Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zbsw
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2018, o 11:20

Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: zbsw »

Jak w temacie?
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

[Link] Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: bulaj »

,,Boga nie obchodzą nasze problemy matematyczne. On całkuje empirycznie."
zbsw
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2018, o 11:20

Re: Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: zbsw »

Żywe było rok temu
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: Admin »

Nasze forum ma się dobrze. Proszę o konkretne uwagi, jeśli uważasz, że tak nie jest.
zbsw
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2018, o 11:20

Re: Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: zbsw »

Wydaje mi się, że frekwencja mocno spadła. Dużo mniej tematów, dużo mniej postów.
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: Admin »

Obecnie mamy wakacje
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: James Bond »

Już nie chodzi o to że są wakacje. Małymi krokami zmienia się tematyka. Zadawane pytania nie mają związku z bio chem. Są pytania o język niemiecki, pytanie o owady gady i różne tego typu bzdury.
Parę lat wstecz to forum żyło było ciekawie.
zbsw
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2018, o 11:20

Re: Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: zbsw »

To nie jest sprawa wakacji.

49 - liczba postów w dziale Biologia na lekcjach w szkole - od początku roku. Przypominam, że minęło 8 miesięcy.

49/8=6 postów na miesiąc

Miesiąc ma ~30 dni

1 post na 5 dni

Chemia w szkole i na studiach w liczbach:
-139 postów
-30 tematów bez odpowiedzi

również od stycznia któreś tam liczby mogłem pomylić, bo liczyłem w głowie
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: Admin »

Forum przez wiele lat nie miało dobrej moderacji. Wiele się zmieniło, ale tylko od użytkowników zależy jaka będzie ilość i jakość wątków oraz postów. Forum jako narzędzie jest stabilne, serwis wysoko w wynikach wyszukiwania, wśród wszystkich wyszukiwarek. Każdy post jest natychmiast czytany przez wiele osób, jednak nie wszyscy chcą udzielać się publicznie, łatwiej przychodzi przyswajanie wiedzy niźli dzielenie się nią
zbsw
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2018, o 11:20

Re: Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: zbsw »

Ale szanowny, proszę otworzyć oczy. Wiem, że będziesz obstawał przy swoim, ale jest źle. To chyba jedyne forum biochemiczne jakie znalazłem spośród polskich (biomist czy jakoś tak to wgl tragedia więc nie liczę, ale to forum dąży do takiej aktywności jak tam).

Skoro nie ma nic fajnego w polskiej sieci to może wprowadzić jakieś zmiany? Tym bardziej, że co roku kilkadziesiąt tysięcy osób pisze te matury i może szukać pomocy w internecie.
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: Admin »

zbsw pisze:
3 sie 2018, o 14:45
Skoro nie ma nic fajnego w polskiej sieci to może wprowadzić jakieś zmiany?
Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Mogę przygotować odpowiednie narzędzia ale nie gwarantuję aktywności użytkowników. Forum oczywiście ma swoje ograniczenia - na pewno nie będzie to nigdy komunikator.
zbsw
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2018, o 11:20

Re: Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: zbsw »

Wiele osób ma problemy z materiałem, czy to z biologii czy z chemii. Problemy z organizacją nauki. Wiele osób lubi uczyć innych, można poszukać chętnych, dać im rangi i niech wrzucają tuty. Widzę, że macie adsensa na stronie, można wrzucić więcej reklam, jak będzie zainteresowanie to zarobionymi pieniędzmi, np.płacić symbolicznie za tutoriale. Sam chętnie bym coś ciekawego zrobił, ale nie mam na tyle dużej wiedzy, by kogoś uczyć. Może jakieś konkursy wewnątrz forum? Z nagrodami materialnymi (adsense) lub nawet bez nagród, samo wymienienie w jakimś rankingu czy w jakimś poście jest dużą motywacją do pracy.

Instrukcja LaTeXa (chyba, że jest to wybacz).

Najchętniej to wgl przeleciałbym forum i pousuwał spamy (tak, dużo roboty, można zebrać więcej osób, na pewno ktoś chciałby, by forum było lepsze), można zmienić szatę graficzną (też to jakiś apdejt ).
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: Admin »

Wiele osób lubi uczyć innych, można poszukać chętnych, dać im rangi i niech wrzucają tuty.
Cały czas zapraszamy wszystkich do bardziej czynnego udziału w życiu forum. Z przyznawaniem odpowiednich rang nie ma problemu ale od wielu miesięcy nikt nie zgłosił się.
Widzę, że macie adsensa na stronie, można wrzucić więcej reklam, jak będzie zainteresowanie to zarobionymi pieniędzmi, np.płacić symbolicznie za tutoriale.
Zarobki z tego systemu są symboliczne i ledwie starczają na pokrycie kosztów utrzymania.
Może jakieś konkursy wewnątrz forum? Z nagrodami materialnymi (adsense) lub nawet bez nagród, samo wymienienie w jakimś rankingu czy w jakimś poście jest dużą motywacją do pracy.
Dobry pomysł, jednak merytoryczną stroną konkursów musi zajmować się odpowiednia osoba z dużą wiedzą i prestiżem. Na forum jest kilka takich osób ale nie wykazują większego zainteresowania taką działalnością.
Instrukcja LaTeXa (chyba, że jest to wybacz).
Program ten wymaga znacznych zmian w silniku forum, ingerencji. Wtedy pojawiają się problemy z aktualizacją silnika i bezpieczeństwem serwisu. Takie rozwiązanie jest na naszym forum matematyka.pl dlatego bardzo dobrze znam problem. Poza tym do chwili obecnej nikt nie zgłaszał takiej potrzeby.
Najchętniej to wgl przeleciałbym forum i pousuwał spamy
Systematycznie moderuję forum ale rzeczywiście przez wiele lat swobody nazbierało się tego.
można zmienić szatę graficzną
Tak, to chyba najprostsze co można zrobić. Dużo osób używa smartfonów i możliwe, iż przydałaby się bardziej przejrzysta grafika.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości