Rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
komar9
Posty: 19
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:49

Rekrutacja

Post autor: komar9 »

Mam takie pytanie do tych którzy już uczą się na WUM albo w tym roku się na niego wybierają. Kiedy wiedzieliście jakie przedmioty będziecie zdawać(główne pytanie do tych którzy w tym roku zdają i do tych którzy zdawali rok wcześniej) Chodzi mi o informacje na WUM (tzw. uchwały.) Podobno takie informacje umieszcza są już pod koniec lutego na przyszły rok, ale jak dzwoniłem na WUM Rekrutacja to usłyszałem, że takie informacje są dopiero od lipca Proszę o pomoc. (trochę chaotyczne ale myślę, że wiecie o co chodzi)
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Rekrutacja

Post autor: a_niap »

Ja zdawałam mature w 2008 roku, a we wrzesniu 2007 roku wypełniało się wstępną deklarację maturalna, pamietam ze wtedy szukalam po stronach uczelni co wymagaja i na stronie WUMu juz byla uchwala z wymaganiami jakie przedmioty, ale kiedy sie pojawiły to nie wiem.
komar9
Posty: 19
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:49

Re: Rekrutacja

Post autor: komar9 »

Dzięki za informacje. Pytam się dlatego, ponieważ niestety jestem tym rocznikiem, który zdaje maturę z matematyki i zastanawiam się, czy przypadkiem nie zamienią fizyki na matematykę. A może tak jak inne uczelnie nie będą brać fizyki pod uwagę w rekrutacji.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Rekrutacja

Post autor: a_niap »

komar9 pisze:czy przypadkiem nie zamienią fizyki na matematykę. A może tak jak inne uczelnie nie będą brać fizyki pod uwagę w rekrutacji.
Raczej wątpliwe. Na dniach otwartych w zeszlym roku mowili ze nawet z rozszerzonej fizyki nie chcieli rezygnowac wiec dopoki nie bedzie trzeba to pewnie nie zrezygnuja z niej całkiem.
Awatar użytkownika
Exence
Posty: 31
Rejestracja: 13 mar 2009, o 19:54

Re: Rekrutacja

Post autor: Exence »

Ale z drugiej strony może ktoś by w końcu pomyślał i przeliczył sobie, ile mamy do zdania przedmiotów w przyszłym roku. Większość moich znajomych raczej nie jest entuzjastycznie nastawiona do fizyki i matematyki. a trochę głupio by było gdyby przez matmę, która nie jest im niezbędna mieli zmieniać swoje plany. Tzn. mi osobiście matma nawet bardziej pasuje niż fizyka, ale nie chciałabym się rozdrabniać (to się mija z celem), tylko skupić się na konkretach.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Rekrutacja

Post autor: PalmaKokosowa »

Exence, mam podobny problem, bo nie wiem czy się porządnie przyłożyć do fizyki, czy ją lekko olać i do matmy się zabrać, czy może w ogóle 2 dodatkowe przedmioty sobie zdać, zobaczymy niedługo, co uczelnie powiedzą. d
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Rekrutacja

Post autor: a_niap »

Jesli chodzi o WUM to napisali ze juz w maju tego roku podadza wymagania (inne uczelnie pewnie tez tak) - spokojnie wystarczy zeby opanowac co trzeba.

Moze sie myle, ale przyloz sie lepiej do fizyki - dla mnie matma na lekarski w Wawie to jakis extreme (chyba ze wezma pod uwage nasze ankiety )

W razie czego mozesz sie zajac teraz chemia i biologia dopóki sie nie wyjaśni.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Rekrutacja

Post autor: PalmaKokosowa »

Tak robię Tylko, że ja do Wawy bym nie chciała iść szczerze mówiąc, za drogie koszta utrzymania, ciężej się dostać i dość daleko od domu. Najbardziej interesuje mnie Lublin i Kato, a tam fizyki nie trzeba, gdyby nie to, że tam mi najbardziej odpowiada, to bez wahania zdawałabym fizykę, a tak to nie wiem czy nie lepiej ten czas poświęcić na biolę i chemię i postawić tylko na uczelnie bez niej. P Okaże się w maju. W końcu to już tylko 2 miesiące. I tak pewnie dużo w tym czasie fizy/matmy się nie nauczę. D
A i wszyscy mówią, że topokrzywdzony rocznik, ja osobiście uważam, że krzywdy mi tym nie zrobili, najwyżej słabym uczniom ze szkół profilowanych i techników. P
aadeee
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2009, o 14:59

Re: Rekrutacja

Post autor: aadeee »

Wprowadzenie matematyki jako przedmiotu wymaganego byłoby co najmniej dziwne. Nie wydaje mi się, żeby była ona kiedykolwiek wymagana na medycynę, nawet w nie tak odległej przeszłości, kiedy to również był obowiązek zdawania matematyki na maturze. Mam tylko nadzieję, że nie wróci rozszerzona fizyka.
verte
Posty: 20
Rejestracja: 23 gru 2008, o 21:33

Re: Rekrutacja

Post autor: verte »

A wie ktoś może jak wygląda sprawa z rekrutacja tzn. kiedy zaczyna się rejestracja w ich systemie lektronicznym? Bo np: w Kraku dopiero po wynikach matury, co pozwoli być może zaoszczędzić 100
hagen33
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2008, o 12:43

Re: Rekrutacja

Post autor: hagen33 »

verte pisze:A wie ktoś może jak wygląda sprawa z rekrutacja tzn. kiedy zaczyna się rejestracja w ich systemie lektronicznym?
wum.edu.pl
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Rekrutacja

Post autor: a_niap »

W zeszlym roku byla od 12 maja (wtedy co matura z bio:P), chyba najdluzej ze wszystkich uczelni trwala rejestracja elektroniczna (chcieli nazbierac duzo ka.sy tzn kandydatów )
komar9
Posty: 19
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:49

Re: Rekrutacja

Post autor: komar9 »

A już myślałem, że się nikt nie zainteresuje tym tematem. Wielkie dzięki dla tych, którzy podzielili się swoim zdaniem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości