REKRUTACJA 2009/2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Bells
Posty: 88
Rejestracja: 30 maja 2009, o 16:41

REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: Bells »

Mam kilka pytań dotyczących rekrutacji 2009/2010. Proszę żeby nikt nie pisał mi żebym poszukała sobie odpowiedzi w innych wątkach, ponieważ dotyczą one rekrutacji z poprzednich lat i obawiam się, że mogą być nieaktualne. Więc tak:
* na mój kierunek wymagana jest biologia na poziomie podstawowym. Jeśli zdawałam ją jednak na poziomie rozszerzonym to czy w aplikacji mam w polu poziom podstawowy zostawić 0 czy też przeliczyć pkt wg przelicznika. Pytam się bo zostawiłam tam 0 bo uznałam, że potem uczelnia sama sobie przeliczy.
*nie rozumiem jednej rzeczy. W FAQ na ich stronie przeczytałam, że dokumenty składają jedynie osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia jednak gdy spojrzałam na terminarz rekrutacji to przy niektórych kierunkach widnieją puste pole natomiast przy innych pisze, np. że składanie dokumentów od 8 lipca a ogłoszenie wyników 16 lipca
* czy ktoś się orientuje skąd w razie przyjęcia dostaje się zaświadczenie do wypełnienia przez lekarza

Z góry dzięki za odpowiedzi
~ruda
Posty: 70
Rejestracja: 23 maja 2009, o 14:26

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: ~ruda »

Bells pisze:Mam kilka pytań dotyczących rekrutacji 2009/2010. Proszę żeby nikt nie pisał mi żebym poszukała sobie odpowiedzi w innych wątkach, ponieważ dotyczą one rekrutacji z poprzednich lat i obawiam się, że mogą być nieaktualne. Więc tak:
* na mój kierunek wymagana jest biologia na poziomie podstawowym. Jeśli zdawałam ją jednak na poziomie rozszerzonym to czy w aplikacji mam w polu poziom podstawowy zostawić 0 czy też przeliczyć pkt wg przelicznika. Pytam się bo zostawiłam tam 0 bo uznałam, że potem uczelnia sama sobie przeliczy.
*nie rozumiem jednej rzeczy. W FAQ na ich stronie przeczytałam, że dokumenty składają jedynie osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia jednak gdy spojrzałam na terminarz rekrutacji to przy niektórych kierunkach widnieją puste pole natomiast przy innych pisze, np. że składanie dokumentów od 8 lipca a ogłoszenie wyników 16 lipca
* czy ktoś się orientuje skąd w razie przyjęcia dostaje się zaświadczenie do wypełnienia przez lekarza

Z góry dzięki za odpowiedzi
1. zostawiasz 0
2. martw sie jedynie swoim kierunkiem, jesli masz w terminarzu skladanie dokumentow przed ogloszeniem wynikow, to skladasz, jesli nie to nie skladasz. Nie rozumiem gdzie widzisz problem.
3. dowiesz sie przy skladaniu dokumentow
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: a_niap »

Bells pisze:* czy ktoś się orientuje skąd w razie przyjęcia dostaje się zaświadczenie do wypełnienia przez lekarza
Jak sie sklada dokumenty to razem z orzeczeniem, wiec raczej sobie to trzeba wczessniej załatwić
tyska
Posty: 70
Rejestracja: 19 gru 2007, o 00:13

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: tyska »

a kiedy są pierwsze rekrutacje na WUM i co w przypadku kiedy dostane się na inną uczelnie a moje papiery będą na WUMie?
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: Halius »

a_niap pisze:
Bells pisze:* czy ktoś się orientuje skąd w razie przyjęcia dostaje się zaświadczenie do wypełnienia przez lekarza
Jak sie sklada dokumenty to razem z orzeczeniem, wiec raczej sobie to trzeba wczessniej załatwić
A skąd ty masz niby takie informacje?
Awatar użytkownika
micak
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2009, o 16:41

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: micak »

a_niap pisze:Jak sie sklada dokumenty to razem z orzeczeniem, wiec raczej sobie to trzeba wczessniej załatwić
w regulaminie rekrutacji na str WUMu, w spisie dokumentow ktore trzeba dostarczyc nie ma nic o orzeczeniu.
o ile nie daja jakiegos swojego formularza, tez jednak jestem za wczesniejszym jego zalatwieniem .
tyska pisze:a kiedy są pierwsze rekrutacje na WUM
w ciagu dwoch tygodni od zakonczenia IRK ^^ tak mowia przez telefon, pisza w mailach etc.
Analogicznie do roku 2007, kiedy pierwsze listy byly dzien po zakonczeniu IRK - powinny byc w tym tygodniu jutro albo w srode (nie dam glowy) jak bylo rok temu, nie wiem.
tyska pisze:co w przypadku kiedy dostane się na inną uczelnie a moje papiery będą na WUMie?
bierzesz papiery z WUMu i zawozisz na inna uczelnie
tyska
Posty: 70
Rejestracja: 19 gru 2007, o 00:13

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: tyska »

a czy o wynikach zostane poinformowana jakos telefonicznie, na moim koncie bedzie jakaś informacja itp czy lista bedzie na uczelni?
anq
Posty: 79
Rejestracja: 22 maja 2009, o 00:06

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: anq »

jutro to chyba nie będzie wyników, bo ci z IB mają czas do jutra na uzupełnianie wyników. ale może w środę, kto to wie ^^ wkurza mnie to, że ta Warszawa taka pełna tajemnic jest!

rok temu listy pojawiły się po dniach po 5 dniach od zakończenia IRK.

[ Dodano: |6 Lip 2009|, o 22:48 ]
tyska pisze:a czy o wynikach zostane poinformowana jakos telefonicznie, na moim koncie bedzie jakaś informacja itp czy lista bedzie na uczelni?
na koncie będzie informacja
tyska
Posty: 70
Rejestracja: 19 gru 2007, o 00:13

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: tyska »

dowiedzieć się czegokolwiek o rekrutacji na WUM to droga przez mękę, dobrze, że istnieją fora =D
anq
Posty: 79
Rejestracja: 22 maja 2009, o 00:06

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: anq »

dokładnie! jakby nie było forum to chyba nic byśmy nie wiedzieli, a tak każdy ma jakieś szczątkowe informacje i składamy je w całość
tyska
Posty: 70
Rejestracja: 19 gru 2007, o 00:13

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: tyska »

a czy istnieje możliwość zabrania papierów z WUM i uczestniczenia dalej w rekrutacji? czy zabranie papierów jest równoznaczne z zrezygnowaniem przystępowania do kolejnych etapów?
Mam 148 pkt więc wątpie zebym się dostała, a jeżeli już to pewnie w ostatniej rekrutacji dodatkowo 3% doliczono mi dzisiaj nie wie ktoś może czy musze teraz jechać na WUM i prosić o zmiane?
Cuba
Posty: 21
Rejestracja: 4 lut 2008, o 15:28

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: Cuba »

ja mam jutro wgląd w pracę (godzina 9) czy moglabyś mi powiedzieć jak to wygląda? Chciałbym się jakoś na to przygotowac. Proszę o odpowiedź
tyska
Posty: 70
Rejestracja: 19 gru 2007, o 00:13

Re: REKRUTACJA 2009/2010

Post autor: tyska »

szczerze to nie wiem, bo zadzwonili dzisiaj do mnie, przepraszając że nastąpiła pomyłka itp. ale podobno z tego co słyszałam to siadasz w pokoiku z maturą chyba kluczem i egzaminatorem sprawdzasz prace a jak masz jakieś wątpliwości to on powinien Ci już wszystko wytłumaczyć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości