Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami

Prace magisterskie

Jestem za likwidacją.
98
33%
Jestem przeciwny likwidacji.
153
52%
Nie mam zdania.
42
14%
 
Liczba głosów: 293

bot
Posty: 167
Rejestracja: 8 mar 2008, o 16:30

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: bot »

Niestety większość studentów w ostatnich wyborach opowiedziała się za PO
Od tego aby nabywać wiedzę i potwierdzać jej opanowanie są przedmioty i egzaminy z nich. Praca magisterska to praca naukowa, która ma przygotować czlowieka do samodzielnego wykonywania zawodu w przeciwieństwie do egzaminów i zakuwania, które i uczeń podstawowki potrafi.
Po co głosować na partię, która jest za wprowadzeniem ograniczeń w dostępie do wykształcenia i obniżeniem poziomu przygotowania zawodowego absolwentów? Ta większość dała się nabrać na wabik jakim było przedstawianie się przez PO jako przeciwieństwo PiS. To był chwyt.
Określoną wiedzę trzeba zdobywać, ale przychodzi czas, kiedy należy wykazać, że umie się jej używać. I to właśnie daje praca magisterska.
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: Mrówek »

ja głosować nie mogłam więc to nie mój wybór. do egzaminu zastosujesz zasadę ZZZ i ci ci z tego wyjdzie?
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: DMchemik »

bot pisze:Niestety większość studentów w ostatnich wyborach opowiedziała się za PO
Od tego aby nabywać wiedzę i potwierdzać jej opanowanie są przedmioty i egzaminy z nich. Praca magisterska to praca naukowa, która ma przygotować czlowieka do samodzielnego wykonywania zawodu w przeciwieństwie do egzaminów i zakuwania, które i uczeń podstawowki potrafi.
Po co głosować na partię, która jest za wprowadzeniem ograniczeń w dostępie do wykształcenia i obniżeniem poziomu przygotowania zawodowego absolwentów? Ta większość dała się nabrać na wabik jakim było przedstawianie się przez PO jako przeciwieństwo PiS. To był chwyt.
Określoną wiedzę trzeba zdobywać, ale przychodzi czas, kiedy należy wykazać, że umie się jej używać. I to właśnie daje praca magisterska.
Tak z ciekawości, ile masz lat, bot? bo brzmi to jak cytat, a nie jak twoje własne słowa (chyba że to twój styl, więc jak co to przepraszam). A co do wyborów to nie będę głosował na PiS tylko dlatego że jako kończący studia jestem przeciwnikiem likwidacji prac dyplomowych. oOtym akurat co innego decyduje, bo w skali problemów kraju prace dyplomowe są błachostką. Czasem po prostu trzeba wybrać jak najmnijesze zło. I tyle.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: Padre Morf »

Określoną wiedzę trzeba zdobywać, ale przychodzi czas, kiedy należy wykazać, że umie się jej używać. I to właśnie daje praca magisterska.
zwłaszcza jak Ci ja ktos napisze za pieniądze
bot
Posty: 167
Rejestracja: 8 mar 2008, o 16:30

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: bot »

Mr&#xF3wek pisze:ja głosować nie mogłam więc to nie mój wybór. do egzaminu zastosujesz zasadę ZZZ i ci ci z tego wyjdzie?

Nie znam osobiście takiej zasady i nigdy jej nie stosowałam.
Z sondaży wynika, że znaczna większość studentów głosowała na PO,
twoje przekonanie tym bardziej potwierdza słuszność sprzeciwu wobec zamiany magisterium na egzamin, bo rzeczywiście zamiast się czegoś nauczyć, będzie to jedno zzakuć".
DMchemik pisze:
Tak z ciekawości, ile masz lat, bot? bo brzmi to jak cytat, a nie jak twoje własne słowa (chyba że to twój styl, więc jak co to przepraszam). A co do wyborów to nie będę głosował na PiS tylko dlatego że jako kończący studia jestem przeciwnikiem likwidacji prac dyplomowych. oOtym akurat co innego decyduje, bo w skali problemów kraju prace dyplomowe są błachostką. Czasem po prostu trzeba wybrać jak najmnijesze zło. I tyle.
Nie jest to żaden cytat, natomiast fakt, że jest się przeciwnikiem określonej polityki i partii która ją wyznaje nie oznacza że jest się zwolennikiem innej partii, a taki wniosek wysunąłeś z tego, co napisałam. Czy jest tylko PO i PiS? Czy w ogóle muszę popierać jakąkolwiek partię?
Jest wiele problemów kraju, m.in. nierówność szans edukacyjnych. Dlatego należy dbać o jak najlepsze wykształcenie studentów, a w tym się ta kwestia mieści.
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: DK »

Moim zdaniem powinien byc i egzamin i praca. Teraz zbyt łatwo jest dostac magistra tylko dla papierka, dla mnie ten tytuł powinien miec jakas renome, a nie tak jak teraz, ze zapłacisz komus i juz masz. Poza tym prace magisterskie są potrzebne, wnoszą coś nowego do danej dziedziny, pokazują nowe punkty widzenia. Tylko taka mała uwaga- wg mnie ten egzamin powinien byc tworzony przez uczelnie, w zadnym wypadku przez nasze dziwne ministerstwo, zeby nie zrobili wyzszej matury dla idiotów:P
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: Gekon »

Tylko,że pracy doświadczalnej nikt za kogoś nie napisze, i takich prac powinno być jak najwięcej bo można wynieść z tego jakieś doświadczenie
anulkaaa357
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2011, o 09:31

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: anulkaaa357 »

Oczywiście! Praca magisterska w żadnym wypadku nie jest wykorzystaniem wiedzy w praktyce! Jest poprostu przerabianiem na swoje słowa fachowych książek z danego tematu, a i tego się nie chce co poniektórym robić.
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: dzikus »

Minely 4 lata i nie zniesli prac mgr :gt. A generalnie czego by nie pozmieniali to i tak nasze aktualne szkolnictwo uczy glownie jak testy rozwiazywac a nie jak pracowac. . . totez czy usunac pisanie pracy mgr czy nie to niewiele zmieni moim zdaniem
tutee
Posty: 3
Rejestracja: 4 sty 2012, o 16:14

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: tutee »

cały ten kraj trzeba by gruntownie przebudować.
Pisanie pracy mgr nie jest niczym twórczym zresztą jak cały proces nauczania. Rozwiązywanie testów, odtwórcze wypowiedzi. Jak to ma przygotować do twórczego okresu w pracy. Jestem za kompleksowymi zmianami w szkolnictwie ale już od klasy 1 do studiów i to nie na zasadzie propagandy przed wyborczej ale na sensownym konsensusie szkolnictwa, biznesu i polityki.
Mycorrhiz-al-seven
Posty: 8
Rejestracja: 4 mar 2012, o 16:18

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: Mycorrhiz-al-seven »

Jeśli student obierze sobie odtwórczy temat pracy magisterskiej, to i ona nic nie wniesie, ale z tego co się orientuję, student ma pewien wpływ na to o czym będzie pisał ( Egzamin magisterski? Ta wiedza była już sprawdzona dziesiątkami innych egzaminów wcześniej. I tu i tu można oszukać, więc kupowanie prac, czy ściąganie na egzaminach nie powinno być żadnym kryterium w tej sprawie.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: Trzyszcz »

"Pisanie pracy mgr nie jest niczym twórczym"
Zależy jaki temat sobie ktoś obierze.
A powiedz co jest twórcze? Jakieś konkrety, piszesz, że wszystko trzeba zmienić- a sam wiesz jak?
azz11
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 08:40

Re: Rząd chce zlikwidować prace magisterskie

Post autor: azz11 »

Jestem za zlikwidowaniem pracy, bo i tak nic ona nie daje. Przepisuje się generalnie książki, a niektórzy promotorzy nawet tego nie przeczytają. Powinien być wg mnie egzamin na koniec, coś w stylu egzaminu maturalnego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość