Ranking uczelni

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
martakl
Posty: 26
Rejestracja: 10 lip 2015, o 00:02

Re: Ranking uczelni

Post autor: martakl »

Śmieszy mnie to ze ktos idzie tam gdzie ma najbliżej. To raz. Myślałam ze na najlepsza uczelnie na jaka może albo jaka mu sie podoba, ale ok.
Dwa - nigdzie nie napisałam ze ustawiam je w takiej kolejności bo tak mi sie podoba. Osobiście uważam ze najlepsza jest Wawa ale znam weta który zrobil tam studia a teraz doktoruje sie we wrocku i uważa ze podejscie do studenta jest tam lepsze.
Trzy, skończmy te dyskusje bo jak dla mnie to odpowiadasz wybiorczo i używasz jakiś argumentum ad personam. A jak juz jesteś taka specjalistka od mojej osoby, moich poglądów, mojej rzekomej głupoty i czego tam jeszcze byś mi nie chciała zarzucić, to mogłaś po drodze zauważyć ze pisałam o rekrutacji dla cudzoziemców, wywnioskować cos i nie czepiać sie slowek.

Nie wiem co jeszcze. Jak dla mnie Olsztyn jest trzeci - sorry studenci.
Peace.

Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Ranking uczelni

Post autor: Kami_il »

martakl pisze:micra,
Wybacz, niestety nie chce mi się czytać wszystkiego w tym wątku, ale odniosę się tylko do RADZĘ SIĘ DOINFORMOWAĆ PRZED WYPOWIADANIEM SIĘ
martakl, to tylko świadczy o Twojej ignorancji
martakl pisze:Akredytacja z definicji słowa raczej byłaby nielogiczna - pokazałam tylko że IMHO nie ma to aż tak wielkiego znaczenia żeby przywiązywać do tego jakąkolwiek uwagę. Za granicą też wiele uczelni nie ma pochwał jakiśtam stowarzyszeń a mimo tego produkują wartościowych weterynarzy.
Dla Twojej informacji - status akredytacji też istnieje.
Może i posiadanie aprobancji nie ma ogromnego znaczenia w kształceniu nowych wetów, ale fakt, że posiadamy ją jako jedyny Wydział Medycyny Weterynaryjnej w kraju, na pewno nam w niczym nie umniejsza
martakl pisze:A sens porównania jest taki że w jakimś sensie pokazuje że jednak więcej osób idzie do Wrocka czy Wawy co O CZYMŚ ŚWIADCZY.
martakl pisze:Mam tu konto od tygodnia, ciężko by było bazowac na tej stronie.
A jednak to robisz
martakl pisze:Najwieksza ilosc najlepszych kandydatów idzie do Wawy, potem jest Wroclaw, a potem pewnie Olsztyn - i TO WYNIKA z pozycji w rankingu danej osoby typu mnie.
Z każdym Twoim postem utwierdzasz mnie w przekonaniu, że nie masz pojęcia o czym piszesz
micra pisze:choć Poznań jako miasto bardzo kusi, no bo Olsztyn jest paskudny
micra, jeśli chodzi o samo miasto, to wiadomo, że Olsztynowi daleko do Poznania, Krakowa czy Wrocławia, ale aż takiej tragedii nie ma
Budowa linii tramwajowych na ukończeniu(od grudnia będą kursowały regularnie). Starówka może i mała, ale swój urok ma.
Poza tym niedawno zrewitalizowano parki w centrum miasta - Centralny i Zamkowy - oraz Plażę miejską nad jeziorem Krzywym(Ukiel) - bardzo polecam wybrać się tam o każdej porze roku Oln jest naprawdę miastem pełnym zieleni.
Imprezować, wypić i zjeść coś dobrego też jest gdzie - czasami tylko trzeba wystawić nos poza Kortowo, które też niemało oferuje(plaża, kluby, akademiki).
Komunikacja miejska jest ogarnięta(nowe tablice informacyjne, nowe autobusy i długo wyczekiwana Olsztyńska Karta Miejska).
Teatr i filharmonia również są - jest więc gdzie się ukulturalniać/odchamiać(niepotrzebne skreślić )
Korki też są(jak to w każdym większym mieście), ale wkrótce znikną - wraz z zakończeniem prac przy budowie tramwajów

A co do uczelni to znam kilka osób, które przeniosły się z Oln do Wrocławia i po roku studiowania na UP entuzjazmu u nich nie stwierdziłem
Na dodatek znam dziewczynę, która przyszła na most na 4-ty rok na UWM z Wrocławia i zamierza skończyć u nas studia.
Od młodej lekarz weterynarii po SGGW(dwa lata po studiach) dowiedziałem się, że mają niewiele zabiegów na małych zwierzętach(porównywała to do Oln, gdzie każdy jej znajomy przeprowadził zabieg kastracji i sterylizacji). Powiedziała mi, że klinika małych zwierząt na SGGW ma dawno za sobą lata świetlności - najlepsi lekarze pozakładali swoje własne gabinety, do których odsyłani są pacjenci, którzy trafią do kliniki na SGGW.

Jeśli chodzi o mój własny ranking, to gdybym miał patrzeć tylko na uczelnię, to wahałbym się między wetą na UWM, a wetą na SGGW.
Ale jeśli chodzi o miasto, to miałbym dylemat między Poznaniem, a Wawą
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Ranking uczelni

Post autor: egocentryk »

a nie wiecie czy SGGW stara się o taka aprobacje ?

nie macie informacji, po której uczelni absolwenci są najchetniej zatrudniani ?
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Ranking uczelni

Post autor: Kami_il »

Wiem tylko, że WMW SGGW razem z WMW UWM(i innymi instytucjami, m.in. Państwowym Instytutem Weterynaryjnym w Puławach) wchodzą w skład konsorcjum naukowego, które uzyskało status KNOW - Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego na lata 2015-2019
mindyyyy
Posty: 22
Rejestracja: 30 cze 2015, o 01:14

Re: Ranking uczelni

Post autor: mindyyyy »

Kami_il pisze:Wiem tylko, że WMW SGGW razem z WMW UWM(i innymi instytucjami, m.in. Państwowym Instytutem Weterynaryjnym w Puławach) wchodzą w skład konsorcjum naukowego, które uzyskało status KNOW - Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego na lata 2015-2019
Kamilu, wiadomo ci coś o preferencjach pracodawców czy jeszcze może jest za wcześnie, aby o tym rozmyślać? Czy może jesteś myśli, że jak ktoś chce to nauczy się wszędzie?
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Ranking uczelni

Post autor: egocentryk »

ja jakoś mam wrażenie, że za duzo kształci się lekarzy weterynarii, ale ja słabo w temacie jestem i właśnie daje coś konkretnego to że są wiodącymi ?
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Ranking uczelni

Post autor: Kami_il »

mindyyyy, z własnego doświadczenia nie wiem, więc się nie wypowiem. Mogę jednak wesprzeć się rankingiem Perspektyw z 2015r.

Kod: Zaznacz cały

perspektywy.pl/RSW2015/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-rolnicze-lesne-i-weterynaryjne/weterynaria
→ po prawo masz opcję: Rozwiń tabelę".
Wg tego najlepiej wypada SGGW, potem(w kolejności) Kraków, Lublin, Olsztyn(z minimalną stratą do Lbn), następnie Poznań i na ostatniej pozycji jest Wrocław.

i z 2014r.

Kod: Zaznacz cały

perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1593:rsw2014&catid=139&Itemid=287&idRanking=35
Kolejność: SGGW, Oln, Lbl(z minimalną stratą do Oln), Poznań, Wrocław, Kraków

oraz z 2013r.

Kod: Zaznacz cały

perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=799:weterynaria&catid=100&Itemid=230
Kolejnoś: SGGW, Oln ex aequo z Lbl, Poznań, Wrocław, Kraków.

Dziwić może fakt, że pracodawcy lepiej oceniają absolwentów wydziałów medycyny weterynaryjnej, których jeszcze nie ma(Poznań, Krk), niż tych ze starej czwórki WMW.
mindyyyy pisze:Czy może jesteś myśli, że jak ktoś chce to nauczy się wszędzie?
Tak, nawet najlepsza uczelnia w kraju nie zrobi z człowieka świetnego lekarza, jeśli on sam tego nie będzie chciał

egocentryk, co do KNOW, to: Krajowe Naukowe Ośrodki Wiodące to flagowe jednostki polskiej nauki. Każdy z nich, w ciągu pięciu lat otrzymuje nawet 50 mln zł dodatkowego finansowania – nawet po 10 mln zł rocznie. Środki przeznaczane są m.in. na wzmocnienie potencjału naukowego i badawczego, rozwój kadry naukowej, kreowanie atrakcyjnych warunków pracy badawczej, budowanie silnej i rozpoznawalnej marki, a także na wyższe wynagrodzenia naukowców czy zatrudnienie w Polsce zagranicznych uczonych.
lottekirsten
Posty: 18
Rejestracja: 12 gru 2010, o 12:45

Re: Ranking uczelni

Post autor: lottekirsten »

Wrocław ma KNOW na lata 2014-2018

moons
Posty: 15
Rejestracja: 16 lip 2015, o 15:07

Re: Ranking uczelni

Post autor: moons »

A jak wyglądają uczelnie od tej strony praktycznej? Chodzi mi głównie o wiedzę praktyczną, która najlepiej przygotowuje do zawodu? Bo wiadomo prestiż uczelni to jedno, nauka i własne wiedza to jeszcze coś innego. A praktyk to samemu się nie nauczy człowiek, a to one są tak jakby najważniejsze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości