PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Argentum »

Mam 165 pkt na stomę do Szczecina, a wczoraj złożyłem dokumenty do Białegostoku - pewnie będę wycofywał, bo pewnie się dostanę z 2, 3, czy czwartej listy. Do Szczecina mam kawał drogi, zatem chcę się zatroszczyć o skierowanie i badania jak najszybciej. Powiedzcie mi zatem - czy zanim zostałem przyjęty, mogę do nich napisać o skierowanie na badania? Gdzie i jak mam do nich napisać w tej sprawie? Czy może chodzi tylko o ten kwitek do pobrania, który mamy w którejś zakładek na stronie rejestracji online?
Proteina
Posty: 133
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 17:50

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Proteina »

Napisz maila do Działu Rekrutacji

fetkaedka
Posty: 83
Rejestracja: 12 maja 2014, o 17:27

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: fetkaedka »

Argentum, jesteś tego taki pewien, że ze 165pkt dostaniesz się na stomę na pum?
Mam tyle samo i świruję dosyć mocno, z tego względu co wspomniał ryniofit.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: makebelieve »

Według mnie nie ma co kierować się opiniami innych osób, trzeba spokojnie poczekać na 2/3 listę.
Czy ktoś będzie szukać mieszkania?Bo ja z koleżanką niedługo chcemy zacząć rozglądać się za czymś Do max 600 zł no i wiadomo, jak najbliżej uczelni
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Argentum »

fetkaedka pisze:Argentum, jesteś tego taki pewien, że ze 165pkt dostaniesz się na stomę na pum?
Mam tyle samo i świruję dosyć mocno, z tego względu co wspomniał ryniofit.
165 pkt, to 128 miejsce na liście rankingowej. PUM nie ma wielu list, ale są zazwyczaj cztery - myślę, że 165 wskoczy NA SPOKOJNIE z trzeciej listy. Nie martw się!
W tamtym roku próg spadł do 159 - czyli musiała być spora obsuwa i o te 200-300 miejsc było przesunięcie.
-
Kiedy kolejna lista na PUM? 22 lipca?

Góra:

Ja też się chyba za mieszkaniem będę rozglądał, nie sądzę, że mnie Białystok przyjmie - po drugiej liście jestem 395. Ale kto wie! Może zdarzy się cud.D
-

-

Wysłałem maila do działu rekrutacji odnośnie skierowania - polecam Wam zrobić to jeszcze przed dostaniem się. Do Szczecina z każdego miejsca daleko, zatem warto się zatroszczyć o formalności jak najszybciej.
fetkaedka
Posty: 83
Rejestracja: 12 maja 2014, o 17:27

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: fetkaedka »

Argentum pisze:
165 pkt, to 128 miejsce na liście rankingowej. PUM nie ma wielu list, ale są zazwyczaj cztery - myślę, że 165 wskoczy NA SPOKOJNIE z trzeciej listy. Nie martw się!
W tamtym roku próg spadł do 159 - czyli musiała być spora obsuwa i o te 200-300 miejsc było przesunięcie.
-
Kiedy kolejna lista na PUM? 22 lipca?
Kurde, chyba Cię zmartwię, ale pokusiłam się o sprawdzenie zeszłorocznej listy i ostatnia osoba która została przyjęta (159pkt) miała miejsce numer 232, czyli cała lista od samego początku przesunęła się o zaledwie 137miejsc. W tym roku gdyby lista przesunęła się o tyle miejsc to wychodzi nam miejsce numer 255, które ma osoba ze 165puntakmi, a za nią jest jeszcze sporo tych 165, a jak wiadomo PUM nie ma drugiego kryterium i w takim wypadku nie wezmą nikogo. Dlatego się tak stresuję.

Babka w rekrutacji mówiła że kolejna lista po 22, ale kiedy dokładnie chyba sami nie wiedzą.

Też złożyłam do Białego, mam coś koło 350 miejsce, więc chyba kicha zresztą zdecydowanie wolę Szczecin z tych dwóch. Jeszcze liczę na śum bo mam tutaj tak blisko, ale sama nie wiem składałeś też do Zabrza?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: makebelieve »

Argentum, ja do Białego (moje rodzinne miasto) jestem aktualnie ok 620 na leku i nie sądzę, żebym się dostała
Ja najchętniej znalazłabym mieszkanie, w którym jak coś mogłabym mieć małego (2kg) psa, bo pewnie chciałabym je wynajmować na dłużej, a po 1-2 roku chcę wziąć psa ze sobą A wiem, że ciężko znaleźć mieszkanie/pokój, w którym właściciel zgadza się na zwierzaka
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Argentum »

[at]

Ja Ci po chłopsku powiem: nie sraj żarem, hehehhe. Na PUM dostaniemy się BANKOWO, zaufaj mi.

Do Białego też MOŻE. Ja mam słabą biologię - 75%. Myślę, że za rok bym poprawiał maturę i się przenosił, bo do Szczecina jest 700km, to astronomiczna odległość. Z drugiej strony, jak się człowiek będzie wyróżniał, to mógłby sobie jakieś kontakty w dojtszland wypracować, ale ja w dupie byłem i gówno widziałem, to sobie tak tylko gdybam.

[at]

Ja zwierzaki lubię, ale nieśmierdzące. Będziemy w kontakcie, szukać mieszkania trzeba tak, czy siak, a zawsze lepiej z kimś. porządnym! I z dziewuszką w sumie też dobrze, bo ugotuje hahahaha. (ja prasuje całkiem nieźle ).
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: ryniofit8000 »

Argentum, ale tu nie chodzi o to gdzie się zaczyna punktacja 165, a gdzie się ona kończy. Takich osób jest ponad 50. 276 miejsce na liście to ostatnia osoba z wynikiem 165 (ja ), poza tym znam osobę, która się odwoływała i zmienili jej liczbę punktów z chemii i ma też 165, czyli 165 już się zamykają na miejscu 277. W tamtym roku przyjęli do 234 osoby, a miejsc w tym roku jest 10 więcej.
Jednakże możliwe, że sporo osób złożyło tutaj asekuracyjnie ze względu na niski zeszłoroczny próg.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2015, o 14:26 przez ryniofit8000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: ryniofit8000 »

Argentum, po co poprawiać maturę? Jak wszystko zaliczysz na pierwszym roku to nie ma problemu z przeniesieniem bez poprawiania. Na maturę patrzą jedynie jakbyś się chciał przenieść z niestacjo na jednej uczelni na stacjo na drugiej.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Argentum »

[at]

W sumie, to teraz nie wiem po co poprawiać. Hahaha. Powiem Ci tak:

Jeśli spodoba mi się na lek-dent (nie dygaj na robocie, pierwszy próg to 171, jeśli nie spadnie o 165, to będzie jakieś nietypowe wydarzenie na skalę światową), to będę się chciał gdzieś przenieść - gdziekolwiek, gdzie jest blisko, jednak najbardziej zależy mi na Białymstoku. Słyszałem, że w Łodzi jest dobrze, zatem tam też pewnie starałbym się o przeniesienie. Leworęczny jestem - i ogólnie nie jestem jakąś tam artystyczną duszą, zdolności manualnych chyba brak (chociaż w sumie, to nie do końca wiem(y) jako kandydaci, co się kryje pod tym pojęciem). Może się okazać, że ten zawód w ogóle nie jest dla mnie, bo jednak jest to praca hm. techniczna.d Jeśli okaże się, że odnajduje się w stomatologii tak samo, jak koks w sklepie z sukienkami, to będę poprawiał maturę i starał się o lek (w Białymstoku, oczywiście).
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: ryniofit8000 »

Argentum, to wcale nie będzie takie nietypowe, moim zdaniem mogą wprowadzić dodatkowe kryterium i wtedy ja jestem w tyłku i możliwe że ty też bo to najpewniej byłaby biologia
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Argentum »

Nie sraj żarem, mówię Ci.

Gdzie jeszcze składałeś papiery?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości