Rekrutacja 2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: ruudaa »

Przed rekrutacją jak trzeba było się rejestrować myślałam, że progi bedą wysokie wysokie coś około 173/172, a teraz lecą bardzo szybciutko czyżby Białystok nie cieszył się zaufaniem i popularnością? Czemu tyle ludzi zabiera papiery gdy tu tak super? Rozumiem odległość od domu, ale z jakiegoś powodu tyle ludzi tu składało czyli liczyli, że tu sie dostaną - bo teraz widzę, że pierwsze listy są sztuczne skoro z 170 przyjętych zostawia papiery ok 30 Tak dużo ludzi nie musiało by czekac i super nowinę usłyszałyby już na pocz wakacji! Dziwna robota,a Biały jest cool
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: MedChem »

No tak szkoda, że nie ma centralnej rekrutacji, przynajmniej na kierunki medyczne. Wybierałoby się preferencję studiowania na uczelniach, na których się rekrutuje i jeżeli dostajesz się na tą z 1 preferencji to zostajesz skreślony z list rekrutacyjnych na innych. Potem ktoś się gdzieś dostanie i zapomina o tym, że rejestrował się gdzieś indziej i potem wskakuje na listę na innej uczelni, a nawet nie wie, albo nie obchodzi go to skoro już jest na swojej wymarzonej uczelni. Potem listy są właśnie sztuczne i się powoli przesuwają. Zlikwidowałoby to również problem z osobami długo zastanawiającymi się i studentami-widmo.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: mis koala »

MedChem pisze:No tak szkoda, że nie ma centralnej rekrutacji, przynajmniej na kierunki medyczne. Wybierałoby się preferencję studiowania na uczelniach, na których się rekrutuje i jeżeli dostajesz się na tą z 1 preferencji to zostajesz skreślony z list rekrutacyjnych na innych. Potem ktoś się gdzieś dostanie i zapomina o tym, że rejestrował się gdzieś indziej i potem wskakuje na listę na innej uczelni, a nawet nie wie, albo nie obchodzi go to skoro już jest na swojej wymarzonej uczelni. Potem listy są właśnie sztuczne i się powoli przesuwają. Zlikwidowałoby to również problem z osobami długo zastanawiającymi się i studentami-widmo.
Popieram
tam-kto
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 17:24

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: tam-kto »

Również popieram,ALE

Nie chcę snuć teorie spiskowe - podejrzewam, że zanim to wprowadzą doczekamy się egzaminów wstępnych na każdej uczelni oddzielnie

i będzie jak kiedyś, kursy przygotowujące - już I rok trochę się poznał i terminy kolidujące na różnych uniwerkach by móc składaćtylko na jeden

choć przy dzisiejszej popularności kierunku
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: randomlogin »

Ja mam inne ALE, i nie popieram.

Zapominacie o osobach, ktore ida na studia parami. I ich hierarchia miast nie jest scisla - chca przede wszystkim pojsc razem. A system moglby rzucic jedno tu, a drugie gdzie indziej. Ze tak powiem - nie, dziekuje.

A egzaminow wstepnych byc nie moze - nie poki nie zmieni sie prawo. Uczelnie same z siebie tego wymyslic nie moga.
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: MedChem »

randomlogin na to też mam rozwiązanie, a właściwie to UJ je wymyśliło i myślę, że by się sprawdziło. Przy wyborze akademika ustalasz hierarchie do którego chcesz iść. Jeżeli chcesz być z kimś albo nawet z grupą osób w jednym akademiku to wpisujesz ich w system w odpowiednim okienku. Działa to tylko w momencie kiedy ta druga osoba też wpisze cię w swoim formularzu. Takie rozwiązanie byłoby dobre i wtedy te osoby są sprzężone ze sobą i lądują gdzieś razem.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to takie proste nie jest i musiałoby to być wszystko dokładnie przemyślane, ale też takie osoby, które chcą iść razem powinny np. podpisywać oświadczenie, że są świadomi, że jeżeli ta osoba ma niższy wynik i się nie dostanie to ty też nie.

A co do matury uważam, że powinno się zmienić jej formę np. na test ale odpowiedzi nie 4 a np. 6 zlikwidowałoby to niesprawiedliwe oceniane wg klucza. Albo zrobić np. kilka sesji maturalnych we wrześniu, lutym i czerwcu i każdy mógłby podchodzić 3 razy liczy się wynik wyższy i nie ma poprawiania już tych przedmiotów. Wtedy nikt nie mógłby powiedzieć, że się źle czuł, że coś przeszkadzało, że niesprawiedliwość, że pytania nie podpadły.
Awatar użytkownika
village
Posty: 80
Rejestracja: 4 sie 2013, o 08:06

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: village »

Kolejnym szczęściarzom gratuluję dostania się na BUM!

A Ci co zrezygnowali lub planują - żałujcie bo nie wiecie co tracicie Medyczny w Białymstoku cieszy się bardzo bardzo dobrą opinią i super atmosferą! Wczoraj rozmawiałam z koleżanką/ absolwentką UMB i jest mega zadowolona! Z uśmiechem wspomina te lata i ma świetne kontakty z ludzmi z roku i starszymi - młodszymi rocznikami. Opowiadała mi o różnych śmiesznościach na plantach i o niezapomnianych imprach w Herkulesach (fartuchy ) i profesorach co zawsze srogo do studenta, a na koniec uściski i życzenia

Tyle ile pozytywów nasłuchałam się o tym miejscu - szok
Ona już na rezydenturze, zadowolona i mówi, że dużo zawdzięcza tej uczelni miłych chwil. Poleca, bo też szła w ciemno i miała do wyboru dużo miejsc, ale wybrała UMB bo kameralnie i większe możliwości kontaktu z preparatem, pacjentem!

Jak się uczyła to jeszcze nie było to wszystko takie ładne i odremontowane, warunki były różne ale kadra i atmosfera na maxa.
Choć zawsze zdarzają się też Ci inni.

Mam nadzieję, że przekonałam tych co jeszcze sie decydują bo sama po tym spotkanu jestem mega pozytywnie nakręcona ( a wahałam się nie powiem).
klmn
Posty: 86
Rejestracja: 12 lip 2013, o 11:52

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: klmn »

próg dzisiejszy 168 bio 83 kurde, ja myslalam ze z moimi 168 przy bio 78 to w ogole szans nie ma a tu tak spada, hmmmm
gercio

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: gercio »

klmn pisze:próg dzisiejszy 168 bio 83 kurde, ja myslalam ze z moimi 168 przy bio 78 to w ogole szans nie ma a tu tak spada, hmmmm
Moim zdaniem na 99% się dostaniesz. Jest dopiero początek sierpnia, będzie spadać jeszcze we wrześniu.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: mis koala »

A co do BUMU to osobiście ani ze słyszenia też nie znam żadnej osoby, która miałaby jakiekolwiek ale do tej uczelni. Znajomi są zachwyceni atmosferą jaka panuje na studiach i podejściem profesorów do studenta
Awatar użytkownika
eufemizm194
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2013, o 11:21

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: eufemizm194 »

Chętnie zawitałbym do BUMu mimo 500 km od domu, ba jeszcze w zeszłym roku zapewne bym poszedł gdyby starczyło, ale brakło pkt i nie poszedłem nigdzie , z kolei w tym roku mam ich nadmiar i idę nieco bliżej, ale żal że nie można wybrać kilku uczelni naraz

a próg w tym roku ładnie leci
majonezwpromocji
Posty: 60
Rejestracja: 17 mar 2011, o 17:09

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: majonezwpromocji »

eufemizm194 pisze:Chętnie zawitałbym do BUMu mimo 500 km od domu, ba jeszcze w zeszłym roku zapewne bym poszedł gdyby starczyło, ale brakło pkt i nie poszedłem nigdzie , z kolei w tym roku mam ich nadmiar i idę nieco bliżej, ale żal że nie można wybrać kilku uczelni naraz

a próg w tym roku ładnie leci
ja mieszkam 400 km od Białego, zachęciło mnie tanie utrzymanie i stosunkowo małe miasto, ale połączenie mam wygodne, 6 godzin pociągiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 49 gości