pytanie o egzamin w stępny

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
TomF
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2007, o 19:09

pytanie o egzamin w stępny

Post autor: TomF »

Witam

W przyszłym sezonie chciałbym startowac na stomę do Zabrza.
Chciałbym uzyskać info. o tym jak wygląda egzamin wstępny na studia niestacjonarne.
Jeśli to forma testu, to mam ogromną prosbę do ludzi dobrej woli o to, aby jezeli jest taka możliwość- podzielili się nimi. nawet odpłatnie

Z góry ślicznie dziękuję
pozdrawiam serdecznie
Tomek
Bakteria
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2007, o 20:38

Re: pytanie o egzamin w stępny

Post autor: Bakteria »

Mam wielka prosbę
Potrzebuje informacji na temat studiów medycznych( Prosektorium i te sprawy))Jest naprawdę tak strasznie jak mówią(szczerze) Nigdzie nie mogę znaleźć limitów punków przyjęć na uczelnie. Chciałabym zdawać fizykę rozszerzoną(raczej nie mam wyjścia he he) i nie wiem jak mi to pójdzie)Z czego jest sie najlepiej przygotować?A tak w ogóle czy fizyka na medycynie jest do przejścia?
Z góry dzięki)
Qulimbo

Re: pytanie o egzamin w stępny

Post autor: Qulimbo »

Do TomF:

Słuchaj, ale rozumiem Że zdajesz maturę starą jeszcze jakimś cudem

Po nowej maturze nie ma egzaminów wstępnych. JeŻeli zdawałes starą maturę jeszcze to dopiero wtedy sa egzaminy wstępne.

Do Bakteria:

Popatrz na strony uczelni, wszędzie jest napisane wszystko dokładnie, po prostu widocznie leserujesz i nie chce Ci się sprawdzać, a mi tym bardziej i innym nie będzie się chciało wyszukiwać i wypisywać tych informacji.
Gosc

Re: pytanie o egzamin w stępny

Post autor: Gosc »

to znaczy, ze osoba z nowa matura musi pozostac przy przedmiotach ktore wybrala, np jesli jest to biologia i chemia to nie ma juz szans zeby zdawac fize?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: pytanie o egzamin w stępny

Post autor: Padre Morf »

Gosc pisze:to znaczy, ze osoba z nowa matura musi pozostac przy przedmiotach ktore wybrala, np jesli jest to biologia i chemia to nie ma juz szans zeby zdawac fize?
Ma szanse. Po prostu składasz jeszcze raz deklaracje maturalną i zaznaczasz na niej, że chcesz zdawać fizykę.
marcinson
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2008, o 19:29

Re: pytanie o egzamin w stępny

Post autor: marcinson »

Ponowie prośbę w.w. czy ktoś mógłby przybliżyć mi formę egzaminu dla kandydatów ze starą maturą? Czy ktoś z obecnych forumowiczów zdawał tenże egzamin ? Już wogóle fantastycznie byłoby dowiedzieć się jaki jest zakres materiału z biologii i chemii.
Na razie jestem na etapie przeczesywania netu w celu znalezienia tych informacjii.

Pozdrawiam
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: pytanie o egzamin w stępny

Post autor: spideros »

marcinson: Ja mam stara mature i zdawalem taki egz na SUMie. Wyglada to identycznie jak nowa matura na poziomie rozszerzonym! Arkusze przygotowywane i oceniane sa przez OKE(te same, ktore oceniaja nowych maturzystow), nawet wyniki sa w tym samym czasie co wyniki matur :p Egz jest organizowany w pierwszej polowie czerwca przez SUM (ja zdawalem na sali gimnastycznej uczelni) Co do zakresu materialu to obowiazuje Cie ten, ktory jest przerabiany w LO w zakresie rozszerzonym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości