SGGW Warszawa

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: SGGW Warszawa

Post autor: paulina_47 »

Na ja pierdziuu. Taki post miałam na temat 3 roku i mi się skasował.
Dobra, bedzie w skrócie.
Na wykłady moim zdaniem chodzić nie warto, ja osobiście nie wiele z nich wynoszę, czas zmarnowany. Ale na niektórych przedmiotach są listy, które ułatwiają zdanie, choć są to raczej przedmioty, z którymi nikt problemu nie ma. no ale jak sobie można sprawę ułatwić, to czemu nie.
Najbardziej trzeba uważać na famę i patofizjologię. Oba przedmioty to ogrom materiału, który bardzo porządnie na kolokwia należy sobie obcykać, nie ma co odpuszczać, tylko cisnąć na pierwsze terminy, żeby nie zrobił się bajzel, bo o to bardzo łatwo, a ciężko z tego wyjść.

3 rok nie jest jakiś taki najgorszy. No może i nie da się bimbać ani nic nie robić i zdawać, ale nie przesadzajmy. Ja się bałam okropnie, tak straszyli, a źle nie było. Miałam czas i na inne sprawy, nie zyłam tylko studiami. Oszalałabym wtedy
Także dobra rada jest taka: nie srać po gaciach tylko robić tyle ile można. Staramy się, cały czas do przodu. A nawet jak nie jest do przodu, to nie ma spiny są drugie terminy. Tylko wiadomo, jak da radę w pierwszym to warto tego nie spieprzyć, człowiek bedzie spokojniejszy.
Choć i z takim podejściem, jakie opisują nerwy pewnie będą, bo malo kto jest taki, że z niczym nie ma problemu, ale to też nie ma co użalać się nad sobą.
Starać się, ale zachować zdrowe podejście.
3 rok jest taki, że coraz więcej przedmiotów jest związane z wetewrynarią". Pojawiają się przedmioty, które przydadzą się w przyszłości, co jest świetną motywacją do nauki. Taka farma na przykład- na pewno Ci się przyda. Przedmiot cięzki, ale naprawdę warto potraktować go serio.
Marta-W
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2012, o 08:05

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Marta-W »

Dziękuję bardzo za informacje i za pocieszenie Rzeczywiście mnie też wszyscy straszą tym trzecim rokiem i dlatego zaczęłam się stresować. Ale już mi lepiej po Twoim poście A na których to wykładach były listy? I czy na wykłady z farmy i patofizjo też nie warto chodzić? Acha, i jeszcze mam pytanie o patomorfologię, podobno też jest ciężko, to prawda? I parazytologia? Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: SGGW Warszawa

Post autor: paulina_47 »

Marta-W pisze:Dziękuję bardzo za informacje i za pocieszenie Rzeczywiście mnie też wszyscy straszą tym trzecim rokiem i dlatego zaczęłam się stresować. Ale już mi lepiej po Twoim poście A na których to wykładach były listy? I czy na wykłady z farmy i patofizjo też nie warto chodzić? Acha, i jeszcze mam pytanie o patomorfologię, podobno też jest ciężko, to prawda? I parazytologia? Z góry dzięki za odpowiedź
Dla ścisłości: w moim wypadku na wykłady nie warto chodzić, bo przebimbam te dwie godziny na jakieś głupoty, nie potrafię się skupić, ciągle chcę z kimś o czymś gadać, etc. Więc u mnie to się mija z celem. Ale bardzo dużo osób na farmę i patofizjo chodziło i twierdziło, że dzięki temu jest im materiał łatwiej ogarnąć, więc jeśli nalezysz do tej grupy, to jak najbardziej- chodź na te wykłady. Ja opisuję to z własnej perspektywy.
Lista była chyba tylko na diagnostyce i na fakultecie ze świń na letnim semestrze. Jak coś jeszcze- to już wypadło mi z głowy, sorry.

Patomorfologia- no raczej lajtu nie ma, rzeczywiście. Chodź mi się jakoś mocno we znaki nie dała. Były dwa koła, jedno poprawiałam, drugie za pierwszym razem zdałam. Raczej bez większych kłopotów. Tutaj to zalezy na jakiego prowadzącego się trafi, zaliczenia coś w stylu jak szkiełka na histologi. Co to za preparat, co widzisz, coś pokażą, pytają co to. I trochę z teorii pytają. U jednej osoby z uśmiechem dostaniesz 4, u innej prawei recytując dostaniesz 2, bo formułka się nie podoba.
Ale ogólnie ćwiczenia są spoko, i te co są szkiełka i te co są sekcje. Jeśli masz normalnego prowadzącego, oczywiście.

Parazytologia- nudy na pudy! Idziesz naćwiczenia żeby odbębnić te dwie godziny.Prowadzący raczej nie przejmuje się tym, że Ty masz go w nosie- on Ciebie też. Tylko nie gadaj.
Kolokwia- powtarzają się pytania z poprzednich lat. Ogólnie- luzik.
Akurat z tym przedmiotem problemów mieć nie powinnaś.
Marta-W
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2012, o 08:05

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Marta-W »

Dzięki za odpowiedź!

No cóż, niestety moje chodzenie na wykłady wygląda tak jak u Ciebie, w dodatku często zdarzało mi się przysypiać, zwłaszcza jak jest za ciepło na auli

Cieszę się, że chociaż z parazytologią nie powinno być problemu

A te listy na Diagnostyce to dawały jakieś dodatkowe punkty, czy w ogóle zwalniały z zaliczenia?
Marta-W
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2012, o 08:05

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Marta-W »

Acha, i jeszcze chciałam zapytać jakie książki się przydadzą?
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: SGGW Warszawa

Post autor: paulina_47 »

Marta-W pisze:Dzięki za odpowiedź!

No cóż, niestety moje chodzenie na wykłady wygląda tak jak u Ciebie, w dodatku często zdarzało mi się przysypiać, zwłaszcza jak jest za ciepło na auli

Cieszę się, że chociaż z parazytologią nie powinno być problemu

A te listy na Diagnostyce to dawały jakieś dodatkowe punkty, czy w ogóle zwalniały z zaliczenia?
Z listami na diagnostyce to było tak, że profesor normalnie odpytywał i potem zerkał i jak było się na listach to stawiał 5 No i był przywilej zdawania u profesora własnie, co włąsciwie gwarantowało zaliczenie. Bo reszta zdawała z doktorem i z nim bywały problemy.

Z książek to nie wiele: sekcja zwłok zwierząt, wydawnictwo SGGW na patomorfologię i skrypt do histopatologi, wyd. SGGW też na ten przedmiot. Na drugi semestr chirurgia ogolna tom I, pod redakcją MArka GAlantego i w zasadzie chyba wszystko.
Marta-W
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2012, o 08:05

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Marta-W »

Dzięki!
kotolotka
Posty: 1
Rejestracja: 1 paź 2014, o 11:23

Re: SGGW Warszawa

Post autor: kotolotka »

Hej, mam pytanie. Jestem na III roku biotechnologii na UW i od przyszłego roku planuję zacząć weterynarię. Czy mam szansę na przepisanie niektórych zajęć z I roku typu biofizyka, chemia, biologia komórki?
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Ines1993 »

Na przepisanie u nas biofizyki i chemii bym nie liczyła, jeśli pani profesor nadal będzie ta sama
Biologia komórki hmm. u nas myślę, że wygląda inaczej niż na biotechnologii, bo jest wstępem do histologii. Typowa biologia komórki to jedne zajęcia, a na następnych oglądamy różne pojedyncze tkanki. A na histologii narządy konkretne.
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Galloper »

Mam pytanko - czy język obcy nowożytny sami wybieracie (i czy jest możliwość wyboru niemieckiego)?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: SGGW Warszawa

Post autor: ryniofit8000 »

Galloper, nie studiuję tam, ale na bank mogą wybrać niemiecki
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Ines1993 »

Tak, jest wybór, ale. na inne języki niż angielski nie zawsze jest utworzona grupa (zależy ilu jest chętnych). Na pewno był francuski i rosyjski w zeszlym roku. Niemiecki kojarzy mi się, że też, ale pewna an 100% nie jestem.
didl
Posty: 23
Rejestracja: 21 lip 2012, o 13:30

Re: SGGW Warszawa

Post autor: didl »

Był niemiecki normalny i specjalistyczny też jest (tylko musi się zebrać odpowiednia liczba ludzi żeby stworzyli).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość