Rady dla I roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zuzaarbuza
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2012, o 14:02

Re: Rady dla I roku

Post autor: zuzaarbuza »

ej moim zdaniem serio sie nie da. chyba ze ktos ma mega zdolnosci do rysowania i zapamietywania tego co widzi pod mikroskopem (o ile uda mu sie znalezc podczas zajec). no przynajmniej wsrod moich znajomych nie znam osoby, ktora powiedzialaby ze ten egzamin da sie zdac na samych mikroskopach
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Rady dla I roku

Post autor: lith »

Pewnie jakby się chciało to by się zdało, raczej nikt nie próbuje, bo i po co miałby to sprawdzać. Do praktyków i tak raczej sie uczy na ostatnią chwilę i po najmniejszej linii oporu. Z resztą jak rousseau napisała- zawsze można skorzystać z wersji elektronicznej. Wiec to nie jest tak, że za wszelką cenę trzeba tę książeczkę upolować. Po prostu wygodnie ją mieć.
Awatar użytkownika
rousseau
Posty: 202
Rejestracja: 20 maja 2011, o 10:44

Re: Rady dla I roku

Post autor: rousseau »

mnóstwo ludzi u mnie po prostu drukowało sobie fiszki z myśliwca w pdfie no i warto zauważyć, że niektórych preparatów tam nie ma i koniec końców i tak trzeba szukać w necie/korzystać z prezentacji. to po prostu dobry, kieszonkowy atlas, na pewno warto go mieć, ale nie warto przepłacać. przestrzegam tylko przed naiwnością, jaką ja się wykazałam w zeszłym roku kupując go na allegro za niebotyczną sumę, nieco się zdziwiłam potem, jak pocztą przyszedł stustronicowy kajecik
p_martusssia
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2012, o 14:14

Re: Rady dla I roku

Post autor: p_martusssia »

Hej. Również mam pytanie do starszych studentów. p
Czy trzeba już teraz szukać sobie książek i innych potrzebnych materiałów na pierwszy rok lekarskiego na GUM?
Czy zaczekać spokojnie, aż rozpoczną się studia i wtedy zacząć działać, pytać, kupować?gt
Awatar użytkownika
rousseau
Posty: 202
Rejestracja: 20 maja 2011, o 10:44

Re: Rady dla I roku

Post autor: rousseau »

studenci mają obowiązek przyjść przygotowani zarówno na I zajęcia, jak i każde następne :p niestety nie ma szkolnego omawiania PSO dla każdego przedmiotu i luźnych pierwszych lekcji, co najwyżej na wykładach mogą Was uraczyć krótkim wstępem. ja tam wolałam mieć wszystko załatwione, zamiast potem w połowie października latać i szukać, ale jak kto woli :p
p_martusssia
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2012, o 14:14

Re: Rady dla I roku

Post autor: p_martusssia »

Aha. D Dziękuję za odpowiedź.
To chętnie kupię niezbędnik pierwszaka, jeśli ktoś ma na sprzedanie proszę pisać - gg 1186954.


A mam jeszcze pytanie odnośnie wfu i języka. W takim formularzu, który musiałam dostarczyć razem z wszystkimi dokumentami wybrałam opcję, że deklaruję chęć uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego. Teraz zastanawiam się, czy można to później jakoś zmienić. Czy te zajęcia są obowiązkowe, a jeśli nie, to może szkoda na nie czasu? Z kolei odnośnie języka nie było wyboru, czy ma być to niemiecki, angielski czy może jeszcze jakiś inny. Nie chciałabym niczego przegapić, dlatego pytam.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2012, o 15:02 przez p_martusssia, łącznie zmieniany 1 raz.
p_martusssia
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2012, o 14:14

Re: Rady dla I roku

Post autor: p_martusssia »

okej, dziękuję )
pemek
Posty: 60
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:44

Re: Rady dla I roku

Post autor: pemek »

Jeżeli zadeklarowałaś chęć udziału w wf-ie to musisz na niego chodzić, czy ci dadzą to zmienić - nie wiem P
Język - od tego roku wszystkich obowiązuje angielski, stąd brak możliwości wyboru
Awatar użytkownika
rousseau
Posty: 202
Rejestracja: 20 maja 2011, o 10:44

Re: Rady dla I roku

Post autor: rousseau »

wydaje mi się, że ta deklaracja chęci udziału w wfie to raczej informacja statystyczna dla uczelni, czy warto te zajęcia organizować, ale to tylko moje przypuszczenie. od strony technicznej w zeszłym roku wyglądało to tak, że wf odbywał się na wydziale farmacji, który jest 15min tramwajem od przystanku pod uczelnią. fakt - aktywność fizyczna zawsze wskazana, zwłaszcza gdy się przesiaduje tyle nad książkami, ale trzeba szczerze przyznać, że nieraz się żałowało tego czasu na dojazd i same zajęcia - bo przecież tyle można się było wtedy nauczyć ^^ koniec końców ludzie chodzili po 2 razy w tygodniu, żeby go jak najszybciej odbębnić i mieć więcej czasu przed egzaminami.
p_martusssia
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2012, o 14:14

Re: Rady dla I roku

Post autor: p_martusssia »

Czyli tak to wygląda. Chętnie chodziłabym na takie zajęcia, ale może okazać się, że czasu jest za mało, dlatego pomyślałam, żeby może z tego zrezygnować. Ciekawe tylko czy nie za późno się obudziłam.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Rady dla I roku

Post autor: lith »

A ja bym się pewnie wstrzymał do 1 ćwiczeń. Już nawet jak ktoś nie chce iść na betona (co nie jest jakimś złym rozwiązaniem, ale nikogo nie namawiam) to może sobie od kogoś poczytać trochę. A przynajmniej kasy się nie wtopi.

Wcześniej to fartuch np. warto kupić, rękawiczki, czepki, żeby później nie latać.
bromisia
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2012, o 15:53

Re: Rady dla I roku

Post autor: bromisia »

Zawsze można skoczyć do biblioteki i skserować sobie tych kilka tematów do nauczenia na pierwsze zajęcia. Ja na początku nie miałam np. Narkiewicza/Morysia a jakoś przetrwałam
quana91
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:26

Re: Rady dla I roku

Post autor: quana91 »

Co do wfu to na pierwszych zajęciach Wam wszystko wyjaśnią, a wygląda to tak, że najlepiej nie mijać zajęć, bo później jest niestety problem z odrabianiem (albo sobie wf-iści nie życzą żeby iść do innej grupy, albo nawet jak się już przyjdzie w innym terminie, to trzeba się kłócić bo za duża grupa i nie da rady")
Na pierwsze zajęcia lepiej się nauczyć, nie wiadomo na jakiego asystenta traficie, chociaż też przypału większego nie ma jak nic nie wiesz (zawsze ktoś się obkuje ).
Zero strachu korzystajcie z wakacji póki czas !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości