Rozkład zajęć na CMUJ.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mocniej
Posty: 2
Rejestracja: 3 lip 2013, o 11:57

Rozkład zajęć na CMUJ.

Post autor: mocniej »

Cześć.

Mam pytanie odnośnie tego, jak rozłożone są zajęcia na kierunku lekarskim na CMUJ: czy są one porozrzucane po całym dniu, czy są ułożone jedne po drugich i można liczyć na wolne popołudnia ?

Dzięki serdeczne za odpowiedź, jest mi to bardzo potrzebne do podjęcia właściwej decyzji.
liliana
Posty: 105
Rejestracja: 1 cze 2013, o 22:16

Re: Rozkład zajęć na CMUJ.

Post autor: liliana »

na UJ obowiązuje system usos, każdy sam układa sobie plan, choć z doświadczenia- zwykle nie jest tak kolorowo, jakby się mogło wydawać
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rozkład zajęć na CMUJ.

Post autor: randomlogin »

Watek powstal w dziale lekarskiego - wiec zakladam, ze lekarskiego dotyczy. A tutaj nic sie sobie samemu nie uklada*, tylko po prostu jest sie przypisanym do ktorejs grupy i z ta grupa sie chodzi.

Odpowiednio semestry zimowy i letni - wylosuj sobie jakis numerek, i zobacz jak ten numerek ma zajecia. I tak po kolei z roznymi numerkami. Jak zauwazysz mozna trafic lepiej, mozna gorzej. (EDIT: np, tak na szybko patrzac, grupy 8 i 9 maja wolny piatek w semestrze zimowym (kolokwium z histo, ktore jest tam wpisane, jest raz w semestrze, a wyklad z fizjo jest dwa razy w tygodniu ten sam, przynajmniej u nas byl - a nawet jesli nie, nikt nie kaze na nie chodzic).


* - chyba, ze sie ma ITS. Albo pokombinuje (sporo) w dziekanacie.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Rozkład zajęć na CMUJ.

Post autor: york »

odnośnie usosa, lepiej nie polega na jego planie, chyba, że nie chcesz przyjść na odpowiednie zajęcia/miejsce
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: Rozkład zajęć na CMUJ.

Post autor: sygilaria »

a anatomia w jeden semestr to jest postreformowy wymysł, czy normalka na lekarskim?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rozkład zajęć na CMUJ.

Post autor: randomlogin »

Postreformowy, pierwszy rok dopiero tak byl - moze sie jeszcze okazac, ze tez ostatni.
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: Rozkład zajęć na CMUJ.

Post autor: Buniaaaa »

randomlogin pisze:Postreformowy, pierwszy rok dopiero tak byl - moze sie jeszcze okazac, ze tez ostatni.
Czemu ostatni?

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rozkład zajęć na CMUJ.

Post autor: randomlogin »

Bo chca to zmienic, decyzja niemalze juz zapadla, bo o ile nie zmienily zdania za sa kluczowe dla sprawy osoby - tylko pytanie czy wyrobia sie z tym przed tym rokiem, czy dopiero przed nastepnym. No chyba ze na ich stosunek wplynela bardzo dobra zdawalnosc, wtedy moze zostac jak jest - ale to juz tylko moje gdybanie.
Awatar użytkownika
karoorient
Posty: 44
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:54

Re: Rozkład zajęć na CMUJ.

Post autor: karoorient »

Fajnie byłoby to wiedzieć zanim się nie złoży tam papierów, bo odstrasza ta anatomia i histologia w pół roku
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rozkład zajęć na CMUJ.

Post autor: randomlogin »

Nie bac sie polrocznej anatomii i histo! Najlepsza rzecz ktora przydarzyla sie temu uniwersytetowi od czasu. nie wiem czego, od dawna w kazdym razie.
Awatar użytkownika
karoorient
Posty: 44
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:54

Re: Rozkład zajęć na CMUJ.

Post autor: karoorient »

Jakto.? Taka masakra na pierwszy ogień.? Pamięta się coś potem, jak tak szybku zakuje.?^^
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rozkład zajęć na CMUJ.

Post autor: randomlogin »

Trudno mi odpowiedziec na to pytanie, ja na 1 roku bylem juz jakis czas temu. I tez wydawalo mi sie to przerazajace i cieszylem sie, ze ja tak nie mialem. A potem pojawily sie statystyki. Jesli ktos z obecnych popierwszorocznych narzeka, to chyba nie wie jaki byl poziom trudnosci egzaminow i jaka ich zdawalnosc przed ta zmiana planu, i jak to sie ma do tego co jest teraz. Jedyna wada tego rozwiazania - cztery przedmiotygt10ECTS na 1 roku, czyli cztery szanse na wylot z uczelni. Ale naprawde teraz trzeba sie postarac zeby nie zdac.
Awatar użytkownika
karoorient
Posty: 44
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:54

Re: Rozkład zajęć na CMUJ.

Post autor: karoorient »

Ehhto już totalnie nie wiem co robićw sensie jaką uczelnię wybraćbyłam przekonana, że w Krakowie jest przegięcie w 1 semestrze i nie dam rady ogarnąć, więc lepiej wyjechaća teraz to już znowu nic nie wiemxP
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości