REKRUTACJA 08/09 AM WARSZAWA

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
marta06
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2007, o 13:59

REKRUTACJA 08/09 AM WARSZAWA

Post autor: marta06 »

4. Dotyczy wszystkich Kandydatów: do obliczenia ostatecznej liczby punktów za przedmiot fizyka z astronomia stosuje sie dodatkowy MNOŻNIK!
WIE KTOŚ O CO TU CHODZI ZAPEWNE CHODZI O PRZELICZNIE PUNKTÓW Z ROZSZERZENIA NA PODSTAWĘ TYLKO JAKI TO JEST MNOZNIK
karolina89
Posty: 56
Rejestracja: 22 lis 2006, o 17:24

Re: REKRUTACJA 08/09 AM WARSZAWA

Post autor: karolina89 »

moze ktos jednak wie
kuna
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2007, o 17:07

Re: REKRUTACJA 08/09 AM WARSZAWA

Post autor: kuna »

chodzi o to że wszyscy kandydaci w przyszłym roku będą mieli obliczane punkty na podstawie wzoru:

biologia x 1 + chemia x 1 + fizyka x ustalony mnożnik (bodajże 1,4)

i dopiero punkty ustalone na podstawie tego wzoru będą podstawą do utworzenia listy przyjętych, a nie bezpośrednio przepisane punkty z matury.
karolina89
Posty: 56
Rejestracja: 22 lis 2006, o 17:24

Re: REKRUTACJA 08/09 AM WARSZAWA

Post autor: karolina89 »

Ale chodzi o poziom podstawowy czy rozszerzony Przyjmują oba poziomy i przeliczają tylko rozszerzony czy jak Widze ze sie dowiadywalas to moze bedziesz wiedziala.
kuna
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2007, o 17:07

Re: REKRUTACJA 08/09 AM WARSZAWA

Post autor: kuna »

robi się to tak jeśli zdajesz maturę z poziomu podstawowego to po prostu podstawiasz procenty do wzoru, jeśli natomiast zdajesz rozszerzenie to najpierw przeliczasz swoje procenty z rozszerzenia na procenty z podstawy według tabelki którą znajdzesz, a następnie to już przeliczone podstawiasz do powyższego wzoru.
witq

Re: REKRUTACJA 08/09 AM WARSZAWA

Post autor: witq »

ta tabelka to oslawiony przelicznik giertychowski podwazony przez TK
wodz
Posty: 1
Rejestracja: 7 paź 2007, o 09:04

Re: REKRUTACJA 08/09 AM WARSZAWA

Post autor: wodz »

w tym roku nie maprzelicznika giertcha i każda szkoła musi przeliczać sama z poziomu rozszerzonego na poziom podstawowy, tylko nigdzie o tym nie piszą
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: REKRUTACJA 08/09 AM WARSZAWA

Post autor: MatiGl »

no dobra a załóżmy czysto teoretycznie z bioli mam 100 ptk, z chemię na 90 i fizę na 80 ptk. teraz liczymy
za biologie mam 100ptk + za chemię mam 90ptk + za fizykę mam 112 (80*1,4)=302 ptk możliwe jest takie cośczy jak napiszę fizykę rozszerzoną na 80,90 czy 100% to i tak dostanę za to tylko 100 ptk jak z tym jest.


ps. doczytałem na forum 100 ptk za fizykę nie da się przekroczyć, chociaż to trochę nieuczciwe do jednego poziomu sprowadza się tych co napisali fizykę na 80, 90 i 100%.
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: REKRUTACJA 08/09 AM WARSZAWA

Post autor: Karolina* »

Na stronie UM w Warszawie podany jest w załączniku do zasad rekrutacji sposób przeliczania wyników z matury rozszerzonej na poziom podstawowy -załącznik nr 19 do zasad – sposób przeliczenia wyniku egzaminu maturalnego części pisemnej z przedmiotu zdawanego na poziomie rozszerzonym na poziom podstawowy"-o ile się nie mylę, to jest to ta słynna tabelka Giertycha, nie jest natomiast wspomniane nic na temat ustalonego mnożnika, ale może coś się wyjaśni, bo po 30 III mają być jakieś nowe informacje, m.in. o terminach rekrutacji i składania dokumentów. Pozdrawiam!
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: REKRUTACJA 08/09 AM WARSZAWA

Post autor: scarlett89 »

Karolina ma rację - to jest oficjalna tabela. Trochę krzywdząca, moim zdaniem, dla tych co wybrali poziom rozszerzony. Ale cóż, mówi się trudno, żyje się dalej. Trzeba napisać maturę z fizy jak najlepiej.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: REKRUTACJA 08/09 AM WARSZAWA

Post autor: MatiGl »

30 marca dawno minął, a nie ma na stronie żadnej informacji. tabelka z przeliczaniem ptk w roku 2006/2007 nas się chyba nie dotyczy każdy przelicznik będzie lepszy.
Awatar użytkownika
temarihermiona
Posty: 191
Rejestracja: 10 lis 2007, o 18:26

Re: REKRUTACJA 08/09 AM WARSZAWA

Post autor: temarihermiona »

A wie ktoś może dlaczego uczelnia zastrzega, że w pierwszej kolejności zostają przyjęci laureaci olimpiad, którzy uzyskali te tytuły w roku szkolnym rekrutacji lub poprzedzającym.

Oznacza to, że jeżeli ktoś został laureatem w pierwszej klasie liceum to nie uzyska takich preferencji? Jeśli tak to dlaczego?
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: REKRUTACJA 08/09 AM WARSZAWA

Post autor: MatiGl »

jak był laureatem w I LO to nie jest przyjmowany poza kolejką a dlaczego bo takie mają zasady i tyle.
ta tabelka z przeliczaniem ptk cały czas obowiązuje wiem bo do nich dzwoniłem dlaczego nie wiem, takie mają zasady i tyle nic na to nie poradzimy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości