Rekrutacja 2009 pytanie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: Rekrutacja 2009 pytanie

Post autor: siouxsiesioux »

ambivalence, serdecznie Ci dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: Rekrutacja 2009 pytanie

Post autor: Cheaxie »

Witam, jakie dokumenty trzeba dostarczyć do dziekanatu?
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: Rekrutacja 2009 pytanie

Post autor: siouxsiesioux »

Zgodnie z dokumentem zamieszczonym na stronie uczelni (kopiuję):

Dokumenty, jakie należy złożyć to:
* podanie – kwestionariusz o przyjęcie na studia z określeniem kierunku studiów, na który chcą być przyjęte
* oryginał i wydawany przez Centralną Komisją Egzaminacyjną odpis świadectwa dojrzałości)

W przypadku, gdy kandydaci - obywatele krajów Unii Europejskiej i zrzeszonych w EFTA otrzymują w kraju, w którym ukończyli szkołę średnią, świadectwo odpowiadające polskiemu świadectwu dojrzałości, w terminie późniejszym, niż wynikającym z ustalonego w zasadach rekrutacji, składają na piśmie zobowiązanie o dostarczeniu świadectwa upoważniającego do studiowania w szkole wyższej, w terminie do 10 lipca 2009 roku.

* wypis (fotokopia) nowego dowodu osobistego (lub w przypadku kandydatów, którzy nie otrzymali jeszcze dowodu osobistego, innego dokumentu tożsamości ze zdjęciem) potwierdzony przez notariusza lub upoważnionego pracownika Uczelni
* zaświadczenie lekarskie (od lekarza POZ - pierwszego kontaktu, lekarza rodzinnego) poświadczające brak przeciwwskazań psychofizycznych kandydata do podjęcia studiów na wybranym kierunku Akademii Medycznej
* cztery fotografie formatu legitymacyjnego (oraz w postaci elektronicznej o rozmiarach 300x375 pikseli, w formacie JPEG, o rozdzielczości nie mniejszej niż 300dpi, maksymalny rozmiar pliku 100 KB
* dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej

Komplet dokumentów należy złożyć w siedzibie odpowiedniej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej w białej lub szarej teczce wiązanej, w wyznaczonym przez Komisję terminie, z nalepionym na teczkę, (wygenerowanym przez system rekrutacyjny) wydrukiem zawierającym dane kandydata (imię, nazwisko, adres korespondencyjny! numer telefonu, adres e-mail, nazwa kierunku studiów, liczba punktów uzyskana na maturze z poszczególnych przedmiotów kierunkowych oraz sumaryczna liczba punktów).


Aha, warto wziąć 61 złotych ze sobą, bo 21 z tego co pamiętam leci na legitkę, indeks czy cuś-tam, a 40 bodajże na ubezpieczenie.
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: Rekrutacja 2009 pytanie

Post autor: Cheaxie »

Czy osoby które dostały się na niestacjonarne muszą już wpłacać opłaty za semestr lub rok? Już to mam na myśli przy składaniu dokumentów
Popski
Posty: 60
Rejestracja: 2 lip 2009, o 14:00

Re: Rekrutacja 2009 pytanie

Post autor: Popski »

10500 zł za pierwszy semestr musisz zapłacić przed złożeniem dokumentów.
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: Rekrutacja 2009 pytanie

Post autor: Cheaxie »

A gdybym później chciała zrezygnować to jest jakiś problem z odebraniem tych pieniędzy?
Popski
Posty: 60
Rejestracja: 2 lip 2009, o 14:00

Re: Rekrutacja 2009 pytanie

Post autor: Popski »

Raczej nie.
Lumen
Posty: 72
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:45

Re: Rekrutacja 2009 pytanie

Post autor: Lumen »

siouxsiesioux pisze:40 bodajże na ubezpieczenie.
O_o a ja za ubezpieczenie nie płaciłam. Kazali mi tylko wypełnić druczek że zgadzam się na ubezpieczenie przez uczelnię. Pewnie później się upomną.
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: Rekrutacja 2009 pytanie

Post autor: siouxsiesioux »

Możliwe. Ode mnie chciała miła pani wziąć, lecz nie miałam przy sobie takiej kwoty, więc powiedziała, że do października mam dostarczyć. Dodała też, że koniecznie muszę zaszczepić się na żółtaczkę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłam (to z ciekawostek) .
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Rekrutacja 2009 pytanie

Post autor: shisha pangma »

siouxsiesioux pisze:Dodała też, że koniecznie muszę zaszczepić się na żółtaczkę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłam (to z ciekawostek)
ale to szczepienie jest obowiązkowe wiec na pewno mialas (chyba, że jesteś sporo starsza, nie wiem od kiedy jest obowiązkowe), co najwyżej możesz wziąc dawkę przypominającą albo zrobic badanie krwi na poziom przeciwcial - zreszta zaswiadczenie o szczepieniu na zoltaczke bedzie sprawdzane dopiero w sesji zimowej.
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: Rekrutacja 2009 pytanie

Post autor: siouxsiesioux »

No właśnie mam duży problem z pamięcią, szczególnie jeśli chodzi o jakiekolwiek badanio-szczepienia. Dzięki za info
jedi
Posty: 55
Rejestracja: 9 lip 2009, o 22:55

Re: Rekrutacja 2009 pytanie

Post autor: jedi »

A jak wyglada zalatwienie jakiegos lokum we wrocku? Jakie sa mniej wiecej ceny? Czy jest duzo ofert? Ktos moze sie orientuje?

[ Dodano: |29 Lip 2009|, o 11:50 ]
Mam jeszcze jedno pytanie. Zauwazylem ze na moim koncie rekrutacyjnym przy wybranym kierunku studiow pokazal sie napis otrzymano dokumenty". Z tym, ze ja nic do wrocka nie wysylalem, nawet sie do niego nie dostalem. Wie ktos moze o co chodzi?
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: Rekrutacja 2009 pytanie

Post autor: siouxsiesioux »

U mnie i na leku, i na stomie jest ten napis i prawdopodobnie to jakiś kaprys serwera. Któż wie.

Ja mam pytania, ponieważ nękają mnie wątpliwości:

- czy badanie u lekarza med. pracy można zrobić w swoim mieście, czy muszę tłuc się do Wrocławia znowu?

- podczas zgłaszania się we wtorki i czwartki na szkolenie BHP zostanie mi przydzielony jego termin? Po co w ogóle mam się zgłaszać, czy nie mogę przyjść na takie szkolenie w wybranym terminie ot, tak"?

- czy na pierwszym roku są zajęcia gdzieś dalej, tj. poza tą uroczą dzielnicą obrośniętych, ceglastych budynków lekko gotyckich? I które?

Z góry danke szyn za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości