REKRUTACJA 2009/2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: a_niap »

micak pisze:w regulaminie rekrutacji na str WUMu, w spisie dokumentow ktore trzeba dostarczyc nie ma nic o orzeczeniu.
No nie wiem. Róbcie jak uważacie. W zeszłym roku na koncie rekrutacyjnym razem z wiadomością o przyjęciu pojawiało się co trzeba dostarczyć i tam było że zdjęcia, odryginal lub odpis swiadectwa maturalnego i wlasnie zaświadczenie lekarskie.
kuna
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2007, o 17:07

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: kuna »

Teraz narzekacie? Poczekajcie, aż po przyjęciu zaproszą Was do pokoju 240 z kompletem badań lekarskich, tam to jest dopierogtPIEKŁO< na ziemii. Nawet chaos w dziekanacie przy tym wymięka
tyska
Posty: 70
Rejestracja: 19 gru 2007, o 00:13

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: tyska »

to znaczy?
kuna
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2007, o 17:07

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: kuna »

W największym skócie, pani z 240:
-nieuprzejma
-niekulturalna
-czepia się o najdrobniejsze szczegóły, typu: niewyraźne pismo, krzywo dobita pieczątka

Załatwienie tam najdrobniejszej sprawy za pierwszym razem graniczy z cudem, a nierzadko udaje się to np. za 5 podejściem, bo pani nie odpowiada na pytania, tylko każde kwituje stwierdzeniem ja już mówiłam".

Ja się np. ostatnio dowiedziałam że poziom przeciwciał wynoszący ok.5 nie mieści się w normie od 2 do 10. Także cuda, prawdziwe cuda.

Trochę to offtop w tym miejscu, ale trudno P
Ostatnio zmieniony 7 lip 2009, o 20:38 przez kuna, łącznie zmieniany 1 raz.
moreno
Posty: 208
Rejestracja: 11 sie 2007, o 17:03

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: moreno »

a wie ktoś może o której jutro WUM poda listy? Bo w Gdańsku mają być późnym popołudniem .
tyska
Posty: 70
Rejestracja: 19 gru 2007, o 00:13

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: tyska »

to także jest owiane tajemnicą, jak cała rekrutacja
Awatar użytkownika
micak
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2009, o 16:41

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: micak »

a_niap pisze:W zeszłym roku na koncie rekrutacyjnym razem z wiadomością o przyjęciu pojawiało się co trzeba dostarczyć i tam było że zdjęcia, odryginal lub odpis swiadectwa maturalnego i wlasnie zaświadczenie lekarskie.
noo wlansie. razem z wiadomoscia o przyjeciu. poki co, nigdzie nie ma wzmianki o orzeczeniu (jesli sie myle to bede wdzieczna jak ktos mnie poprawi).
czyli rok temu nie wymagali jakiegos konkretnego ichniejszego formularza?
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: foxy_ »

Kiedy kandydat musi dostarczyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do studiowania na wybranym kierunku?

Osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia przy składaniu dokumentów dostaną skierowanie do lekarza medycyny pracy oraz zostaną poinformowane, w jakim terminie należy dostarczyć zaświadczenie od lekarza.

Żródło: WUM, FAQ
Także spokojnie
Bells
Posty: 88
Rejestracja: 30 maja 2009, o 16:41

Badania lekarskie

Post autor: Bells »

Mam pytanie szczególnie do zeszłorocznych kandydatów. Chodzi mi o badania lekarskie. Jak już się zorientowałam skierowanie dostaje się przy składaniu dokumentów. Chciałabym wiedzieć co wchodzi w skład takich badań? Czy zalicza się do nich także badanie krwi, czy jest to jedynie rutynowe badanie przez lek.medycyny pracy? Może dziwią was moje pytania ale chodzi o to, że nie jestm z Warszawy a z tego co wiem na wyniki badań krwi czeka się kilka dni. Ktoś pisał na forum, że uczelnia wyznacza termin oddania wyników badań. Czy ktoś się orientuje ile czasu dostaje się na ich dostarczenie. Czy wiecie może czy takie badania mogę zrobić u siebie w mieście i po prostu dowieźć wyniki do W-wy?
I mam jeszcze jedno pytanie: na stronie internetowej podają wykaz przychodni. Jest ich sporo dlatego doradźcie mi gdzie najlepiej iść, gdzie są najmniejsze kolejki itp. Czy trzeba się tam rejestrować czy po prostu idzie się tam ze skierowaniem i robi badania? Jeśli trzeba się rejestrować to, czy wyznaczają dość szybkie terminy?
mn
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2009, o 14:25

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: mn »

Dopiero przy składaniu papierów, każdy dostaje skierowanie do lekarza medycyny pracy, który wypisuje zaświadczenie o braku przeciwskazań do studiowania na wybranym kierunku. Z tego co pamiętam zaświadczenie trzeba donieść jakoś na początku roku akademickiego do dziekanatu (ew. do starosty grupy, który później zaniesie je do dziekanatu) Wszystkie terminy powinny być podane na skierowaniu.
kuna
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2007, o 17:07

Re: Badania lekarskie

Post autor: kuna »

1. Powinno być tak, że skład badań jest zawsze taki sam. Niestety teoria bardzo szeroko rozmija się z praktyką. Tzn. podstawą jest z reguły morfologia i reszta już zależnie od placówki. Generalnie coś z listy rtg płuc, spirometria, okulista.

2. Jeśli masz możliwość zrobienia morfologii u siebie w mieście i przyjazdu do lekarza z gotowym wynikiem - zrób to, nie są to jakieś ogromne koszty, lekarz uzna wynik badania i wtedy będzie możliwość załatwienia wszystkiego w jeden dzień, inaczej wyniki odbiera się dopiero dnia nastepnego i to wiąże się z kolejną wizytą u lekarza.

3. Ile jest czasu na dostarczenie wyników - niestety nie pamiętam.

4. Badania możesz zrobić u każdego lekarza medycyny pracy, musi on tylko wystawić odpowiednie zaświadczenie. Problem jest tylko taki, że w przychodniach z listy WUMu badania te są bezpłatne, u każdego innego lekarza zapłacisz za to od 60 do 120 zł, zależnie od miejsca.

5. Najlepiej zadzwonić do przychodni, którą wybierzesz i się tam dopytać o terminy. Ja osobiście robiłam badania na ul.Czumy. W piątek się zapisałam, w poniedziałek miałam wizytę o 8.00, potem okulista i spirometria,(wszędzie wchodzisz bez kolejki, jako że z medycyny pracy), badania krwi miałam chyba sprzed miesiąca, ale lekarzowi wystarczyły, więc nie robiłam kolejnych. Ok. 12 już z wynikami, z powrotem do gabinetu, pieczątka i po wszystkim.
Azu
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2009, o 12:11

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: Azu »

moreno pisze:a wie ktoś może o której jutro WUM poda listy? Bo w Gdańsku mają być późnym popołudniem .
Właśnie, nikt nie dostał takiej informacji w mailach od nich?

Sprawdzałam, ze w tamtym roku pierwsze informacje o progach były o 10:30. Parę dni później głoszenie 2 listy zaś około 18.
Awatar użytkownika
micak
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2009, o 16:41

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: micak »

eeee jutro? 10.07 bedzie info
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 55 gości