Referaty, prace, prezentacje i projekty związane z ekologią

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
amvaradel
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 18:48

Re: Pomysł na bioróżnorodność

Post autor: amvaradel »

Rok 2010 jako Międzynarodowy Rok Różnorodności Biologicznej, sposoby ochrony bioróżnorodności.
ddvil
Posty: 54
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 23:16

Re: Pomysł na bioróżnorodność

Post autor: ddvil »

Wpisz sobie European Pond Conservation Network i sciagnij ze stony Pond Manifesto - tam masz praktycznie gotowa prezentacje na temat najwazniejszego typu slodkowodnych systemow chyba nawet na polski jest przetlumaczone a pani nauczycielka na pewno nie zna bo to sa dane z ostatnich 6 lat
plotkara77
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 19:07

TO CO JEST WAŻNE

Post autor: plotkara77 »

Witam. Potrzebuję pomocy. Nie wiem jak mam zrobić referat na temat: Chlorowcowanie organizmów za pomocą transferu jąder i metodą podziału zarodka". Wogóle nie wiem o co w tym chodzi. Wiem jednak tyle, że osoby tutaj zarejestrowane interesują się biologią i mogłyby mi pomóc
gosia979
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2009, o 20:14

Referat

Post autor: gosia979 »

potrzebuje pomocy

prosze o pomoc w napisanu referatu pt.wplyw tradycji lokalnych i regionalnych na ksztaltowanie krajobrazu.
ddvil
Posty: 54
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 23:16

Re: Referat

Post autor: ddvil »

wyggoglaj sobie European Pond Conservation Network, tam mozesz sciagnac sobie ich minibooka Pond Manifesto - jest tam rozdział o tradycyjnych zastosowaniach małych zbiorników wodnych.
gosia979
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2009, o 20:14

Re: Referat

Post autor: gosia979 »

dziekuje bardzo mi to pomoglo choc bylo po angielsku ale juz chodz cos mam bo nie mam pojecia jak to napisac i sad to wziasc jak by ktos cos jeszcze mial to bede wdzieczna
olair
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2010, o 19:25

Ochrona wody , gleby , powietrza

Post autor: olair »

Witam mam na studiach zadanie stworzenia referatu odnośnie ochrony czy to gleby czy to wody lub powietrza. Niestety nie za wiele jest informacji na ten temat na internecie a jak sa to ogolnikowe na poziomie gimnazjum i to jeszcze najczęściej na siaga.pl
I tu prośba do was moze macie jakies materiały na temat ochrony ww. naprzyklad jakie instytucje zajmuja sie ochrona tych ww. i jak działaja z góry dziekuje materiały mozecie równierz wysyłać na moj adres [at].pl
matkachrzestna
Posty: 49
Rejestracja: 8 cze 2009, o 09:52

Re: Ochrona wody , gleby , powietrza

Post autor: matkachrzestna »

ale w sensie ochrona jako zapobieganie katastrofom ekologicznym czy np. przywracanie zbiornika wodnego-oczyszczanie ze ścieków komunalnych, które niegdyś były tam wlewane? jeżeli to pierwsze to pójdź do RDOŚ (Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska) i tam powinni Ci coś powiedzieć, a na stronie internetowej też jest kilka informacji. jeżeli natomiast poszukujesz informacji o sposobach oczyszczania, czy to gleby, powietrza czy wody to pomaszeruj do biblioteki i poszukaj książek o bioremediacji. jest taka książka wydana na UWM o sposobie oczyszczenia jeziora Kortowskiego i jest to jak się okazuje przełomowe odkrycie bo woda w jeziorze jest coraz czystsza (była zanieczyszczona głównie ściekami komunalnymi). mam nadzieję,że pomogłam
ddvil
Posty: 54
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 23:16

Re: Ochrona wody , gleby , powietrza

Post autor: ddvil »

google european pond conservation network.
ewentualnie scopus pond conservation
queue
Posty: 10
Rejestracja: 14 cze 2010, o 15:14

Olejek lawendowy- przygotowanie pod bioherbicyd

Post autor: queue »

Witajcie. Mam pewien problem. Projekt, jaki robie wymaga ode mnie przygotowania odpowiednio olejku lawendowego tak, by mogl byc stosowany jako herbicyd, do zwalczania chwastow oczywiscie. Czytalam gdzies, ze powinien byc zmieszany z woda. Myslicie, ze to dobry pomysl? Potrzebuje jeszcze dodatkowego emulgatora, by stworzyc dobre proporcje. Wiecej informacji nie znalazlam. Prosze o wasze opinie i o pomoc. Jak prawidlowo sporzadzic preparat?
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Olejek lawendowy- przygotowanie pod bioherbicyd

Post autor: pio91 »

Wiem, że jak się przygotowuje tego rodzaju środki to dodaje się do nich wody np. z cebuli przeciwko zarazie ziemniaczanej.
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: Olejek lawendowy- przygotowanie pod bioherbicyd

Post autor: Tau »

No z czystą Wodą to ciężko byłoby aczkolwiek przed użyceim porządnie wytrząsać to może cośtam będzie (bo ultradzwieków pewnie nie masz ). Ewentualnei spróbuj dodać wyciągu z mydelnicy (heh naturalny detergent rulez) lub wpierw olejek rozdziubać z Talkiem co łatwiej rozpuszcza się w wodzie ale są lekkie straty nie ukrywam (zajrzyj do Farmakopei by wiedzieć jak się to robi na przykąłdzie np wody koprowej).
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Olejek lawendowy- przygotowanie pod bioherbicyd

Post autor: pio91 »

Wiem, że dodaje się potasowe mydło ogrodnicze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości