PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
madcarol
Posty: 22
Rejestracja: 29 lis 2014, o 20:53

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: madcarol »

Kubusiek33 pisze:Ktoś planuje PUM Lek niestacjo ?
ja, ale nie wiem czy sie dostane
madcarol
Posty: 22
Rejestracja: 29 lis 2014, o 20:53

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: madcarol »

myślicie ze jest jakaś szansa na to ze sytuacja z przenosinami niestacjostacjo się powtórzy? czy za duże oblężenie będzie?
Proteina
Posty: 133
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 17:50

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Proteina »

Myślę, że będzie podobnie jak rok temu i progi wzrosną max 2-3 punkty. Nie ma co panikować na zapas.

doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: doktorowa »

Prognozowane progi ogarnęłam będąc w pracy i się załamałam pocieszający był chyba tylko telefon pani z OKE o wyznaczeniu terminu wglądu. Jeżeli prognoza się sprawdzi, to raczej czeka mnie przyszły rok
Proteina
Posty: 133
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 17:50

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Proteina »

Przestań. To tylko prognozy. Rok temu było to samo, czytając wpisy ludzi progi miały wzrosnąć do 175 punktów. Zawsze tak straszą. Nie ma się czym przejmować

ayxny
Posty: 61
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 21:54

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: ayxny »

wlasnie dowiedzialem sie ze wymagane jest dostarczenie dowodu wplaty oraz formularzu PRZED ogloszeniem list rankingowych, co jest - biorac pod uwage komplenty brak informacji na ten temat podczas wypelniania formularza i rejestracji w systemie - chyba zwyklym naciaganiem ludzi na pieniadze. kompletnie nie rozumiem w jakim celu ma miejsce takie postepowanie. jest to chyba jedyna uczelnia ktora wymaga czegos takiego wiec tym bardziej powinni zadbac o to zeby informacja o tym trafila do kandydatow.

czy istnieje jeszcze jakas mozliwosc zebym wzial udzial w rekrutacji ? osobiste dostarczenie nie wchodzi w gre, jedynie wysylka lecz nie wiem jaki jest w koncu ostateczny termin wysylki tych dokumentow, w temacie pojawiala sie informacja o 6 i 7 lipca co jest kluczowe w mojej sytuacji. dzwonil ktos moze w takiej sprawie badz mial podobny problem ? nie ma mozliwosci wyslac np skanu na maila i doslanie dokumentow ? nie chce zeby pieniadze poszly na marne i nie powiem zdenerwowala mnie troche taka zagrywka, tym bardziej ze podobno co roku duza liczba osob nie bierze przez ta dezinformacje udzialu w rekrutacji i traci pieniadze !
Awatar użytkownika
kurolisek
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2015, o 10:22

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: kurolisek »

ayxny, niestety jest to zaznaczone na koniec rekrutacji jako KROK 3 na stronie głównej (pojawia się po zalogowaniu):
Krok 3: Zakończenie rejestracji

- Należy pobrać Formularz rekrutacyjny oraz w razie potrzeby druk opłaty rekrutacyjnej.

- Następnie należy wydrukowany i podpisany formularz wraz z dowodem wpłaty na konto Uczelni, dostarczyć do Działu Rekrutacji PUM, w wymaganym dla wybranych kierunków studiów terminie (nie są uznawane elektroniczne wersje podpisanego formularza: skany, zdjęcia, fax, pdfy, załączniki e-mail itp.).

- Kandydaci, którzy dostarczyli do Działu Rekrutacji PUM podpisany formularz i dowód wpłaty, zobaczą w tej sekcji informację, że wymagane dokumenty wpłynęły do Działu Rekrutacji (wydruki do pobrania przestaną być dalej dostępne).
[/i]

Nawet jeśli nie chciało Ci się tego czytać, to na pewno zaglądałeś do tabelki krok 3: wydruki", gdzie znajdowały się pliki pdf do ściągnięcia. Na Twoim miejscu wysłałabym kurierem, Poczta Polska też ma jakąś usługę, że za kilka dyszek dostarczają na drugi dzień.
ayxny
Posty: 61
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 21:54

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: ayxny »

coz, prawda znajduje sie o tym wzmianka w postepowaniu rekrutacyjnym i nie zwrocilem na to uwagi popadajac troche w rutyne gdyz nigdzie wczesniej nie spotkalem sie z takim wymogiem co nie zmienia faktu ze informacja ta nie pojawia sie w innym miejscu a moim zdaniem POWINNA, tym bardziej ze status rejestracji na stronie po zaakceptowaniu wplaty zmienia sie na zakonczony co bylo dla mnie rownoznaczne z tym ze moge sobie spokojnie czekac na wyniki.

coz, troche po fakcie ale moze jest jeszcze szansa. zgodnie z harmonogramem termin skladania dokumentow na lek to 07.07.2015r wiec istnieje szansa ze uda mi sie dostarczyc dokumenty na czas.

znalazlem rowniez na stronie podanie o zwrot oplaty rekrutacyjnej oraz informacje dot zwrotow oplaty (paragraf 2)

no i tu nie do konca jestem w stanie zinterpetowac tresci tego paragrafu jakim czasem jest dokladnie czas podjecia przez uczelnie czynnosci kwalifikacyjnych zwiazanych z postepowaniem rekrutacyjnym oraz czas zakonczenia procesu rekrutacyjnego ? czy pierwszy warunek odnosi sie do daty publikacji list osob zakwalifikowanych a drugi do zakonczenia rekrutacji czyli dnia w ktorym osoby z ostatniej listy skladaja dokumenty ? coz, 85 zl to nie wiele ale nie widze sensu zeby je tracic a jakby byla mozliwosc ich zwrotu to czemu nie. jak wy to rozumiecie ? oczywiscie zadzwonie w tej sprawie do dzialu rekrutacji ale moze ktos z was wiec conieco na ten temat i zechcialby sie podzielic.
madcarol
Posty: 22
Rejestracja: 29 lis 2014, o 20:53

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: madcarol »

jeśli napiszesz do nich wniosek, to po zakończeniu rekrutacji (pewnie na początku października) dostaniesz zwrot opłaty rekrutacyjnej
Pracowity leniuch
Posty: 23
Rejestracja: 9 sty 2012, o 19:15

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Pracowity leniuch »

Jak myślicie jest jakaś szansa żeby dostać się na lek z 165 punktamigt?
Proteina
Posty: 133
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 17:50

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Proteina »

Myślę, że spokojnie

Pracowity leniuch
Posty: 23
Rejestracja: 9 sty 2012, o 19:15

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Pracowity leniuch »

Jejciu mam nadzieję

Tak się stresuję tymi progami , bo prognoza mnie dosłownie przeraziła
ayxny
Posty: 61
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 21:54

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: ayxny »

niestety mysle ze nie wystarczy, rok temu tyle pkt trzeba bylo miec nie biorac pod uwage ilosci pkt z poszczególnych przedmiotow, a ze w tym roku ilosc dobrych wyników wzrosla to progi najprawdopodobniej wzrosną

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 36 gości