Pytanie: Studia - składanie papierków

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
B-Art90
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2009, o 19:36

Pytanie: Studia - składanie papierków

Post autor: B-Art90 »

Witam,
mnie interesuje taka rzecz: czy po złożeniu dokumentów na studia do Wrocławia, można je dostać z powrotem w odpowiednim czasie, żeby złożyć na inną uczelnię? Pewnie miał już ktoś przypadek, że dostał się na medycynę w jednym miejscu, ale liczył na inne miasto? Tylko proszę odpowiedzcie szybko, bo czas goni
holly golightly
Posty: 44
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:05

Re: Pytanie: Studia - składanie papierków

Post autor: holly golightly »

Powiem krotko: tak
multi
Posty: 10
Rejestracja: 1 lip 2009, o 18:34

Re: Pytanie: Studia - składanie papierków

Post autor: multi »

Da się to załatwić od razu, czy trzeba czekać 5 dni?
Takie pytanie też padło na forum infekcja.net".
acetabularia
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2009, o 13:01

Re: Pytanie: Studia - składanie papierków

Post autor: acetabularia »

wczoraj ja oddawałam papiery akurat ktos dzwonił w tej sprawie. i babka ktora odebrała mówiła ze nalezy sie przed oddaniem powaznie ie zastanowic bo odbieranie moze zabrac kilka dni:/ jedak mysle ze powiedzaała to tylko dla zasady, a w rzeczywistosci nie robia wiekszych problemow
B-Art90
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2009, o 19:36

Re: Pytanie: Studia - składanie papierków

Post autor: B-Art90 »

Już wiem jak się to odbywa, bo składałem właśnie, więc mogę wam napisać dokładnie. Komisja rekrutacyjna zawsze najbardziej marudzi, bo to oni odwalają całą robotę. Mi też powiedzieli, że zwrot dokumentów może trwać nawet z miesiąc i że mam się od razu zdecydować na którą uczelnię składać (specjalnie wymagają obydwa świadectwa z cke, bo im więcej ludzi się przenosi, tym więcej roboty mają ). Tymczasem dokumenty te trafiają do dziekanatu, a stamtąd można je bez problemu odebrać od ręki w jednym dniu (osobiście), wystarczy potwierdzić na piśmie rezygnację ze studiów we Wrocławiu.
Powodzenia ]
buba
Posty: 54
Rejestracja: 11 lip 2009, o 12:49

Re: Pytanie: Studia - składanie papierków

Post autor: buba »

Mam takie pytanko, jeśli złożyłam w Komisji Rekrutacyjnej dokumenty i w opłaciłam indeks + legitymację i dostałam skierowania w Dziekanacie to póki co jest to wszystko co zrobić muszę? (tzn. jestem już studentką)
Pytam, bo gdzieś ktoś pisał, że trzeba się wpisać na listę przyjętych, czy coś takiego. Już mnie schizy ogarniają, czy wszystko zrobiłam jak należy. Za odp z góry dziękuję
joan_
Posty: 15
Rejestracja: 29 cze 2009, o 22:45

Re: Pytanie: Studia - składanie papierków

Post autor: joan_ »

Wydaję mi się , że zrobiłaś wszytsko , tzn. ja zrobiłam dokładnie to samo i chyba więcej nic nie trzeba . oby
xenon
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2009, o 17:18

Re: Pytanie: Studia - składanie papierków

Post autor: xenon »

też to swego czasu rozkminiałem. doszedłem do wniosku że może we wrześniu jak będziemy oddawać papiery z BHP i od lekarza gdzieś nam się każą wpisywać (do księgi studenckiej czy tam inny pieron). a jeśli nie, to znaczy, że wpisaniem się były te dwa papierki które uzupełnialiśmy w dziekanacie. ale jestem za teorią pierwszą. część osób podczas rekrutacji przenosi dokumenty na inne uczelnie (np. do Kraka), musieliby więc dużo kreślić w owej księdze gdybyśmy wpisywali się do niej w lipcu
Lumen
Posty: 72
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:45

Re: Pytanie: Studia - składanie papierków

Post autor: Lumen »

Jak na mój gust jeżeli zaliczyłaś trasę Komisja Rekrutacyjna Dziekanat, to wszystko jest w jak najlepszym porządku Będziesz im jeszcze musiała dostarczyć zaświadczenie i zapisać się na kurs BHP, ale to potem

Btw, na który termin się wpisujecie?
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Pytanie: Studia - składanie papierków

Post autor: shisha pangma »

buba pisze:jeśli złożyłam w Komisji Rekrutacyjnej dokumenty i w opłaciłam indeks + legitymację i dostałam skierowania w Dziekanacie to póki co jest to wszystko co zrobić muszę?
wszystko jest w najlepszym porządku, na żadne listy się wpisywać nie musicie. Istnieje coś takiego jak WPIS NA SEMESTR, ale to nie Wy się wpisujecie, tylko dziekan Wam wpisuje do indeksu, który dostaniecie dopiero na immatrykulacji(tak gwoli ścisłości, 1 października jest normalnym dniem zajęć, immatrykulacja jest wyznaczana na później - np. 10 października).
joan_
Posty: 15
Rejestracja: 29 cze 2009, o 22:45

Re: Pytanie: Studia - składanie papierków

Post autor: joan_ »

zapisałam się na 29 września, chyba administratorzy nie zganią nas za off top
Lumen
Posty: 72
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:45

Re: Pytanie: Studia - składanie papierków

Post autor: Lumen »

(tak gwoli ścisłości, 1 października jest normalnym dniem zajęć, immatrykulacja jest wyznaczana na później - np. 10 października).
Właśnie. Od kiedy zaczynają się zajęcia i gdzie będzie można znaleźć jakieś informacje nt. rozkładu jazdy?
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Pytanie: Studia - składanie papierków

Post autor: shisha pangma »

Zajęcia - jak już pisałam - 1 października, plany zajęć są na stronie (praktycznie co roku ten sam plan, ewentualnie kosmetyczne zmiany) główna- lekarski- sekscja toku studiow - plan - ale i tak nic Wam to nie powie, bo nie znacie nr grupy. W poprzednich latach rekrutacja konczyla sie w polowie wrzesnia i wtedy byly podane listy grup. W tym roku widze Wrocław wzial przyklad z innych uczelni i w lipcu chyba zakonczy rekrutacje, wiec moze listy bedziecie miec wczesniej.
tablica ogłoszen I roku jest w Collegium Anatomicum (dla tych ktorzy nie wiedza jak tam trafic): idac ulicą chałubińskiego od strony sklodowskiej, skrecacie po lewej stronie w brame (wczesniejsza niz ta prowadzaca do katedry biochemii), po przejsciu przez brame idziecie prosto, nastepnie troche odbijacie w prawo, chyba strzałka tam jest, więc bezproblemowo traficie:P . Generalnie wiekszosc przydatnych dla Was informacji (listy grup, plan zajec, miejsce zajec itp.) tam bedzie wisiec.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 31 gości