pycie czarne robaczki na akademikowym parapecie:)

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
michaver
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 00:17

Re: pycie czarne robaczki na akademikowym parapecie:)

Post autor: michaver »

Z tego co wyczytałam, to żeby wyhodować sobie takiego szubaka trzeba mieć niezły syf i chyba w ogóle nie sprzątać, a ja co najmniej raz w tygodniu robię generalne porządki i raczej utrzymuję czystość. Ale może jest możliwość, że przybywa on do mnie, np. od sąsiadek?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: pycie czarne robaczki na akademikowym parapecie:)

Post autor: WojtekB »

WojtekB pisze:Zresztą przypuszczalne źródło pochodzenia tych insektów wyklucza szubaka (chyba, że o czymś nie wiemy ).
michaver pisze:Ale może jest możliwość, że przybywa on do mnie, np. od sąsiadek?
Właśnie to miałem na myśli nie można wykluczyć innych źródeł, ale wyraźne fotografie rozwieją wątpliwości. Zresztą myślę, że poza dorosłymi osobnikami zauważyłabyś u siebie larwy szubaka

Na tą chwilę miałbym też innych podejrzanych, ale wstrzymam się na razie z ich wypisywaniem
Darkmessiahh
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2009, o 11:41

Re: pycie czarne robaczki na akademikowym parapecie:)

Post autor: Darkmessiahh »

Cześć.
Nie jest do końca jak piszesz. Owszem,masowe pojawienia się tego zacnego chrząszcza są obserwowane głównie w niesprzątanych pomieszczeniach, gdzie jest pełno materii organicznej pochodzenia zwierzęcego służącego jako pożywnie dla larw.Często jest to wełna, więc jeśli masz np. wełniane koce, pledy, narzuty, dywany - przejrzyj je dokładnie. Jest wiele innych źródeł pokarmu:włosy, skóra, paznokcie, klej zwierzęcy w książkach w jakichś zakamarkach itp.Oczywiście jest możliwości, że skądś przybyły - jednak jeżeli nie ma potencjalnych miejsc do rozwoju larw to nie utrzymałyby się tak długo.
Piszę to wszystko opierając się o założenie, że jest to A.smirnovi. Zrób jednak dokładniejsze zdjęcia, wtedy będziemy mieli pewność czy to właśnie ten gatunek.

Pozdrawiam,
Paweł.
michaver
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 00:17

Re: pycie czarne robaczki na akademikowym parapecie:)

Post autor: michaver »

Zrobiłam parę zdjęć, mam nadzieję, że te będą wystarczające. Dodam jeszcze, że te robaczki chyba dobrze się u mnie poczuły, bo widziałam jednego latającego i jeszcze innego chodzącego po ścianie. przyznam szczerze, że zaczyna mnie to lekko wkurzać.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: pycie czarne robaczki na akademikowym parapecie:)

Post autor: WojtekB »

Jednak Darkmessiahh sprawniej wyłapał szczegóły z poprzednich fotografii.

Ja również dzięki lepszej jakości zdjęciach jestem przekonany, że to jest szubak Smirnova i niekoniecznie musiał u Ciebie się zalęgnąć. Skoro pisałaś, że u innych mieszkańców akademika też miały okazję się pojawić to możliwe, że kto inny urządził wylęgarnię tych chrząszczy
michaver
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 00:17

Re: pycie czarne robaczki na akademikowym parapecie:)

Post autor: michaver »

A jak mam się go pozbyć?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: pycie czarne robaczki na akademikowym parapecie:)

Post autor: WojtekB »

michaver pisze:A jak mam się go pozbyć?
Są różnego rodzaju lepy i płytki na wszelakie owady. Nie będę robił tu reklamy, ale pewna znana marka środków owadobójczych ma w swojej ofercie skuteczną (przynajmniej u moich znajomych się sprawdziła) płytkę, która zwalcza wszelakie żyjątka (pająki, karaluchy, muchy itd). Cena około 15 zł, działa do 6 miesięcy.

Warto spróbować, chyba że wolisz unicestwiać je ręcznie.
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: pycie czarne robaczki na akademikowym parapecie:)

Post autor: pio91 »

Gitarowa pisze:A mnie zaintrygowało słowo pycie". Co ono oznacza
Chyba chodzi o tycie", a nie o pycie".
Pogryziony007
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2018, o 21:44

Re: pycie czarne robaczki na akademikowym parapecie:)

Post autor: Pogryziony007 »

Witam przepraszam że odgrzewam temat ale mam problem u siebie z takimi robalami. Są maleńkie mają 1 max 2 mm. Są biało-przeźroczyste Chodzą po lodówce, czajniku i tosterze. Przechodzą też na człowieka i wydaje mi się że gryzą. Reakcja uczuleniowa jest bardzo silna powstaje taki bąbel jak po ugryzieniu komara tylko dużo bardziej swędzi. Ugryzien jest dość dużo, pomóżcie co to jest i jak z tym walczyć
Pogryziony007
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2018, o 21:44

Re: pycie czarne robaczki na akademikowym parapecie:)

Post autor: Pogryziony007 »

to to
Załączniki
35987569_1992963627441542_2019536052561117184_n.jpg
dominikap89
Posty: 1
Rejestracja: 9 lip 2018, o 09:09

Jak poradzić sobie z mrzykami

Post autor: dominikap89 »

Dzień dobry, czy ktoś mógłby mi pomóc zidentyfikować i poradzić jak postąpić z robaczkiem jak na zdjęciach poniżej? Są małe (0,5 cm?), czarno-siwe, pojawiają się nagle w ciągu dnia i lgną do światła - jak wracam z pracy to wszystkie znajdują się na jedynym oknie niezasłoniętym roletą zewnętrzną. Płytki owadobójcze działają, ale krótko. Nie potrafię przyuważyć, skąd one się biorą - na pewno nie z koszów na śmieci, szafek z jedzeniem.
Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Załączniki
IMG_20180629_164934.jpg
IMG_20180629_224346.jpg
IMG_20180703_171946.jpg
IMG_20180630_140131.jpg
IMG_20180630_140143.jpg
IMG_20180703_171854.jpg
IMG_20180703_172002.jpg
IMG_20180706_160135.jpg
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Mrzyk

Post autor: karteczka88 »

jakiś mrzyk
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości