Regeneracja nerwów

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
sleet1109
Posty: 32
Rejestracja: 27 lis 2010, o 16:29

Regeneracja nerwów

Post autor: sleet1109 »

Witam chciałbym się zapytać czy nerw który niefunkcjonował przez 19 lat a nie jest uszkodzony może sie zregenerować do końca ? Chodzi o porażenie 7-go nerwu twarzy które nastąpiło w 2gim roku życia a obecnie mam 21l . Chodziłem na lasery , elektrostymulacje wielokrotnie ale nie dały efektu . Co myślicie o tym artykule ?

Kod: Zaznacz cały

technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8139900,Regeneracja_nerwow_po_urazach.html  
Jak myślicie jakie to mogą być środki blokujące PTEN i za ile lat będzie można przeprowadzać testy na ludziach ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Regeneracja nerwów

Post autor: Medycyna Lwów »

Generalnie nerwy mogą się regenerować (zwłaszcza dendryty), ale w bardzo ograniczonym zakresie.

A skąd wiesz że jest n.VII nie uszkodzony? jaka jest przyczyna porażenia?
sleet1109
Posty: 32
Rejestracja: 27 lis 2010, o 16:29

Re: Regeneracja nerwów

Post autor: sleet1109 »

Zrobiłem EMG i orzeczenie jest takie : Przy stymulacji nerwu twarzowego lewego gałęzi czołowej i policzkowej uzyskano odpowiedzi ok. 40% nizsze w porownaiu ze strona prawa co sugeruje czesciowe uszkodzenie aksonalne , przy stymulacji galezi zuchwowej odpowiedzi porownywalne .
Uszkodzenie aksonalne sie nie regeneruje ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Regeneracja nerwów

Post autor: Medycyna Lwów »

no niestety nie
sleet1109
Posty: 32
Rejestracja: 27 lis 2010, o 16:29

Re: Regeneracja nerwów

Post autor: sleet1109 »

Ok dzkięki za odp.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości