a i sam PUM jest lekko specyficzny. Dużo też daje to, że nie każdy się łapie, że trzeba wysłać to wcześniej, dlatego później na listach widać samych ziomków ze Szczecina.
Zaletą Szczecina jest to, że jest stosunkowo tani, dość dobry dojazd (bezpośredni pociąg do Krakowa, Lublina (do Terespola od kilku lat już nie ma) i większość jeździ przez Warszawę i oczywiście Poznań. Raz jechałam bezpośrednim do Olsztyna. Jest także dużo busów i autobusów przy dworcu, więc dojazd do Szczecina nie jest koszmarny, może trochę długi.
Mamy centra handlowe (w galaxy jest duży real), gdzieś tam netto, lidle i biedronki, tesco, carrefour, galerie Galaxy, Kaskada, Turzyn, rynek na placu tobruckim. Dużo stoisk z dobrym żarciem z Niemiec. Ładne kamienice, okropne ronda, jeśli ktoś będzie się uczył jeździć, Głębokie. W prawdzie brak starówki, ale wały też ujdą.
Komunikacja miejska jest prosta. Żadnych tam stref. Kupujecie sobie bilet miesięczny i macie prawo jeździć wszystkimi autobusami i tramwajami z wyjątkiem autobusów z literkami, bo te są pospieszne ( i są 2 razy droższe) i jeżdżą od prawobrzeża do lewobrzeża i odwrotnie (zapomniałabym o tym, że modernizują i budują linie tramwajowe).
Co do pumu, to nie słuchajcie opowieści o krwawym lolu i 14 nerwach, bo to tylko psuje atmosferę. Pum jest dziwny, ale myślę, że do wytrzymania (miałam tam zajęcia, prowadzący byli spoko).
Mam nadzieję, że kogoś z was przekonałam.

Co do języków. To będzie kolejna rzecz, którą będę podszkalać. Tak mnie załatwili w Lublinie, że od teraz na studiach będę wyb ierać tylko angielski i w sumie dobrze, że są tylko dwa języki do wybrania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości