Robak w kuchni i książkach

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
violonczela
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2018, o 08:20

Robak w kuchni i książkach

Post autor: violonczela »

Pomóżcie proszę zidentyfikować robaczka. Przybył on do naszej kuchni latem zeszłego roku i rozgościł się na drewnianej zabudowie grzejnika. Jak widziałam robaczki to wciagałam je odkurzaczem. Myślalam, że to taki letni robaczek i przed zimą zniknie (mieszkamy w UK na wynajmowanym mieszkaniu a od kuchni jest ogród).
Niestety robak się nie wyniósł, jest go znacznie więcej, teraz praktycznie w całej kuchni i w korytarzu. Interesuje go drewno wszelakiego rodzaju od ręczników papierowych po szafki kuchenne. Znajduje do w pudełkach na herbatę, na opakowaniach papierowych i plastikowych. Nawet ostatnio w wyciskarce do soków.
Raz nawet w drewnianej ukladance dziecka, ale po wyeliminowaniu już tam nie wrócił.
Jest maleńki ok1-2 mm. Osobniki bywają w kolorze od bieli po brąz aż do czerni - najwięcej jest czarnych. Są bardzo szybkie, chowają się w szparach. Nie latają.
Regularne sprzątanie mało co daje, bo zawsze pojawiają się nowe. Mimo wszystko najlepiej działa płyn do pryskania z domestosem. Ale jak nie może iść boazerią to przemieszcza się po ścianie.
Na zdjęciu nie widać go dokładnie, jest taki malutki, że nie mogę bardziej powiększyć.
Co to może być?
Załączniki
IMG_20180317_094129.JPG
IMG_20180317_094056.JPG
violonczela
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2018, o 08:20

Re: Robak w kuchni i książkach

Post autor: violonczela »

Naprawdę nikt nic nie wie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości