Ratownik medyczny a matura z biologii?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Ameba1995
Posty: 1
Rejestracja: 5 sie 2018, o 05:23

Ratownik medyczny a matura z biologii?

Post autor: Ameba1995 »

Witam od dłuższego czasu myślę nad studiami z Ratownictwa. Mam ukończona szkole policealna na kierunku medycznym. Natomiast nie mam matury z biologii. Jak myślicie czy to będzie dużą przeszkodą na dostanie się na takie studia? Był już ktoś w podobnej sytuacji?
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

Re: Ratownik medyczny a matura z biologii?

Post autor: bulaj »

Jest możliwe dostanie się na ratownictwo medyczne bez zdawania egzaminu maturalnego z biologii na poziomie rozszerzonym np:
- W Bydgoszczy na uniwersytecie biorą pod uwagę w rekrutacji jeden przedmiot do wyboru z : biologia,chemia,fizyka,matematyka,geografia,informatyka
- Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym , jeden przedmiot do wyboru z : biologia,chemia,fizyka,wos
- Na Śląskim Uniwersytecie Medycznym do wyboru jeden z przedmiotów z : biologia,chemia,fizyka,matematyka

To tylko wybrane uczelnie i być może nie jedyne. Zachęcam Cię do przeglądnięcia warunków rekrutacji na dany kierunek w różnych uczelniach .
,,Boga nie obchodzą nasze problemy matematyczne. On całkuje empirycznie."
Verill
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2018, o 15:07

Re: Ratownik medyczny a matura z biologii?

Post autor: Verill »

No dokładnie, popatrz sobie na stronę rekrutacji uczelni, na którą chcesz pójść. Nie jesteśmy Wróżbitą Maciejem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości