SGGW Warszawa

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
bubus
Posty: 25
Rejestracja: 27 cze 2014, o 07:07

Re: SGGW Warszawa

Post autor: bubus »

Witam! Mam pytanie co do praktyk na weterynarii na SGGW. Kiedy one sie zaczynaja i czy maja miejsce w wakacje czy w roku akademickim? Poza tym jakie sa mniej wiecej rodzaje tych praktyk. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Korczaszko »

Praktyki są wakacyjne. Na wszystkich uczelniach masz to samo:
Po 2 roku 2 tygodnie praktyk hodowlanych
Po 4 roku 4 tygodnie klinicznych i 2 tygodnie w rzeźni
Po 5 roku 4 tygodnie klinicznych i 2 tygodnie w przetwórni/mleczarni

Praktyki załatwia się samodzielnie, a przebieg zależy od miejsca do którego trafisz, a nie od uczelni na której studiujesz.
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Galloper »

Mam pytanie, czy na SGGW są zwolnienia z egzaminów etc. czy tylko przedterminy?
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Ines1993 »

Hmm. Jak na razie przez 3 lata studiów zwolnienie było z jednego fakultetu za listy na wykładach. Przedterminów też niewiele - histologia na 1 roku, diagnostyka na 3. I chyba tyle.
bubus
Posty: 25
Rejestracja: 27 cze 2014, o 07:07

Re: SGGW Warszawa

Post autor: bubus »

Witam! Wybieram sie w tym roku na wete na sggw i chcialbym zapytac czy w toku studiow (nie chodzi mi o letnie praktyki) uczelnia organizuje studentom jakies wyjazdy gdzie odbywaja sie jakies zajecia? Cos mi sie obily o uszy jakies Obory. Czy moze jest tak ze wszystkie zajecia odbywaja sie na terenie kampusu?

Sappiratus
Posty: 90
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:53

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Sappiratus »

Jest już 1. lista!
Próg dla 1. kier 158, dla 2. kier 160/200

Jest jakaś strona na FB? D
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: SGGW Warszawa

Post autor: egocentryk »

Hej, słuchajcie co potrzebne jest na 1 rok wety na sggw ? jakiś fartuch laboratoryny ? fartuch anatomiczny ? chusta ? jakieś buty z jakimiś wymaganiami ? Czy mogą starsi studenci odpowiedzieć mi kiedy będę wiedziała, w której grupie jestem, jaki plan zajęć mamy ? czy od pierwszego tygodnia jest już cięzko czy powoli wdrażają ?
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Ines1993 »

Mam nadzieję, że nic nie pominę. Na 1 rok potrzebne:
- fartuch laboratoryjny (najlepiej 2, w razie jak jeden na anatomii się ubrudzi, żeby mieć czysty na histologię, chemię, czy później biochemię), z długim rękawem na anatomię najbezpieczniej
- rękawiczki jednorazowe - na początku na anatomii są kości, więc koniecznie nie trzeba mieć, ale już po kościach obowiązkowo na każde zajęcia!
- nie pamiętam jak z histologią, czy jest wejściówka na 1 zajęciach, czy nie, ale od 2 już na pewno jest (na jedną z pierwszych wejściówek jest 120 stron z Sawickiego, później już mniej)
- na innych przedmiotach raczej nie ma wejściówek, czasem pani profesor od chemii coś strzeli do głowy i zrobi (i na biochemii później na 2 semestrze są wejściówki)
- na anatomię warto przychodzić przygotowanym, ale jak się nic nie umie, to u nas konsekwencji z tego nie było żadnych na ćwiczeniach, pokrzyczeli co najwyżej i się podenerwowali (co jednak też jest stratą cennego czasu ćwiczeń)
- grupy to dopiero po całkowitym zakończeniu rekrutacji, myślę, że dopiero jakoś we wrześniu, ale nie pamiętam, jak to z tym było
- przykładowy plan zajęć mogę podesłać na priv, mogą jeszcze wprowadzić zmiany, ale zwykle co roku się powtarza

- buty - na 2 roku w 2 semestrze będą zajęcia przy krówkach, na dalszych latach także - wtedy przydadzą się kalosze
- na 2 roku skalpel i pęseta anatomiczna, stetoskop

A kolejne sprzęty dopiero na 3.
Jakby coś mi się jeszcze przypomniało to dam znać
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: SGGW Warszawa

Post autor: egocentryk »

dzięki za odpowiedź
Mogłabym prosić o ten plan na 1 rok ?
A jeszcze pytanie odnośnie grup : jak oni dzielą ludzi ? ile osób w grupie jest niestacjo. a ile stacjo ? i ile osób jest w grupie ? Rozumiem, że na 1 roku najwazniejsza jest anatomia i histologia, a reszte juz mniej ? jak wygladaja zajecia z łaciny, co w zasadzie się tam robi ?
Sappiratus
Posty: 90
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:53

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Sappiratus »

semestr zimowy 14/15
Załączniki
I-rok-2014-2015-zima.jpg
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Ines1993 »

W grupach jest kilkanaście osób, na 1 roku 14-16 mniej więcej chyba, w porywach do 18.
Jak będzie 14 grup, to grupy 1-7 to będą stacjonarni, a grupy 8-14 niestacjonarni (połowa grup stacjo i połowa niestacjo).
Anatomia i histologia najważniejsza i w 1 semestrze w zasadzie tylko z nich konieczna jest regularna, systematyczna nauka.
Nie wiem, jak w tej chwili wyglądają zajęcia z łaciny, bo doszły mnie słuchy, że zmieniła się osoba prowadząca te zajęcia i były pewne zmiany w sposobie prowadzenia zajęć (my nie musieliśmy mieć podręczników, tylko słownik, a chyba rok niżej już jakieś podręczniki im ta nowa kobieta wprowadziła, ale to się dowiecie na 1 zajęciach na pewno wszystkiego).
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: SGGW Warszawa

Post autor: egocentryk »

a na anatomii są jakieś wejsciówki na pierwszych zajęciach ?
są jakieś zwolnienia z egzaminów ?
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Latimeria_ »

a w jakie książki należy się zaopatrzyć na I rok? które są najpotrzebniejsze?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość