PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Proteina
Posty: 133
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 17:50

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Proteina »

No to co, progi rosną 1-2 punkty nie więcej. Nie ma co się przejmować prognozami i panikowac na zapas. Oni tam nie uwzględniają tego, że nie każdy kto ma wysoki wynik idzie na medycynę ani to, że ktoś mógł mieć wysoki wynik z jednego przedmiotu. No i tego, że niewiele takich osób jest w skali kraju. Poza tym niewiele osób poprawiło, pewnie taki sam procent co zawsze. Matura w tym roku z biologii nie poszła rewelacyjnie, miejsc na medycynę jest o 400 wiecej więc nic nie wskazuje na wzrost progów o 3-5 punktów. Rozmawialam z koleżanką z najlepszego liceum w Białymstoku i u nich biologia poszła żałośnie, a chemia niby była łatwa lecz narobili głupich błędów i też nie jest tak super. Nie ma co się nakręcać, trzeba czekać

Pracowity leniuch
Posty: 23
Rejestracja: 9 sty 2012, o 19:15

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Pracowity leniuch »

No nic , nie pozostaje nic innego jak czekać.

Jak próg nie wzrośnie o więcej niż 1 punkt to będzie idealnie
Proteina
Posty: 133
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 17:50

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Proteina »

Poza tym do Szczecina na pewno nie złoży wiele osób, bo nie wszystkim się uśmiecha dojeżdżanie przez całą Polskę i pobyt w domu raz na pół roku. No i pewnie nie każdy ogarnął, że trzeba wysłać formularz

ayxny
Posty: 61
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 21:54

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: ayxny »

Proteina pisze:No to co, progi rosną 1-2 punkty nie więcej. Nie ma co się przejmować prognozami i panikowac na zapas. Oni tam nie uwzględniają tego, że nie każdy kto ma wysoki wynik idzie na medycynę ani to, że ktoś mógł mieć wysoki wynik z jednego przedmiotu. No i tego, że niewiele takich osób jest w skali kraju. Poza tym niewiele osób poprawiło, pewnie taki sam procent co zawsze. Matura w tym roku z biologii nie poszła rewelacyjnie, miejsc na medycynę jest o 400 wiecej więc nic nie wskazuje na wzrost progów o 3-5 punktów. Rozmawialam z koleżanką z najlepszego liceum w Białymstoku i u nich biologia poszła żałośnie, a chemia niby była łatwa lecz narobili głupich błędów i też nie jest tak super. Nie ma co się nakręcać, trzeba czekać

no to nawet jak wzrosnie o 1 pkt to znaczy to ze bedzie prawdopodobnie za malo gdyż koncowe progi dolne zazwyczaj sa progami z odgornym minimalnym pulapem pkt z biologii. inna sprawa ze ani ja ani ty nie wiemy co bedzie i zarowno moja jak i twoja wypowiedź to nic innego jak osobista spekulacja ktora teoretycznie nic nie znaczy wiec nie widze sensu dla ktorego starasz sie tutaj pokazac swoja racje. 400 miejsc dodatkowych nie wiele wplynie na progi na starych uczelniach gdyz miejsca tam zostana zapelnione osobami o punktacjach niewiele niższych niz te ktore beda w tym roku na starych uczelniach, nowe uczelnie zawsze maja nizsze progi i nie ma w tym nic dziwnego. nie zycze nikomu zle tylko wyrazam swoja obiektywna opinie, prosze nie brac tego osobiscie

Proteina
Posty: 133
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 17:50

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Proteina »

Każdy teraz spekuluje, nawet te prognozy przez które ludzie bez sensu panikują.

Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: egocentryk »

Co myślicie o progu w tym roku w Szczecinie na stomie ? jest jakaś szansa na 162 ?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: ryniofit8000 »

egocentryk, nikt ci nie odpowie teraz na to pytanie.
Pracowity leniuch
Posty: 23
Rejestracja: 9 sty 2012, o 19:15

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Pracowity leniuch »

A ja myślę, że na stomatologię to akurat bez problemu z takim wynikiem
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: doktorowa »

Byłam w oke, rozmawiałam z ekspertem (egzaminatorka z bio) i powiedziała mi, że wg niej wzrost progów o 4-5 pkt jest realny.

Proteina
Posty: 133
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 17:50

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Proteina »

Czekamy na pierwsze listy, nie ma co się nakręcać.

doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: doktorowa »

Proteina, a skąd właściwie jesteś? ja do Szczecina mam +/- 600 km ^^

Proteina
Posty: 133
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 17:50

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Proteina »

Ja mam 700 km i myślę, że tak kolosalnie nie wzrosną

Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Argentum »

Ja mam do Szczecina tylko 600.
Liczę na to, że 165 wystarczy do Zielonej Góry z setnej listy - na inne uczelnie nawet nie liczę.

No i na lek-dent do Szczecina. A najlepiej, to do Białegostoku, bo mam tam 140km.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości