Pytanie o linie komórkowe neuronalne - nowotworowe i zdrowe

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
łąkówka liliowa
Posty: 4
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 09:11

Pytanie o linie komórkowe neuronalne - nowotworowe i zdrowe

Post autor: łąkówka liliowa »

Witam
Nie wiem czy napisałam w dobrym dziale, jeśli nie to przepraszam. Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniej linii komórkowej.
Szukam dwóch typów adherentnych ludzkich linii komórkowych. Chodzi o zdrowe komórki neuronalne oraz nowotworowe komórki neuronalne. Wszystko jedno czy z mózgu czy z nerwów obwodowych. Chodzi o to żeby można było je porównać w formie - prawidłowe - nowotworowe. Bardzo proszę o pomoc. Jestem nowa w tych sprawach i trudno mi się rozeznać. Już kilka razy wydało mi się że znalazłam, a tu okazało się że linie są mysie albo małpie, albo jakieś dziwne. Czy macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Pytanie o linie komórkowe neuronalne - nowotworowe i zdr

Post autor: AnnaWP »

Wydaje mi się, że badania na ludzkich komórkach wymagają zgody komisji etyki, ale mogę się mylić. Do czego ci to?
łąkówka liliowa
Posty: 4
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 09:11

Re: Pytanie o linie komórkowe neuronalne - nowotworowe i zdr

Post autor: łąkówka liliowa »

HeLa czy MSU też są ludzkimi liniami komórkowymi, a nie potrzeba na nie żadnej zgody komisji etyki. Potrzebuję komórki do badań
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość