SGGW Warszawa

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Ines1993 »

Było wałkowane gdzieś tu chyba to już No ale niech będzie.
Anatomia - Krysiak 3 tomy (Anatomia zwierząt), Repetytorium z anatomii Heleny Przespolewskiej, przydatny jakiś atlas, jedni woleli Koniga, inni Popesko.
Histologia - Sawicki (ale przynajmniej u nas najnowsze wydanie się tak do końca nie sprawdzało, bo za dużo informacji było zbędnych i dziewczyny porównywały z przedostatnim wydaniem i skreślały ołówkiem, to czego w nim nie ma, a jest w najnowszym), przydaje się też Zarzycki później (Histologia zwierząt) - ale to pojedyncze rozdziały, które można skserować.

Tak na prawdę to tyle w 1 semestrze z tego, co trzeba mieć, o ile dobrze wszystko pamiętam
MagdaSob
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2014, o 09:42

Re: SGGW Warszawa

Post autor: MagdaSob »

Hej czy macie moze aktualne informacje czy na wecie niestacjonarnej w wawie da sie przeniesc na stacjo? Płatne jest ile lat na sggw? Obecnie jestem w Lublinie ale kombinuję bo chcialabym sie przenieść do warszawy
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Kas_ia »

Płatne całe studia
bluvelvet0811
Posty: 41
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 17:17

Re: SGGW Warszawa

Post autor: bluvelvet0811 »

A no i oczywiście nie ma żadnych wejściówek na anatomii w 1 semestrze, trzeba po prostu być przygotowanym już na 1 ćwiczenia, bo mogą pytać. Co do zwolnień z egzaminów z anatomii to nie ma, są jakieś ulgi w rodzaju zwolnienie z części praktycznej jeśli ma sie 85% ze wszystkich kolokwiów ale to po 2 semestrze

didl
Posty: 23
Rejestracja: 21 lip 2012, o 13:30

Re: SGGW Warszawa

Post autor: didl »

Ktoś, coś jakieś ciekawe info o 4 roku?
Awatar użytkownika
dominika405
Posty: 84
Rejestracja: 27 wrz 2012, o 16:37

Re: SGGW Warszawa

Post autor: dominika405 »

A jakieś informacje o 3 roku?Na jakie wykłady warto chodzić?
Awatar użytkownika
Janda
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2013, o 11:14

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Janda »

Hej
Macie kogoś w grupie/na roku kto przeniósł się z Lublina na SGGW?
bluvelvet0811
Posty: 41
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 17:17

Re: SGGW Warszawa

Post autor: bluvelvet0811 »

Tak

Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: SGGW Warszawa

Post autor: ponka »

Czy ktoś z Was był na Erasmusie w Monachium? Albo znacie taką osobę? Chciałabym tam pojechać, więc za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczna
MagdaSob
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2014, o 09:42

Re: SGGW Warszawa

Post autor: MagdaSob »

bluvelvet0811 pisze:Tak

A mogłabyś napisać coś więcej, po którym roku się przenosiłaś, warto było? Ja myślę o przeniesieniu się po drugim roku, tzn będę chciała próļować więc wszelkie rady i opinie mile widziane. Największy problem widzę będzie z mikrobiologią bo w Lublinie dopiero na 4 semestrze ją zaczynamy czyli w momencie przenoszenia będę musiała dorobić jeden semestr z mikro, reszta powinna się pokryć.
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Ines1993 »

Mamy na roku chłopaka, który przenosił się z Lublina po 2 roku. Musiał dorobić całe mikro, tylko 1 kolokwium w pierwszym semestrze miał odpuszczone, bo u nas bakterie zaczynają się już w 1 semestrze mikrobow, a z tego co mi się o uszy obiło w Lbn dopiero na drugim?
Jestem na 4 roku obecnie. Tyle wiem, ale nie mam za bardzo kontaktu z tym kolega, aby zapytać.o szczegóły.

bluvelvet0811
Posty: 41
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 17:17

Re: SGGW Warszawa

Post autor: bluvelvet0811 »

Ja jestem na 3 roku i chodzi ze mną do grupy dziewczyna, która przeniosła się z Lublina, ale ona chodzi tylko ze mną na patomorfologię, więc nie znam szczegółów jak to jest z różnicami programowymi, ale jak będziesz chciała wiedzieć więcej to pisz na priv

artban
Posty: 7
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:29

Re: SGGW Warszawa

Post autor: artban »

Hej, mam pytanie odnośnie akademików na kampusie (najpewniej chodzi o DS Dendryt).
We wrześniu zaczynam pierwszy rok i czytałem, że można (mimo tego pierwszego roku) poprosić o przyznanie pokoju dwuosobowego. Niestety podanie już złożyłem bez żadnego proszenia o dwójkę / Da się jeszcze coś z tym zrobić czy już będę skazany na pokój trzyosobowy? A jeśli zdecydowanie to nie pyknie, to kiedy mogę coś w tej sprawie zmienić, po semestrze, po roku, czy może od razu jak tylko coś się zwolni?

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość