rozkłąd zajęć

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
topor
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2013, o 13:43

Re: rozkłąd zajęć

Post autor: topor »

Dołączam się do pytania. Czy ktoś z lekarskiego (Isem) mógłby wrzucić screena swojego planu zajęć? Nie idzie się do tego dostać bez konta na WU.
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: rozkłąd zajęć

Post autor: ebedziebe »

Tyle że ilość godzin spędzonych na zajęciach to tylko część czasu jaką trzeba przeznaczyć na naukę.
Ja idąc programem 6 letnim miałem mało zajęć - więcej spędzałem na nauce w domu niż w budynkach uczelni, nowy program teraz ma o wiele więcej zajęć(więcej przedmiotów) wiec trudno mi określić jaki to procent całości .
Ale te studia są nastawione na samodzielną pracę wiec może sie wydawać , że zajęć jest mało
Kobieta z kotem
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2013, o 19:29

Re: rozkłąd zajęć

Post autor: Kobieta z kotem »

Wiem, że uczyć się trzeba:) Potrzebuję wiedzieć, ile czasu spędza się na zajęciach. Czy ktoś może mi odpowiedzieć?
ekim
Posty: 469
Rejestracja: 14 lut 2009, o 15:10

Re: rozkłąd zajęć

Post autor: ekim »

Nie wiem czy Cię to jeszcze interesuje, ale mój obecny drugoroczny plan przewiduje 20h ćwiczeń i 6h wykładów.
Kobieta z kotem
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2013, o 19:29

Re: rozkłąd zajęć

Post autor: Kobieta z kotem »

Dziękuję ekim za odpowiedź:)
Jeśli pozwolisz, dopytam jeszcze:
- godzina liczona jako 60 min czy 45 min?
- w tym są lektoraty?
- napisz proszę jak było na 1 roku.
ekim
Posty: 469
Rejestracja: 14 lut 2009, o 15:10

Re: rozkłąd zajęć

Post autor: ekim »

Znowu mam refleks odpowiedzi.
Godzina to oczywiście 45 minut, lektoraty wliczone.
A na pierwszym roku było ciężko, ale znośnie. Z perspektywy czasu widzę, że najbardziej męcząca była anatomia, ale nie z powodu ilości materiału, ale częstotliwości zajęć. Ledwie człowiek wracał z jednych zajęć, a już trzeba było ogarniać materiał na następne zajęcia. Poza tym trzeba było jeszcze gdzieś wcisnąć pozostałe przedmioty.
Ostatecznie jednak wszystko było do przejścia, a dzięki doświadczeniu nabytemu na pierwszym roku później jest zdecydowanie łatwiej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość