SGGW czy UW???

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
agnieszkaaa
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2007, o 19:40

SGGW czy UW???

Post autor: agnieszkaaa »

Mam prośbę, czy moglibyście mi doradzić, na której z tych dwóch uczelni lepiej studiować. Zastanawiam się nad biotechnologią. Na której z tych dwóch szkół lepiej to studiować?(chodzi o zaplecze naukowe, warunki socjalne dla studentów - stypendia, akademiki i takie sprawy, sylwetka absolwenta) Za każdą opinię z góry dziękuję. Pozdrawiam.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: SGGW czy UW???

Post autor: żabka »

Gdzie lepiej. pojęcie względne. Ja bym wybrała SGGW podobno tam jest biotech bardziejpraktycznie niż na UW
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: SGGW czy UW???

Post autor: skarabae »

i ja takie opinie słyszałam (studiuję biologią na SGGW) Plusem tej uczelni na pewno jest to, że wszystko (akademiki, wydziały) znajduje się na terenie jednego kampusu.
bojmi

Re: SGGW czy UW???

Post autor: bojmi »

Czy cięŻko jest się dostać na biologię na SGGW? Ile jest tak mniej więcej osób na miejsce? I czy dostają się tam sama 90siątki czy przeciętniaki jak ja teŻ? :) Na maturze zdawałam biologię i fizykę. Czy na SGGW dodatkowo policzą mi jakieś punkty za fizykę czy brana jest tylko i wyłącznie biologia?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: SGGW czy UW???

Post autor: skarabae »

tylko i wyłącznie biologia. Na mój gust nie było ciężko się dostać . Jeżeli dwa lata temu próg był 80 pkt sggw (liczone 0,4*podstawa+0,6*rozszerzenie) to w zeszłym roku tylko 60, w tym roku pewnie pójdzie w górę , ale to naprawdę nie jest tak oblegany kierunek jak biotechnologia czy weterynaria
nie wiem ile było osób na miejsce, ale bez szaleństw
bojmi

Re: SGGW czy UW???

Post autor: bojmi »

No to spróbuję, moŻe się uda :) a tak juŻ na samych studiach to jest cięŻko? Ja jestem średnia z matematyki i lewa z chemii a podobno trzeba umieć jedno i drugie :) czy ta chemia jest znośna czy są tam raczej jakieś kosmiczne rzeczy.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: SGGW czy UW???

Post autor: skarabae »

czyli startujesz z taką wiedzą z chemii jak ja ja skorzystałam jeszcze z kursów prowadzonych przez sggw z chemii tzn. takich we wrześniu. No i nieorganiczna da się spokojnie przeżyć, co do organicznej, to się nie wypowiadam, bo jeszcze wiele przede mną. Ale póki co szczerze jej nie znoszę, ponoć przez nią odpada najwięcej osób. A programu do zrealizowania z chemii org jest naprawdę dużo, może nawet za dużo jak na nasz wydział, co przyznała nam sama nasza ćwiczeniowiec. No ale trzeba jakoś kombinować i mieć do tego dobre podejście czego mi czasem braknie
Matematyka. wiele naprawdę wiele zależy od ćwiczeniowca na którego trafisz. W programie elementy analizy matematycznej tj. funkcje, granice itp. + statystyka i rachunek prawdopodobieństwa. Może sprawić problem, ale tak naprawdę nie jest to coś nie do ogarnięcia. Na forum publicznym nie chciałabym mówić więcej co do ćwiczeniowców i wykładowców i ich poziomu nauczania
gapa

Re: SGGW czy UW???

Post autor: gapa »

ja mam po przeliczeniu 64 punkty na biologie , czy mam jakieś szanse się dostać ?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: SGGW czy UW???

Post autor: skarabae »

W zeszłym roku by starczyło, ale teraz próg na pewno będzie wyższy. Trudno powiedziec, próbuj.
bojmi

Re: SGGW czy UW???

Post autor: bojmi »

Ja mam 83,2 i zobaczymy jak to będzie. Chciałam zapytać o te kursy z chemii. Czy tam uczy się podstaw czy juŻ raczej trudniejszych rzeczy?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: SGGW czy UW???

Post autor: skarabae »

Kursy to jest dobre rozwiązanie dla osób, które nie zdawały matury z chemii, czyt. podstaw. I to praktycznie ograniczają się do chemii nieorganicznej. W każdym razie prowadzone są przez bardzo dobrego wykładowcę, robi się dużo zadań, ale oczywiście to od uczestnika zależy czy dobrze je wykorzysta
poziomka
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2006, o 15:01

Re: SGGW czy UW???

Post autor: poziomka »

Czyli przed rozpoczęciem studiów jest możliwość żeby we wrześniu pójść na taki kurs wyrównawczy? Bo nigdzie nie mogę się tego dowiedzieć jak to właśnie na SGGW jest:/
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: SGGW czy UW???

Post autor: skarabae »

W zeszłym roku takie kursy na pewno były organizowane (sama chodziłam), ale czy w tym.
W każdym razie za wszystko odpowiadał KURSAR i tam szukaj informacji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości