Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lou
Posty: 79
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:32

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: lou »

dzieki jeszcze raz:) jakby sie pojawily plan badz grupy - dajcie znac, bede wdzieczna
a jeszcze mam pare pytan:
- fartuch koniecznie musi byc bialy? plamy lubia takie niezdary jak ja, a na bialym wszysciutko widac jak na dloni, moze byc chociaz blekitny czy twardo wymagany jest bialy?
- jak to jest z ta biblioteka? kiedy mozna cos wypozyczyc? gdzie jest jakas biblioteka i czy tylko w jednej znajde tego typu ksiazki? nie mam zadnej ksiazki, szczerze mowiac licze na farta ze uda mi sie wszystkie zdobyc
- kredki: kupujecie tylko kolory typu czerwony/fioletowy? bo ja mysle o zakupie kredek na sztuki i sie zastanawiam czy np. taki zielony to mi sie przyda?
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: per_pedes »

lou pisze:dzieki jeszcze raz:) jakby sie pojawily plan badz grupy - dajcie znac, bede wdzieczna
a jeszcze mam pare pytan:
- fartuch koniecznie musi byc bialy? plamy lubia takie niezdary jak ja, a na bialym wszysciutko widac jak na dloni, moze byc chociaz blekitny czy twardo wymagany jest bialy?
- jak to jest z ta biblioteka? kiedy mozna cos wypozyczyc? gdzie jest jakas biblioteka i czy tylko w jednej znajde tego typu ksiazki? nie mam zadnej ksiazki, szczerze mowiac licze na farta ze uda mi sie wszystkie zdobyc
- kredki: kupujecie tylko kolory typu czerwony/fioletowy? bo ja mysle o zakupie kredek na sztuki i sie zastanawiam czy np. taki zielony to mi sie przyda?
nikt nigdy nie mial kolorowego fartucha i nikt na zajeciach nie ubrudzil bialego bo nie ma czym.

biblioteka jak masz juz legitymacje, cmujowska na prokocimiu, mozesz sprobowac w jagielonskiej ale tam nie wiem co i jak.

czerwony, bordowy, rozowy, zolty, brazowy, niebieski. a z zoltego i niebieskiego zrobisz zielony. a wlasciwie to poogladaj zdjecia szkielek na stronie katedry histologii i ocen jakie kredki chcesz kupic. bo dla mnie to troche glupie, w tesco 24 kolory kosztuja ok 10zl.
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: BubuMale »

tak z ciekawosci: o co chodzi z tymi kredkami?
lou
Posty: 79
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:32

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: lou »

moze i glupie zaprzatac sobie kredkami glowe, ale mam watpliwosci wiec pytam po prostu
wlasnie tak samo myslalam o jakims tanim komplecie, ale gdzies slyszalam ze uzywa sie glownie fioletowego i rozowego + odcienie czyli jakies 6 kredek a to sie wtedy bardziej oplaca niz zestaw, z ktorego bede uzywac tylko 2 czy 3 kolorow, ale z tego co mowisz to praktycznie kazdy sie przyda. dzieki za informacje
chodzi o kredki na histologie
zaluje ze wyrzucilam swoj zestaw malego plastyka lata temu, mialabym juz czesc wyprawki na studia
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: per_pedes »

Kod: Zaznacz cały

histologia.cm-uj.krakow.pl/Repetytorium/repetyt.html
tu znajdziecie obrazki jakie bedziecie malowac na histo. ale w praktyce to kolory wygladaja troche inaczej.
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: dermatogen »

Na stronie pojawił się wczoraj plan zajęć ciągle nie ma jednak podziału na grupy. Polecam dokładnie prześledzić, ile zajęć obowiązkowych będą miały grupy 5 i 7 w środę (chyba że zaszła jakaś pomyłka)
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: per_pedes »

a patrzyliscie czy podzial na grupy nie wisi w tej gablotce za szyba jak sie idzie do dziekanatu? (w tym przedsionku zaraz przy wejsciu z ulicy, po prawej stronie)

wolne dni sie zdazaja. ale nie wiem czy to dobre, bo zajecia sie kumuluja wtedy w innym dniu a w sem zimowym, gdzie dni sa coraz krótsze, jest to bardzo meczace:P ale zalezy kto co lubi:P

jeszcze pociesze was ze wyklad z histologii nie bedzie trwal do konca semestru, z tego co widze po ilosci godzin w programie:) bo zasada jest prosta, 60 godzin = 2razy w tygodniu przez caly semestr, a wyklad z histo to 40-50 godzin. za to cwiczenia z anatomii to 3 godziny zegarowe:) ale zawsze tak bylo.
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: dermatogen »

per_pedes pisze: a patrzyliscie czy podzial na grupy nie wisi w tej gablotce za szyba jak sie idzie do dziekanatu? (w tym przedsionku zaraz przy wejsciu z ulicy, po prawej stronie)
Jeśli ktoś teraz jest w Krakowie i ma czas, to niech się przejdzie i zrobi zdjęcie, o ile rzeczywiście coś tam wisi Ale na pewno będzie też na stronie.
lou
Posty: 79
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:32

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: lou »

W ktorej grupie by sie nie bylo, jak ktos mieszka daleko: wychodzi rano, wraca wieczorem, np. ja mieszkam bardzo daleko (40 minut i dwie przesiadki). A ćwiczenia z biochemii, histologii, anatomii, fizjologii to sie odbywaja w tych samych budynkach co wyklady?
A na stronie tez mozna sie spodziewac w najblizszym czasie? Macie juz rozpiski moze? Ktos zdobyl?
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: per_pedes »

dermatogen pisze:
per_pedes pisze: a patrzyliscie czy podzial na grupy nie wisi w tej gablotce za szyba jak sie idzie do dziekanatu? (w tym przedsionku zaraz przy wejsciu z ulicy, po prawej stronie)
Jeśli ktoś teraz jest w Krakowie i ma czas, to niech się przejdzie i zrobi zdjęcie, o ile rzeczywiście coś tam wisi Ale na pewno będzie też na stronie.
na pewno bedzie na stronie) moze jeszcze czekaja na koniec sesji wrzesniowej.
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: per_pedes »

lou pisze:A ćwiczenia z biochemii, histologii, anatomii, fizjologii to sie odbywaja w tych samych budynkach co wyklady?
nie. wlasnie nie rozumiem czemu wyklad z anatomii nie jest w katedrze anatomii. dziwne bo niedawno remontowali sale wykladowa. w kazdym razie, wyklady z anato, histo i biochemii odbywaja sie na kopernika 7, masz to z reszta na harmonogramie, cwiczenia z histo w katedrze histologii, wchodzi sie w ta sama brame, tylko na prawo ale nie pamietam czy tam numer budynku to przypadkiem nie jest 5, z anatomii w katedrze anatomii po drugiej stronie ulicy, z biochemii w tym samym budynku gdzie wyklad.
co do fizjo to nie wiem jak to bedzie bo ma tam sie zmiescic teraz 2 razy wiecej studentow, wyklad jest na lazarza a cwiczenia to nie wiem na 100%. moze warto zajrzec na strone katedry po prostu:P

lou pisze:A na stronie tez mozna sie spodziewac w najblizszym czasie? Macie juz rozpiski moze? Ktos zdobyl?
chodzi ci o przydzial do grup w zeszlym roku byl na stronie na pewno, ale nie pamietam kiedy sie tam ukazal. a 2 lata temu to nie wiem czy byl na stronie bo w pierwszej kolejnosci ukazaly sie zdjecia wlasnie z tamtej gablotki:) i tak jak mowie czekaja pewnie na koniec sesji
Calineczka92
Posty: 16
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:02

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: Calineczka92 »

Myślicie, że będzie jeszcze jakiś spadek na lekarskim w Krakowie?
lou
Posty: 79
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:32

Re: Rekrutacja lekarski 2012/2013.

Post autor: lou »

per_pedes pisze:
lou pisze:A ćwiczenia z biochemii, histologii, anatomii, fizjologii to sie odbywaja w tych samych budynkach co wyklady?
nie. wlasnie nie rozumiem czemu wyklad z anatomii nie jest w katedrze anatomii. dziwne bo niedawno remontowali sale wykladowa. w kazdym razie, wyklady z anato, histo i biochemii odbywaja sie na kopernika 7, masz to z reszta na harmonogramie, cwiczenia z histo w katedrze histologii, wchodzi sie w ta sama brame, tylko na prawo ale nie pamietam czy tam numer budynku to przypadkiem nie jest 5, z anatomii w katedrze anatomii po drugiej stronie ulicy, z biochemii w tym samym budynku gdzie wyklad.
co do fizjo to nie wiem jak to bedzie bo ma tam sie zmiescic teraz 2 razy wiecej studentow, wyklad jest na lazarza a cwiczenia to nie wiem na 100%. moze warto zajrzec na strone katedry po prostu:P

lou pisze:A na stronie tez mozna sie spodziewac w najblizszym czasie? Macie juz rozpiski moze? Ktos zdobyl?
chodzi ci o przydzial do grup w zeszlym roku byl na stronie na pewno, ale nie pamietam kiedy sie tam ukazal. a 2 lata temu to nie wiem czy byl na stronie bo w pierwszej kolejnosci ukazaly sie zdjecia wlasnie z tamtej gablotki:) i tak jak mowie czekaja pewnie na koniec sesji
Dobra zgodnie z rada ruszylam swoj leniwy tylek na strone katedry i wiem juz troche a sesja poprawkowa nie konczy sie przypadkiem dzisiaj?
Tak, wiem, zadaje juz setne pytanie w tym watku ale powiedzcie mi, czy przydadza sie mi materialy z chemii czy embriologii? Bo mam okazje kupic tanio od znajomej tylko juz sama mam watpliwosci czy fakt ze sa przedmioty o nazwach anatomia z embriologia i biochemia z chemia oznaczaja, ze uczymy sie tylko elementow tych dawnych przedmiotow glownych czy uczymy sie w zakresie normalnym?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości