Pytanie o reakcje zachodzaca w ogrzewaczu do rak

Forum chemiczne zajmujące się badaniem zjawisk makroskopowych, atomowych, subatomowych i międzycząsteczkowych w układach chemicznych, przy uwzględnieniu praw i pojęć fizyki
-AciD-
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:24

Pytanie o reakcje zachodzaca w ogrzewaczu do rak

Post autor: -AciD- »

Pytanie od nowicjusza totalnego - nie moge nigdzie tego znalezc.
Jaka jest maksymalna mozliwa do uzsykania temperatura w zelowym ogrzewaczu do rak w reakcji jaka tam zachodzi? Takim

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewacz_d%C5%82oni
Pisza okolo albo w ogole nie pisza, a potrzebuje na bardzo zimowe srodowisko taki wlasnie koniecznie wielorazowy, zelowy ogrzewacz.

Dzieki za informacje i przepraszam, jezeli to zly dzial, ale nie mialem innego pomyslu gdzie zapytac )
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Pytanie o reakcje zachodzaca w ogrzewaczu do rak

Post autor: Adax82 »

-AciD-,
W zasadzie mylisz temperaturę z ciepłem.
W procesie - jaki masz na uwadze - chodzi o wydzielanie się pewnej ilości ciepła. Tutaj powstaje elementarny problem jaki stwierdziłem w swoim pierwszym zdaniu : W zasadzie mylisz temperaturę z ciepłem".
Teraz kolokwialnie pokażę Ci jaka jest to różnica: typowa żarówka o mocy 60 W wydziela w każdej sekundzie ciepło w ilości Q = 60 J. Żarówka ta ma temperaturę włókna ok. 2400 st. C. Jednocześnie typowy grzejnik ciepła ( tzw. kaloryfer ) ma moc rzędu 800 W ale jego temperatura nie przekracza 60 st. C.
Jeśli przeanalizujesz te dane to dojdziesz do oczywistego wniosku, że korelacja pomiędzy ciepłem a temperaturą jest co najmniej skomplikowana.
Gdybym zechciał odpowiedzieć Tobie na rzeczone zagadnienie, to zapytałbym:
- a jak jest masa tego żelu ?
- a jakie jest ciepło właściwe tego żelu ?
- a jakie są warunki wymiany ciepła pomiędzy żelem a dłonią ? Tutaj nie możesz tego wiedzieć, bo nie masz jeszcze należytego przygotowania teoretycznego ( widzę to po sposobie, w jaki zadajesz pytanie ).
-AciD-
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:24

Re: Pytanie o reakcje zachodzaca w ogrzewaczu do rak

Post autor: -AciD- »

Oczywiscie masz racje, nie mam przygotowania teoretycznego - nie moja dzialka
Moze sprobuje zadac prosciej pytanie:
Czy jest taki ogrzewacz (albo czy mozna taki zrobic, zmieniajac propocje roztworu)do ktorego przyloze termometr i bedzie mi pokazywal 70stopni C?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości