Rośliny akwariowe

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Rośliny akwariowe

Post autor: Sunflower77 »

Mam problem z roslinkami, ale założyłam nowy temat, żeby od razu było coś osobnego na temat akwariowych roślin.
Otóż w istniejących wątkach ktoś napisał, że są dwa gatunki roślin akwariowych, które produkują najwięcej tlenu ze wszystkich. Próbowałam odnaleźć to i się nie udało Jeśli ktoś wie o jakie chodzi, proszę napisać
I jeszcze mam pytanie, ile roślin powinno się znaleźć w zbiorniku? Mam na myśli, jaka część akwarium powinna byćzarośnięta", bo chyba nie jest dobrze gdy całe akwarium tonie w zielskach /
Dzieki za wszelką pomoc
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: Pablo »

Nie wiem czy o te chodzi, ale wg. mnie te produkują dużo tlenu pod warunkiem, że mają intensywne oświetlenie
-Vallisneria spiralis
-Elodea canadensis
Sunflower77 pisze:I jeszcze mam pytanie, ile roślin powinno się znaleźć w zbiorniku?
To też w sumie zależy od gatunków jakie się trzyma oraz jakie oświetlenie jest zamontowane wiadomo im mniej światła tym roślin mniej bo nie utrzymają się.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: badger »

i jeszcze sprawa CO2, jak będziesz miała bardzo dużo roślin a mało ryb będzie konieczne podawanie im dwutlenku węgla.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: Sunflower77 »

Dzięki. Tak myślałam że to może byc moczarka. A rybki mam gupiki i glonojada, ale mam zamiar dokupić parkę molinezji (te czarne takie). Akwa mam 40 litrów. W zasadzie przejdę się do sklepu i poproszę o pomoc, w końcu to profesjonalny sklep, to powinni się znać Właściwie to chciałam zmienić trochę obsadę, ale nie mam co zrobić z tymi gupikami a nikt ich nie chce A nie mogę ich tak po prostu spłukać jak mi siora radzi Może macie jakiegoś znajomego z Poznania co by chciał gupiki? Za darmo?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: badger »

Sunflower77 pisze:Może macie jakiegoś znajomego z Poznania co by chciał gupiki?
to jest dobra rybka karmowa) w zoologicznym pewnie przyjmą chętnie
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: Pablo »

Albo zrób tak jak radzi siostra to najlepszy sposób pozbywania się rybek.brutalny, ale bez inwazyjny ].
Albo tak jak mówi Badger oddać do zoologicznego na pewno przyjmą.
Z tym sklepem nie byłbym tak pewien, że Ci doradzą dobrze radzę uważać bo niestety większość ludzi zatrudniona w sklepach zoo nie znam się na rzeczy.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: badger »

Pablo pisze:Albo zrób tak jak radzi siostra to najlepszy sposób pozbywania się rybek.brutalny, ale bez inwazyjny ].
ale niehumanitarny szybciej ryba ginie jak wrzuci się ją do spirytusu
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: Jakusz »

Albo zamrozi. Zasypia a potem ginie.
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: olaś »

Nie mordujcie rybek! Jak kupuje się jakies zwierze to trzeba być cierpliwym i dochować ich do końca.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: Sunflower77 »

Tak, tylko w jakich warunkach. Nie jestem przekonana, czy 50 gupików dobrze się czuje w 40 l akwarium Wolałabym je oddać, nawet gdy mają stać się pokarmem dla kota. W końcu koty też bardzo lubię
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: Pablo »

Sunflower77 pisze:Nie jestem przekonana, czy 50 gupików dobrze się czuje w 40 l akwarium
No to rzeczywiście sporo tych gupików jak na 40 l akwa
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: Sunflower77 »

No i wreszcie się udało. Poszłam do sklepu zoologicznego i tak po prostu dałam 31 gupików W zamian dostałam 4 molinezje A chciałam tylko jedną parkę a dostałam samca i 3 samice. Obym nie miała takich problemów z nimi jak z gupikami.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: krzysiek j »

ola&#x15B pisze:Nie mordujcie rybek! Jak kupuje się jakies zwierze to trzeba być cierpliwym i dochować ich do końca.
Lepiej, by umarły, niż by się męczyły ,ale oczywiście zabicie to ostateczność, gdy już nic nie można z nimi zrobić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości