Rekrutacja 2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
gamestar
Posty: 35
Rejestracja: 6 lip 2013, o 10:23

Rekrutacja 2014

Post autor: gamestar »

Witam!

Jak to jest teraz z fizyką na Pumie? Jak podejmowałem decyzje o pisaniu fizyki rozszerzonej na maturze to Szczecin takiej właśnie wymagał. W 2013r na stronie pisali, że wymagana fizyka poziom podstawowy, a na 2014 też będzie wymagana fizyka podstawowa? Orientuje się ktoś w tym?

Zastanawiam się nad tym czy poprawiać rozszerzenie(50%) z fizyki, czy odpuścić. Chciałbym aplikować na szczecin ponieważ tam są najniższe progi. Pytam już teraz ponieważ zaczynam przygotowywać się do poprawy a nie wiem co robić z fizyką.

Jeszcze jedno: kiedy szczecin otwiera rekrutacje? Nie mogłem doszukać sie informacji o tym i jak rejestrowałem sie do lublina to szczecin już miał zamkniętą rekrutację.

Z góry dzięki
Awatar użytkownika
Karpiu
Posty: 29
Rejestracja: 11 lip 2013, o 16:06

Re: Rekrutacja 2014

Post autor: Karpiu »

Cos chyba slabo szukales. W przyszlym roku w Szczecinie beda wymagane tylko dwa przedmioty - biologia i chemia lub fizyka (wszystko na rozszerzeniu), dlatego pewnie progi wzrosna.
Perygrinus
Posty: 15
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:37

Re: Rekrutacja 2014

Post autor: Perygrinus »

Dokładnie tak jak Karpiu pisze.

Rekrutacja będzie odbywała się na podobnych zasadach jak Lublinie, Poznaniu czy też Katowicach/Zabrzu. W konsekwencji sprawi to, że zdawanie matury z fizyki stanie się mało opłacalne. Jest to efekt tendencji jaka utrzymuje się już od kilku lat, tj marginalizacji fizyki w medycynie. Czy to dobrze? Można polemizować, ale według mnie dużo łatwiej napisać trzy przedmioty (bio, chem, fiz) na średnim poziomie (75-80%), niż dwa (bio, chem/fiz) wywindować na 85-90%. Bardzo dobrze, że do tej pory był wybór. Ci co woleli pisać trzy z rozszerzoną fizyką, składali do Szczecina, Łodzi lub Olsztyna, z podstawową fizyką do Wawy i Wrocka, a ci co fizyki nie trawili - składali do reszty.
Teraz już praktycznie nie będzie takiego wyboru.
Całe szczęście, że mnie już to nie dotyczy
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Rekrutacja 2014

Post autor: Piotrr »

mimo całej i przeogromnej niechęci do fizyki również się cieszę że była ona jeszcze liczona w naszej rekrutacji bo jak się okazuję to ten najgorszy z oprzedmiotów mnie uratował
W końcu lekarz
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Rekrutacja 2014

Post autor: BlueVelvet »

No właśnie. Zmiana wymagań. Zamierzam składać w 2014 na lekarski PUM. Ciężko wykalkulować ile minimum trzeba będzie mieć punktów, żeby się dostać. Przez ostatnie lata próg spadał. Ale teraz na pewno wzrośnie. Pytanie: do ilu? Pierwszy próg wynosił 246 (czyli średnio z każdego przedmiotu trzeba było mieć 82%), ostatni - 227 (czyli ok. 76% z każdego). Jak tak się patrzy na to, to zdaje się być do wykonania. No ale nam odchodzi jeden przedmiot. (Chociaż zła byłam, że tyle czasu zmarnowałam na fizykę przez 2 lata!)
Jak myślicie, jak będzie w tym roku? Nie zapominajmy, że starsze roczniki będą czatować na miejsca na PUM. No ciężko będzie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości