Rozkład materiału - chemia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
bqzv
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2018, o 15:06

Rozkład materiału - chemia

Post autor: bqzv »

Hej. Zamierzam poprawiać maturę z chemii w roku 2019 i trochę nie podoba mi się rozkład materiału w bazowym podręczniku. Po prostu osobiste odczucie, nie mówię, że jest zły, ale chcę to zrobić inaczej i proszę o pomoc, ocenę czy to rozsądnie.

Ogólnie na początek To jest chemia Nowej ery, obydwie części, do tego uzupełnienie Rożakiem i Personą po każdym dziale. Z zadań Witowski i Pazdro, po przerobieniu materiału Teraz Matura zadania i arkusze + Barbara Pac + arkusze maturalne.

Kolejność w jakiej chcę przerobić materiał:
1.Systematyka związków nieorganicznych
2.Stechiometria
3.Roztwory
4.Budowa atomu, układ okresowy pierwiastków i wiązania chemiczne
5.Reakcje redox
6.Kinetyka chemiczna
7.Reakcje w wodnych r-rach elektrolitów
8.Właściwości pierwiastków
9.Cała licealna organiczna już tak jak w podręczniku

Czy to jest sensowne?

Dzięki z góry i pozdrawiam
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

Re: Rozkład materiału - chemia

Post autor: bulaj »

W zasadzie (zwłaszcza jakbyś miał duże braki lub uczył się po raz pierwszy) zasugerowałbym zacząć naukę od Budowa atomu, układ okresowy pierwiastków i wiązania chemiczne gdyż jest to pewna baza do dalszej nauki chemii. Kolejność pozostałych tematów wydaje się w porządku.
Awatar użytkownika
Ares3942
Posty: 7
Rejestracja: 6 cze 2018, o 13:14

Re: Rozkład materiału - chemia

Post autor: Ares3942 »

Chemia to fascynująca nauka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości