PUM Kierunek Lekarski Rekrutacja 2015/2016

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zickrtl
Posty: 1
Rejestracja: 6 cze 2015, o 16:39

Re: PUM Rekrutacja 2015/2016

Post autor: zickrtl »

U mnie pojawia się podobny komunikat, poczekajmy do poniedziałku.
Jedrolini
Posty: 15
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:44

Re: PUM Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Jedrolini »

Kochani. Pamiętajcie o terminach i strzeżcie ich jak oka w głowie. PUM od zawsze miał swoje oryginalne sposoby prowadzenia naboru. Wielu ludzi zawsze odpada, bo bierze się za rekrutację w tym samym czasie co na inne uczelnie. Zawsze problematyczne było wysyłanie elektronicznego formularza rejestracji. Ten śmieszny twór trzeba wysyłać fizycznie, o ile dalej musicie go wypełniać, więc dobrze to sprawdźcie. Dwa lata temu (w zeszłym roku podobno też) poleciało na tym mnóstwo ludzi, którzy wypełnili arkusz i go nie wysłali, bo myśleli, że rekrutacja na PUM jest normalna". Priorytet obowiązkowo, żeby czasem poczta tego cuda nie zgubiła

Od dwóch lat (może i dłużej, ale za to głowy nie dam) powtarza się cyrk z niepełną obsadą miejsc stacjonarnych. Biuro Rekrutacji zadzwoni i zapyta czy na pewno chcecie studiować w Szczecinie. Mimo wszystko wielu ludzi rezygnuje w ostatniej chwili. W wyniku tych roszad powstaje wyrwa, którą PUM zapełnia. Niestacjonarnymi studentami W ten sposób w tym roku wszystkich studentów niestacjonarnych stomatologii przeniesiono na stacjonarne, a na wydziale lekarskim nie przeniesiono tylko 6 osób. Odbywało się to wg. kolejności wyników na maturze, aż do zapełnienia limitów miejsc. Cała praktyka uwarunkowana jest tym, że uczelnia więcej dostaje od Państwa za studenta, niż z jego prywatnej kieszeni (ok. 4000 zł różnicy). Zatem miejcie nadzieję, nie tę lichą marną
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: PUM Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Amani »

Dlaczego dopełniają niestacjonarnymi? A nie tymi co pod kreską na liście na stacjonarne? To niesprawiedliwe. Niemożliwe że tak robią, pierwszeństwo ma osoba pod krecha.

Awatar użytkownika
HandsomeBanana
Posty: 18
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:07

Re: PUM Rekrutacja 2015/2016

Post autor: HandsomeBanana »

Termin na wysłanie tego formularza z dowodem wpłaty jest chyba do 6 lipca, ale jestem pewna na 99% A z tym zapełnianiem luki studentami niestacjonarnymi a nie tymi zwykłymi pod kreską jest rzeczywiście niesprawiedliwe.
Jedrolini
Posty: 15
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:44

Re: PUM Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Jedrolini »

Amani pisze:Dlaczego dopełniają niestacjonarnymi? A nie tymi co pod kreską na liście na stacjonarne? To niesprawiedliwe. Niemożliwe że tak robią, pierwszeństwo ma osoba pod krecha.
Dostaniesz się to będziesz mi opowiadać jakie były praktyki przy Waszej rekrutacji

Odpowiedź podałem wyżej, ale może poszerzę.

Dobieranie ma miejsce pod koniec października, a w tym roku [bodajże] miało to miejsce w pierwszej połowie listopada. Z tego co słyszałem od znajomych z Wrocławia u nich wygląda to tak, że ludzie spod kreski mogą nadrabiać zaległości, albo biorą dziekankę i nie martwią się rekrutacją za rok. Miesiąc, czy półtorej studiowania medycyny do nadrobienia to kolosalny wysiłek i niewielu temu daje rade we Wrocławiu.

Dlatego PUM dobiera ludzi z niestacjonarnych na miejsce braków, które powstały w wyniku ostatnich roszad. Taka jest oficjalna i logiczna przyczyna. Ponadto student niestacjonarny jest mniej rentowny (o dziwo!) dla uczelni, niż stacjonarny, bo Państwo za tego ostatniego daje uczelni o 4 tys. więcej Owszem jest to niesprawiedliwe, ale może ucieszyć ludzi, którym matura nie poszła i wybierają się na niestacjo W końcu dyplom dostaną ten sam, bo i tak samo muszą zasuwać, choć do fabryki wchodzą drugimi drzwiami
agusia30000
Posty: 39
Rejestracja: 1 lis 2014, o 10:29

Re: PUM Rekrutacja 2015/2016

Post autor: agusia30000 »

gdzie znajduje się ten formularz, który trzeba wysłać
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: PUM Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Piotrr »

na koncie rekrutacyjnym. to jest to wszystko co wypelniasz na kompie jak sie rejestrujesz a potem dajesz drukuj i wsio. przynajmniej tak to jakos szlo 2 lata temu
W końcu lekarz
ursus600
Posty: 15
Rejestracja: 9 cze 2014, o 19:02

Re: PUM Rekrutacja 2015/2016

Post autor: ursus600 »

Nie mogę dodać do kierunków studiów lekarskiego, jest napisane że nie można zapisać na tok. Ma ktoś z was coś takiego?
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: PUM Rekrutacja 2015/2016

Post autor: antropolog95 »

ursus600, a logowałeś się na lek-dent? Bo jeśli tak, to tylko na jeden możesz, albo lek albo dent
ursus600
Posty: 15
Rejestracja: 9 cze 2014, o 19:02

Re: PUM Rekrutacja 2015/2016

Post autor: ursus600 »

No tak zapisałem się na lek-dent, myślałem że jest możliwość kandydowania tu i tu. Szkoda
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: PUM Rekrutacja 2015/2016

Post autor: antropolog95 »

Mozesz zmienić chyba
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: PUM Rekrutacja 2015/2016

Post autor: cyjanowodor93 »

Ja tam za to cenie PUM! Nie trzeba potem az tyle dzwonic i sie prosic, zeby ktos zabral papiery itd.
kama960417
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2015, o 11:51

Re: PUM Rekrutacja 2015/2016

Post autor: kama960417 »

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie mogę znaleźć to potwierdzenie zapłaty? Pogubiłam się już z tym wszystkim
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości